Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z odpalaniem

435 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 13 luty 2011 - 12:39

Problemy z odpalaniem kolego to popuść na wtryskach przewody co idą od pompy pokręć rozrusznikiem aż w każdym przewodzie zobaczysz tryskające paliwo następnie dokręć przewody na wtryskach i spróbuj odpalić. Z tymi akumulatorami jaka masz tam instalację? jeżeli 12V to możesz podłączyć drugi akumulator tylko tak jak przy podłączaniu złodziejek czyli (+ do +) a (- do -). w ten sposób masz większą moc akumulatora.
Adi1232

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z odpalaniem Dzisiaj, 15:49
  •  

#242 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:43

Problemy z odpalaniem jest już wszystko Ok Pompa była przestawiona o 1 ząbek :P

#243 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 23 listopad 2011 - 19:10

Problemy z odpalaniem nie znalazłem nic o tym ursusie z takim problemem na tym forum. co może być przyczyną ciężkiego palenia jak i na zimnym tak i na ciepłym silniku dodam że jak na zimnym po czuje troche samostartu to pali lepiej ale na ciepłym silniku samostart nic nie działa filtry są ok paliwo też pewne mocy mu nie ubyło w silniku nic nie stuka nic nie puka jak go po kręce dłużej to wali z tłumika czarny dym a nie chce zapalić a jak już chwyci to jak by lokomotywe zapalić:) a jak zapiąć go w pług to dymi normalnie co o tym sądzicie? zawory nie wyregulowane pompa i wtryski do beki czy sprężania brak i trzeba pierścienie wymienić?

#244 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 19:50

Problemy z odpalaniem Ja ma zamontowaną grzałkę i jak jest zimny to pali perfekcyjnie jedno zakręcenie i chodzi.

#245 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 20:16

Problemy z odpalaniem mogą być zawory,może być że przestawiła się pompa wtryskowa-spróbuj delikatnie w jedną i drugą stronę,

#246 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2011 - 20:21

Problemy z odpalaniem jeśli to stary silnik to może być też wałek rozrządu... znajomy miał podobnie, że cięzko paliła czy zimna czy ciepła... próbował wszystkiego od pompy po głowice aż spróbował wymienić wałek rozrządu...
odrazu wszystko się skonczyło i na obroty się wkręca szybko, bo przedtem to jak dało się gazu to wolno się rozkręcał... ja teraz jak bede robił w jakimś ciągniku kapitalke silnika to wałek idzie do wymiany...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#247 Share wojtas4

wojtas4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:22

Problemy z odpalaniem Wszystko co koledzy pisaliście : olej zimowy ,dobre akumulatory i idealny układ wtryskowy to podstawa . To i tak granica -5 jest w tych silnikach jest nie do przeskoczenia !!! ,opowieści ze przy -20 to se babci gadać. Rozruch mam używam dobra rzecz jak kiepskie akumulatory , o 1-2 lata odwlekamy wymianę .Samostart to nie logiczny syf tylko wtedy przydatny jak mamy pompę szmelc (silnik kreci puszcza siwy dymek a nie odpala). Jedyna zdrowa rzecz dla silnika to Grzałka inwestujemy niewyobrażalnie gigantyczna kwotę 70zl + kabel z wtyczka od starego prodiża (piekarnika) i ewentualnie gniazdko z programatorem czasowym dla śpiochów. :D
Po co odkopujesz stary temat?

Edytowany przez danielhaker, 17 maj 2012 - 22:36.

#248 Share Turbo1014x

Turbo1014x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 22:08

Problemy z odpalaniem Witam, posiadam ursusa 912 i odkąd go mam jest problem z paleniem. Gdy silnik jest rozgrzany rozrusznik nie ma siły kręcić ale ciągnik z rozciągu pali dobrze wystarczy puścić sprzęgło i odrazu zapali. Dodam że akumulatory mam nowe.

#249 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 30 lipiec 2012 - 22:14

Problemy z odpalaniem może w rozruszniku ci się tulejki pokończyły, może zainwestuj w rozrusznik planetarny to będziesz miał spokój, tylko taki lepszy kup. A poza tym te ciągniki zima czy lato na zaciąg to tak pięknie palą B)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#250 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 07:46

Problemy z odpalaniem sprzawdz rozrusznik u mnie był właśnie problem z rozusznikiem wirnik zwarcie robił wymiana wirnika tulejek i pali az miło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 12:25

Problemy z odpalaniem U mnie jest dokładnie to samo ale przy 1224. Mam rozrusznik R11 po wymianie tulejek i sprawdzeniu wirnika przez zakład elektromechaniczny i robi dokładnie to samo co u autora posta zimny zapala a po kilku min jakby diabeł w niego wstąpił przekręci wałem myślę że ok 120 stopni i dalej nic, puszczę starter i znowu 120 stopni. Na próbę założyłem nowy rozrusznik przekładniowy też 12v i dokładnie to samo się dzieje. Więc rozrusznik nie jest tu winny.
Ma ktoś jakieś pomysły co to może być??

#252 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 20:26

Problemy z odpalaniem czasem jak ciepłego silnika rozrusznik nie może redzić to efekt przegrzania silnika, zagotowal sie dobrze kiedyś, albo bez czynnika chłodzącego chodził i w zależności od stopnia przegzania moze to tym skutkować

#253 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 20:50

Problemy z odpalaniem za wczesny wtrysk

#254 Share Turbo1014x

Turbo1014x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 11:32

Problemy z odpalaniem Poradziłem sobie z problem kupując nowy rozrusznik szybkoobrotowy. Teraz palenie to bajka :). Dzięki za pomoc.

#255 Share marcin14-90

marcin14-90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, motoryzacja noi duże maszyny rolnicze

Napisany 18 sierpień 2012 - 11:01

Problemy z odpalaniem panowie jestem przed kupnem rozrusznika do 902 znalazłem rozrusznik firmy GMP czy to dobra firma ?

#256 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:25

Problemy z odpalaniem GMP to są części z importu nic nie warte.Kup jakieś polski i już.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#257 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 14:05

Problemy z odpalaniem Witam, mam problem z rozruchem swojej 16 stki, rozrusznik nie da rady zakręcic, tzn. staje i nagrzewają się przewody plus i minus, a czasem jest tak że odpali dobrze, ale żadko. Połączenia są dobre, rozrusznik też, aku były sprawdzane miernikiem i też są dobre.
Co dziwne jak podłącze 3 aku lejcami to odpali, dodam że rozruch mam na 12v.
Dzisiaj odkręciłem kolektor wydechowy i na 5 cylindrze na zaworze wydechowym był olej, czy może to być przyczyną ciężkiego odpalania ? Może olej ścieka na tłok i nie da rady przełamać ?

Był zrobiony remon kapitalny, tzn. tłoki, tuleje, wał, głowica była robiona.

#258 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 15:41

Problemy z odpalaniem nie myśle że coś z elektryką musi byc. jeśli dodasz 3 aku i ci normalnie pali to może i to aku sa do wymiany. spróbuj przełożyc je od drugiego ciągnika i zobacz czy sa jakieś efekty

#259 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 sierpień 2012 - 16:07

Problemy z odpalaniem Od czego masz tam rozrusznik?Bo mówisz ze masz rozruch na 12V.A na zaciąg pali normalnie?A jak już odpalisz to silnik normalnie pracuje?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 sierpień 2012 - 18:29

Problemy z odpalaniem a może rozrusznik to jakiś chiński wynalazek?? ja mam w 1224 też na 12V ale rozrusznik jest taki sam jak od 914... jesli masz możliwość to załóż inny rozrusznik... i wtedy bedziesz wiedzieć... bo ja bym obstawiał na rozrusznik , ze może byc walnięty... gdzies jest jakiś zwarcie...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)