Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z odpalaniem

435 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzychu_912235

Krzychu_912235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:36

Problemy z odpalaniem Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z odpalaniem Dzisiaj, 15:56
  •  

#2 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:59

Problemy z odpalaniem Znam ten ból... Mialem mtz-a to uuu... ni pod dobroci ni siła nie chcial zima palic :P W 1224 jestem po prostu w szoku, mroz czy nie siadam cyk i chodzi. Ale podobno  w6 jest to inaczej niz w 4 nie? inny rozrusznik czy cos...
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#3 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 02 grudzień 2006 - 19:24

Problemy z odpalaniem Jak ojciec kupił c-360 nowego to też nawet latem długo kręcił rozrusznikiem. Był u nas we wsi taki jeden machanik znajomy ojca i krótko po zakupie obiecał że to naprawi. I żeczywiście przestawił koła zębate na rozrządzie. Teraz lato czy zima podejdzie się, złapie za przycisk i już działa. Ciekawe dlaczego może była to wada fabryczna. W sumie ten ciągnik przeznaczony był na ekeport ale odrzucili go bo gdzieś w bloku miał wyłamane. ;) :D
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#4 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 grudzień 2006 - 20:01

Problemy z odpalaniem ja słyszałem ze za komuny tak własnie było w Ursusie i fso jak na oksport to blachy elegancko wszystko farba dokładnie dokrecone pasowało a na kraj to blacha z pokrzyw wydzierana a jak odlew niepasował to go młotkiem...

#5 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 20:37

Problemy z odpalaniem @krzychu znam ten ból >:( mi zetor ma ciężko jak nawet jest +5 jak jest więcej to odpali ale jak mniej to...

#6 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 20:56

Problemy z odpalaniem Jeżeli nie masz to sobie wstaw grzałkę do bloku. Z prawej strony jest zaślepka i tam ją wrzucasz.
parę ha i para rąk do pracy...

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 grudzień 2006 - 23:59

Problemy z odpalaniem Ja w C 360 zamontowałem świeće płomieniową w kolektorze. Rozwiązanie to ściągłem z mojego Ursusa 4514. Idealnie się sprawuje. C 360 chodzi teraz na płynie i odpala nawet przy -30 :).

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 18:55

Problemy z odpalaniem ale przy -30 olej tak gestnieje ze rozrusznik nie ma sily przekrecic walem  ;D sprawdzane organoleptycznie w zeslym roku  ;D pomoglo dopiero podgrzanie miski grzejnikiem

#9 Share Krzychu_912235

Krzychu_912235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 20:41

Problemy z odpalaniem

Jeżeli nie masz to sobie wstaw grzałkę do bloku. Z prawej strony jest zaślepka i tam ją wrzucasz.

tylko gdzie ta zaśłepka mozesz dokladniej opisac z gory dziekuje

#10 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 20:56

Problemy z odpalaniem

Jeżeli nie masz to sobie wstaw grzałkę do bloku. Z prawej strony jest zaślepka i tam ją wrzucasz.

a myślisz że nie mam? i tak gówno daje!!!
ona jest koło lini od gazu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 18:38

Problemy z odpalaniem Dokładnie to nad filtrem odśrodkowym oleju, z lewej strony tabliczki znamionowej silnika. Taka jajowata zaślepka na dwie śrubki (6 lub 8 dokładnie nie pamiętam).
Ja włanczam na ok.1 godz czasem dłużej- całkiem inaczej kręci i od razu inaczej pali  8)
parę ha i para rąk do pracy...

#12 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 grudzień 2006 - 12:24

Problemy z odpalaniem To ja na próbę wstawiłem do 330 zamiast akumlatora 6v 12v i spiołem jedną 6 z tą 12 szeregowo. Prąd podpiołem pod tą 12 aby nie popalić instalacji i wszystko gra. Teraz ciapek kręci jak głupi nawet bez podnoszenia kompresji. Tylko muszę coś wykombinować z ładowaniem tej 6 bo narazie to ładuje mi tylko 12. Nie wiecie czy idzie podciągnąć alternator na tyle aby ładował do 20v. A może alternator 24v założyć i dać mu wolniejsze obroty.
A i zastanawiam się czy by tej 6v co mi została nie wcisnąć do 914 bo ta to jeszcze gorzej pali.
The Truth Is Out There

#13 Share Marcel

Marcel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 grudzień 2006 - 19:17

Problemy z odpalaniem Ja mam Zetora 8011 i w zeszłą zimę palił bez problemu. Mam jeden akumulator12  140Ah. Zeby było śmieszniej miałem problemy z zapalaniem samochodu zalanego ropą zimową z BP a ciągnk zalany orenżadą palił bez problemu

#14 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 00:10

Problemy z odpalaniem jak są świce żarowe to nie ma problemu z paleniem w zime,(praktycznie)ale jak ich nie ma to dobry akumulator i kuchenke elektryczną po miske olejową i pali,znajomy tak robi dobry sposób na codzienne palenie ciągnika ;) ;)
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#15 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 15:55

Problemy z odpalaniem

tylko gdzie ta zaśłepka mozesz dokladniej opisac z gory dziekuje

ta zaslepka jest tam  na bloku blisko koło filtrów paliwa. Ja tam mam c 385  i pali mi na mrozie te mrozy co były  30 stopnowe tez odpalał tylko musze kilka sekund pokrecic rozrusznikiem i łapie. ale jak juz są takie dużę mrozy to ja na płynie nie jezdze  wode ciepłą do niego leje  albo  ciepła wodą poleje po pompie i  przewodach paliwowych i łapie jeszce  w mrozy mnie nigdy nie zawiudł. teraz to nawet nie ma mowy zeby mi zapalił bo akumulatory do wymiany i mi instalacja cała sie zjarała  ani ładowania ani nic  kompletnie zjarana instalacja .a w 6 garowych jest to inaczej  bo rozruch ma na 24  a nie na 12 napiecie .a reszta instalacji na 12  w  6

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 23 grudzień 2006 - 16:54

Problemy z odpalaniem Z tą kuchenką elektrzycznąto też tak kiedyś robiłem hehehehe ;D. Zawsze na 2 godz przed odpaleniem C 360 podkładałem takie coś pod miske olejową. Potem goraca woda i jazda :). Ale ile można było to robić. Dobrze, że ojciec wykombinował tą świecę płomieniową :).

#17 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 19:28

Problemy z odpalaniem ja mam 6 garowego ursusa i ne chce zapalac zima !!!!co na to poradzicie

#18 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 19:35

Problemy z odpalaniem jak zamontowac swiece plomoeniowa w c-360

#19 Share rolnik_87

rolnik_87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2007 - 13:47

Problemy z odpalaniem w moim c 330 wyjałem swiecie zarowe tak ze niema co grzac :unsure:
akumulator na 12v podpinam na 2 godziny pod prostownik(specjalnie robiony pod ten aku. i najwiekszym prądem go ładuje)
wiadro gorącej wody do chłodnicy czekam az blok sie nagrzeje
podnosze raczke od kompresji i pali bez problemu
a jezeli nie chce to stosuje lódlampe :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 styczeń 2007 - 13:58

Problemy z odpalaniem ja swojego 3p odpalam bez problemu coś mi sie nieche wieżyć że olej zrobił sie gęsty przy -30 chyba jakiś kiepski był, nie wydaje mi sie swietnym sposobem lanie ciepłej wody do zimnego silnika i tak zaraz straci temperature a gożej jak silnik nie odpali i woda zamaraznie w srodku :unsure: