Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zlewnie mleka

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:49

Zlewnie mleka A u mnie przez lata cysterna nie chciała przyjeżdzać do nikogo kto nie ma 15 krów i min 300l dziennie i utwardzone duże podwórko i drogę dojazdową od 2 lat jeździ do takich nawet co mają 6 krów i 100l z 2 dni, raz dostałem z cysterny nie to co zamówiłem tzn czyjąś paczkę z nabiałem no to w samochód i długa i dopiero przy 6tym dostawcy dogoniłem cysternę i zrobiłem 25km, można? można u każdego na podwórku pytam a cysterna przed chwilą odjechała itd, dopiero przeskoczyłem 2 dostawców i dorwałem, drViochman gdybyście mieli 1 punkt zbiorczy to na 1 by wyszło bo ten czas zszedłby na pompowanie mleka :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zlewnie mleka Dzisiaj, 12:21
  •  

#22 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:50

Zlewnie mleka Dokładnie @Ferdek07! Nie chciał bym wrócić do noszenia baniek choć by koszty były niższe. Zatargaj tą bańke i jeszcze dwukrotnie wylej (z bańki a później z miarki :D ) A ja wiem czy w bańkach takie koszty niższe. Przecież trzeba zawieść -paliwo+czas+wysiłek, pozmywać (bańki ciężej umyć jak zbiornik i więcej wody trzeba, bo zbiornik myjesz co 2 dzień) i napewno więcej prądu idzie niż wychłodzenie mleka w zbiorniku (chyba że kto chłodzi w zbiorniku a później przelewa w bańki (jak my dawniej :rolleyes: - bo zwykła bańkowa latem nie potrafiła wychłodzić, cały czas chodziła :D , ale myć już trzeba oba i to codziennie).

A teraz siedzi sie na d.... w domu :) i się odpoczywa, a kasa ciut lepsza jak wożenie do zlewni :)

#23 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:55

Zlewnie mleka Trochę wam tam dopłacają kosztem innych ale w sumie wszyscy tracą, bo koszty takiego jeżdżenia po kątach - ogromne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:29

Zlewnie mleka Może koszt wożenia też ogromne ale jakbym musiał codziennie te 30 baniek 20l wozić do zlewni i myć to też są ogromne koszta + do tego utrzymanie zlewni to też koszt wychodzi ogromny. Jak dla mnie to zlewnie mogą być pozamykane u mnie w okolicy już chyba żadnej nie ma.

#25 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 styczeń 2010 - 11:59

Zlewnie mleka Mogę jedynie dodać że w mojej wsi jeszcze taka zlewnia funkcjonuje (rolnik to dzierżawi chyba od ANRu), w sąsiedniej też jest. My dawno temu zrezygnowaliśmy z produkcji mleka.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:25

Zlewnie mleka Niektórzy chyba nie odstawiali mleka w bańkach a piszą. Jakie 2 razy przelewanie?? Po wydojeniu mleko wlewasz w bańkę i czeka aż się pojedzie do mleczarni tam wyleje do basenu. Na miernik leje się tylko gdy bańka nie jest pełna ( tak do 17 litrów nie trzeba mierzyć bo widać po konwie ile jest). U mnie jeden wozi teraz codziennie po około 170 litrów(na wiosnę będzie miał mniej) i powiedział ze dopóki mleczarnia będzie istnieć nie założy zbiornika. Woli dojechać samochodem te 2 km i mieć spokój.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#27 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:31

Zlewnie mleka No u mnie jest tak to rolnik ma zbiornik. I zawsze ktoś od niego w domu jest i zapisze ile przywiozłeś a jak trzeba to i próbki wezmą. Ale biorą 5 groszy od litra więc jak tak parę rolników odda to mu się niezła wypłata. Myślę że dla niego nie jest źle, bo jakby nawet sam oddawał to za energię i wodę musi zapłacić. Ja oddaje różnie ale średnio 50 litrów dziennie.

Zgadzam się Andrzejem jak masz pełno to się od razu wlewa i z powrotem do domu.

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:38

Zlewnie mleka

Niektórzy chyba nie odstawiali mleka w bańkach a piszą. Jakie 2 razy przelewanie?? Po wydojeniu mleko wlewasz w bańkę i czeka aż się pojedzie do mleczarni tam wyleje do basenu. Na miernik leje się tylko gdy bańka nie jest pełna ( tak do 17 litrów nie trzeba mierzyć bo widać po konwie ile jest). U mnie jeden wozi teraz codziennie po około 170 litrów(na wiosnę będzie miał mniej) i powiedział ze dopóki mleczarnia będzie istnieć nie założy zbiornika. Woli dojechać samochodem te 2 km i mieć spokój.

To tylko życzyć zdrowia dla gościa który codziennie 9 baniek wstawia do samochodu i wylewa tylko do basenu, ( z czym woli nieć spokój - nie rozumiem?) u nas mleka nikt nie chłodzi w chłodniach na bańki tylko w zbiornikach z których to potem trzeba przelać do baniek 20l, poza tym tak jak napisałeś to jak tam biorą próbki z baniek które stały w chłodni i nie były wylewane na miernik, ogólnie jak zlewniarka miała dobry dzień to też pozwalała lać od razu na basen, ale do pewnego zdarzenia, tzn. po wypuszczeniu mleka na dnie basenu znalazła 3kg kawał świńskiego mięsa, :rolleyes: potem przez kilka dni pytała każdego kto świniaka zabił :D

#29 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:45

Zlewnie mleka No tak samo jak bierze ze zbiornika tak z bańki próbki, już wogóle głupota mieć zbiornik i wlewać w banki i potem znów wylewać. To czemu oni tak robią? To po co przelewać na miernik jak masz bańki 20 litrów i jest pełna to chyba nie będzie 30.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:45

Zlewnie mleka @andrzej2110
Nie rozumiem z czym ma mieć spokój. Po wydojeniu wlewasz mleko do zbiornika i więcej go nie ruszasz, mycie zbiornika jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż mycie baniek. Koszt też nieporównywalnie mniejszy. Jedyny minus to konieczność utwardzenia drogi, poza tym same plusy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:48

Zlewnie mleka

No tak samo jak bierze ze zbiornika tak z bańki próbki,już wogóle głupota mieć zbiornik i wlewać w banki i potem znów wylewać. To czemu oni tak robią?To po co przelewać na miernik jak masz bańkie 20 litrów i jest pełna to chyba nie będzie 30.

To ciekaw jestem jak te chłodnie sprawdzają się latem i ile bakterii jest i somatycznych, pewnie zbieracie śmietanę i długo mieszacie w bańce przed dostarczeniem do zlewni, no chyba że Wasza mleczarnia sprawdza tylko litraż :rolleyes:

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:52

Zlewnie mleka O pewnych rzeczach nie można mówić publicznie :rolleyes:

Nie słyszałem zęby ktoś chłodził mleko i potem przelewał w bańki żeby zawieść do mleczarni. Kazdy rzyma mleko w bańkach w chłodziarce lub w wodzie. W zime nei trzeba w niczym tryzmać. Raczej trzeba chronic zeby nie zamarzło :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#33 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:59

Zlewnie mleka Do Andrzeja. Chyba wiem o co Ci chodzi. Ten co oddaje ma swoje sposoby. Właśnie chłodzi się w chłodziarce a jak jest zimniej to i w wodzie w jakiejś wannie wystarczy. To Andrzej ile mleka dziennie odstawiasz?

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:12

Zlewnie mleka Ja chłodziarki nie mam wogóle. W lato mleko mam w piwnicy w takim metalowym basenie z wodą. Teraz trzymam w letniej kuchni normalnie w bańce.
Teraz wożę po 45-50 litrów. Bywało ze woziłem po 90

bullet_black.png

#35 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:19

Zlewnie mleka No ja chłodziarkie mam dwa lata i wcześniej tak jak Ty chłodziłem i było dobre.

#36 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:33

Zlewnie mleka Andrzej to masz spoko mleczrnie. U nas dawniej było inaczej. Nigdy na oko nikt nie mierzył itd. Jeszcze musial się zarząd zmienić i wprowadził co wprowadził- co nie @Ferdek07?! Strasznie mamy wymagającą spółdzielnie ale ceny chyba nie są takie złe
Niewiem co Andrzej twój znajomy źle widzi w odbiorze- jego żona chyba bardzo zdrowa jest żeby pozmywac to wszystko a on chyba młody i zdrowy że daje rade :rolleyes: -na stare lata będzie gorzej :D
Ferdek słyszałeś coś o mleku super extra- ma byc droższe ale jaki warunek będzie???

#37 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 14:28

Zlewnie mleka Nie pamiętam ile ma dokładnie lat ale jego najstarsza córka jest rok młodsza odemnie. Jeden co odstawiał do tej zlewni co ja założył sobie basen (sporo mleka daleki i kiepski dojazd). Powiedział ze lepiej było gdy woził. Został przy tej samej mleczarni.

bullet_black.png

#38 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:08

Zlewnie mleka Pamiętam jak przeszliśmy ze zlewni na bezpośredni i powiem tak niebo a ziemia i nigdy więcej zlewni, zresztą tak uważają wszyscy którzy przeszli na bezpośredni, ale i tak kto chce dalej mleko oddawać u nas w okolicy do końca marca musi przejść na bezpośredni bo zamykają ostatnią zlewnie

#39 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:44

Zlewnie mleka Na zbiornik i odbiór bezpośredni przeszliśmy 16 lat temu i już po trzech odbiorach wiedziałem że chcę nigdy więcej zlewni, zawartość tłuszczu wzrosła z dnia na dzień o 25%, wydojone-zakończone, umycie zbiornika śmieszna sprawa w porównaniu do mycia 15 konwi i godzina więcej czasu wolnego poświęcanego na wyjazd do zlewni
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 16:11

Zlewnie mleka I jeszcze jedna kwestia o której tutaj nikt nie wspomniał, kto ma odbiór z domu tak nie miał nigdy wpadki z bakteriami, a w zlewni co roku ZAWSZE była jakaś wpadka i to zazwyczaj cała zlewnia tzn każdy rolnik w danej zlewni miał nie tak bakterie lub somatykę, przypadek?