przemek0909

Zlewnie mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

Tak ja. A czemu pytasz??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0

Również ja. Ma to swoje dobre i złe strony. Dobre: możesz wozisz ile chcesz, nie martwisz się, że jeśli masz za mało, będą kręcić nosem. Nie kręcą się po oborze weterynarze bo nie muszą kontrolować jak przechowujesz. Złe - koszty dojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A wy czasem bańkowcy nie wozicie mleka do rolników którzy mają odbiór???? (bo chyba już tzw. zlewni nie ma) Tak jak ma się taki proceder w SPOMLEKU :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

No tak rolnik ma zbiornik i do niego. U nas od litra 5 groszy. To ile Wy macie krów? Jak ktoś ma mało krów to się nie opłaca zbiornik kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie we wsi jest jeszcze zlewnia ale w około pozamykali i teraz do nas wszyscy przyjeżdżają :lol:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A wy czasem bańkowcy nie wozicie mleka do rolników którzy mają odbiór???? (bo chyba już tzw. zlewni nie ma) Tak jak ma się taki proceder w SPOMLEKU :lol:

 

To jest zlewnia mleka tylko nie tak jak kiedyś budynek był mleczarni a po prostu u jednego gospodarza wstawili 2 zbiorniki i przyjmuje właściciel mleko. W pobliżu są jeszcze 3 podobnie zlewnie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To u was lepiej u mnie przychodzi i leje w ten sam zbiornik (też zależy od kierowcy niektórzy tylko tego brudnego węża zamoczą w bańce :lol: - a jakość mleka ma byc taka sama). Najgorzej mnie wk..... to że ktoś ci obcy włazi do budynku ze zbiornikiem i nie wiem co on tam robi. Latać nie będe za nim i nie mam zamiaru a ludzie sa różni jedni bardzo zazdroszczą drudzy mniej. Jest wiele denerwujących rzeczy poprostu postawcie się na miejscu rolnika który jednak zainwestował i zrobił odbiór a inna osoba korzysta z tego.

Czy ci rolnicy pobierają od was (bańkowców) jakąś opłatę??? Ja osobiście nic za to nie biorę i nie chciał bym brać wole żeby to albo zlikwidowali albo przywrócili zlewnie publiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U nie mleczarnia dolicza dostawcom po 3 grosze do litra które so dla zlewniarza za prąnd i jego wynagrodzenie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Piotrków Kujawski.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

U mnie pobierają 5 groszy od litra. I oddaje do Mlekowity. A czy ten rolnik co odbiera to nie wiem czy coś dostaje od mleczarni. I biorą na kwaśność i dwa razy w miesiącu na klasy i tłuszcz. Tak to u mnie wygląda tylko trochę daleko dowozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie tez tak tylko ze ja mam 500 m do tej mleczarni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0

Zlewnie mleka poznikały z powodu głupoty rolników. Zrobiono im pranie mózgów i namówiono do organizowania zbiorników i odbiór bezpośrednio z gospodarstw. Taki odbiór to ogromne koszty. Tylko głupek mógł pomyśleć, że te koszty nie zostaną odliczone z ceny mleka. I mamy to co mamy, a jeśli ktoś myśli, że to przejściowe kłopoty, to debil i głupol. Koszty odbioru mleka, nowoczesne samochody itp. będą rosły w postępie geometrycznym, a spożycie i zapotrzebowanie na mleko będzie malało. A wystarczyło olać te wymagania i nie zakładać własnych zbiorników. Polski rolnik jak zawsze taki rychliwy i lizusowski w stosunku do władz. I co z tego ma? Spodnie balcerki: goła d*pa i szelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tylko z powodu głupoty mleczarni i lekarzy weterynarii tak długo istniał ten kierat jakim były zlewnie mleka, jak ktoś nosił 1 bańkę i miał 500m to proszę bardzo ale jak ktoś przez 20 lat woził po 5-7 baniek codziennie nalewał to w domu wstawiał do samochodu potem przelewał na zbiornik i spowrotem do zbiornika, przez taką głupotę i wymyślone z kosmosu wymagania wielu zrezygnowało z produkcji, teraz gdy każdej brakuje surowca te same samochody volvo jeżdżą po 7km polną drogą przez lasy i knieje na koniec wsi żeby odebrać 150l od rolnika który ma 8-10 krów co 10-12 lat temu było niedopomyślenia i jak już jakiś chłop chciał mieć odbiór z domu to najlepiej żeby postawił nową oborę i całą w środku wyłożył płytkami i min 300l z 2 dni, a teraz wystarczy żeby ktoś do obory dostawił ganek pomalował emalią ściany gdzie zbiornik i już ma certyfikat i odbiór z domu przy 5 krowach, a tak wogóle czy koszty utrzymania zlewni były takie niskie? pensja dla zlewniarki, wynajem lokalu prąd woda itd a cysterna która odbiera mleko i tak mija po drodze gosp. Miały znikać małe gosp. i co, zimą dorobi taki w warszawie, kosztów żadnych nie ma kredytów nie spałaca, a tysiak - 2 co miesiąc wpada i tak nas ta unia unowocześniła :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0

U nas na wsi - wielka cysterna przyjeżdża do 3 gospodarzy, każdy ma 100 l mleka a czasami mniej, co daje 200 l co drugi dzień i wszyscy mieszkają po sąsiedzku tylko przez drogę. I ta cysterna krąży jak głupia. A jakby tak u jednego była zlewnia, jednocześnie dla całej wsi? Nie, bo polski rolnik nigdy się nie pogodzi. Ze szkodą dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A u mnie przez lata cysterna nie chciała przyjeżdzać do nikogo kto nie ma 15 krów i min 300l dziennie i utwardzone duże podwórko i drogę dojazdową od 2 lat jeździ do takich nawet co mają 6 krów i 100l z 2 dni, raz dostałem z cysterny nie to co zamówiłem tzn czyjąś paczkę z nabiałem no to w samochód i długa i dopiero przy 6tym dostawcy dogoniłem cysternę i zrobiłem 25km, można? można u każdego na podwórku pytam a cysterna przed chwilą odjechała itd, dopiero przeskoczyłem 2 dostawców i dorwałem, drViochman gdybyście mieli 1 punkt zbiorczy to na 1 by wyszło bo ten czas zszedłby na pompowanie mleka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dokładnie @Ferdek07! Nie chciał bym wrócić do noszenia baniek choć by koszty były niższe. Zatargaj tą bańke i jeszcze dwukrotnie wylej (z bańki a później z miarki :D ) A ja wiem czy w bańkach takie koszty niższe. Przecież trzeba zawieść -paliwo+czas+wysiłek, pozmywać (bańki ciężej umyć jak zbiornik i więcej wody trzeba, bo zbiornik myjesz co 2 dzień) i napewno więcej prądu idzie niż wychłodzenie mleka w zbiorniku (chyba że kto chłodzi w zbiorniku a później przelewa w bańki (jak my dawniej :rolleyes: - bo zwykła bańkowa latem nie potrafiła wychłodzić, cały czas chodziła :D , ale myć już trzeba oba i to codziennie).

 

A teraz siedzi sie na d.... w domu :) i się odpoczywa, a kasa ciut lepsza jak wożenie do zlewni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0

Trochę wam tam dopłacają kosztem innych ale w sumie wszyscy tracą, bo koszty takiego jeżdżenia po kątach - ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Może koszt wożenia też ogromne ale jakbym musiał codziennie te 30 baniek 20l wozić do zlewni i myć to też są ogromne koszta + do tego utrzymanie zlewni to też koszt wychodzi ogromny. Jak dla mnie to zlewnie mogą być pozamykane u mnie w okolicy już chyba żadnej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Mogę jedynie dodać że w mojej wsi jeszcze taka zlewnia funkcjonuje (rolnik to dzierżawi chyba od ANRu), w sąsiedniej też jest. My dawno temu zrezygnowaliśmy z produkcji mleka.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj