Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zlewnie mleka

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:44

Zlewnie mleka Do wozi ktoś z was mleko do zbiornika, w bańkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zlewnie mleka Dzisiaj, 15:41
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:46

Zlewnie mleka Tak ja. A czemu pytasz??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:55

Zlewnie mleka Również ja. Ma to swoje dobre i złe strony. Dobre: możesz wozisz ile chcesz, nie martwisz się, że jeśli masz za mało, będą kręcić nosem. Nie kręcą się po oborze weterynarze bo nie muszą kontrolować jak przechowujesz. Złe - koszty dojazdu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:01

Zlewnie mleka To ile biorą u was za litr? Za to że biorą i jak daleko dowozisz. Ja mam certyfikat tylko nie mam zbiornika.

#5 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:04

Zlewnie mleka Tylko za dzierżawę sprzętu - chyba 2 gr. za litr. Wożę - 1 km.

#6 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:05

Zlewnie mleka A wy czasem bańkowcy nie wozicie mleka do rolników którzy mają odbiór???? (bo chyba już tzw. zlewni nie ma) Tak jak ma się taki proceder w SPOMLEKU :lol:

#7 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:06

Zlewnie mleka hehe niezły pomysł dowozić ;p ale to nie chyba w tych czasach ;p

#8 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:08

Zlewnie mleka No tak rolnik ma zbiornik i do niego. U nas od litra 5 groszy. To ile Wy macie krów? Jak ktoś ma mało krów to się nie opłaca zbiornik kupować.

#9 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 10:23

Zlewnie mleka U mnie we wsi jest jeszcze zlewnia ale w około pozamykali i teraz do nas wszyscy przyjeżdżają :lol:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#10 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 12:52

Zlewnie mleka To Arni ile bierzesz za litr?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 13:43

Zlewnie mleka

A wy czasem bańkowcy nie wozicie mleka do rolników którzy mają odbiór???? (bo chyba już tzw. zlewni nie ma) Tak jak ma się taki proceder w SPOMLEKU :lol:

To jest zlewnia mleka tylko nie tak jak kiedyś budynek był mleczarni a po prostu u jednego gospodarza wstawili 2 zbiorniki i przyjmuje właściciel mleko. W pobliżu są jeszcze 3 podobnie zlewnie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:53

Zlewnie mleka To u was lepiej u mnie przychodzi i leje w ten sam zbiornik (też zależy od kierowcy niektórzy tylko tego brudnego węża zamoczą w bańce :lol: - a jakość mleka ma byc taka sama). Najgorzej mnie wk..... to że ktoś ci obcy włazi do budynku ze zbiornikiem i nie wiem co on tam robi. Latać nie będe za nim i nie mam zamiaru a ludzie sa różni jedni bardzo zazdroszczą drudzy mniej. Jest wiele denerwujących rzeczy poprostu postawcie się na miejscu rolnika który jednak zainwestował i zrobił odbiór a inna osoba korzysta z tego.
Czy ci rolnicy pobierają od was (bańkowców) jakąś opłatę??? Ja osobiście nic za to nie biorę i nie chciał bym brać wole żeby to albo zlikwidowali albo przywrócili zlewnie publiczne

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 15:04

Zlewnie mleka U nie mleczarnia dolicza dostawcom po 3 grosze do litra które so dla zlewniarza za prąnd i jego wynagrodzenie.

bullet_black.png

#14 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 15:06

Zlewnie mleka Co to za mleczarnia?

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 16:03

Zlewnie mleka Piotrków Kujawski.

bullet_black.png

#16 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:09

Zlewnie mleka U mnie pobierają 5 groszy od litra. I oddaje do Mlekowity. A czy ten rolnik co odbiera to nie wiem czy coś dostaje od mleczarni. I biorą na kwaśność i dwa razy w miesiącu na klasy i tłuszcz. Tak to u mnie wygląda tylko trochę daleko dowozić.

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:36

Zlewnie mleka U mnie tez tak tylko ze ja mam 500 m do tej mleczarni.

bullet_black.png

#18 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:33

Zlewnie mleka Zlewnie mleka poznikały z powodu głupoty rolników. Zrobiono im pranie mózgów i namówiono do organizowania zbiorników i odbiór bezpośrednio z gospodarstw. Taki odbiór to ogromne koszty. Tylko głupek mógł pomyśleć, że te koszty nie zostaną odliczone z ceny mleka. I mamy to co mamy, a jeśli ktoś myśli, że to przejściowe kłopoty, to debil i głupol. Koszty odbioru mleka, nowoczesne samochody itp. będą rosły w postępie geometrycznym, a spożycie i zapotrzebowanie na mleko będzie malało. A wystarczyło olać te wymagania i nie zakładać własnych zbiorników. Polski rolnik jak zawsze taki rychliwy i lizusowski w stosunku do władz. I co z tego ma? Spodnie balcerki: goła d*pa i szelki.

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:35

Zlewnie mleka Tylko z powodu głupoty mleczarni i lekarzy weterynarii tak długo istniał ten kierat jakim były zlewnie mleka, jak ktoś nosił 1 bańkę i miał 500m to proszę bardzo ale jak ktoś przez 20 lat woził po 5-7 baniek codziennie nalewał to w domu wstawiał do samochodu potem przelewał na zbiornik i spowrotem do zbiornika, przez taką głupotę i wymyślone z kosmosu wymagania wielu zrezygnowało z produkcji, teraz gdy każdej brakuje surowca te same samochody volvo jeżdżą po 7km polną drogą przez lasy i knieje na koniec wsi żeby odebrać 150l od rolnika który ma 8-10 krów co 10-12 lat temu było niedopomyślenia i jak już jakiś chłop chciał mieć odbiór z domu to najlepiej żeby postawił nową oborę i całą w środku wyłożył płytkami i min 300l z 2 dni, a teraz wystarczy żeby ktoś do obory dostawił ganek pomalował emalią ściany gdzie zbiornik i już ma certyfikat i odbiór z domu przy 5 krowach, a tak wogóle czy koszty utrzymania zlewni były takie niskie? pensja dla zlewniarki, wynajem lokalu prąd woda itd a cysterna która odbiera mleko i tak mija po drodze gosp. Miały znikać małe gosp. i co, zimą dorobi taki w warszawie, kosztów żadnych nie ma kredytów nie spałaca, a tysiak - 2 co miesiąc wpada i tak nas ta unia unowocześniła :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:43

Zlewnie mleka U nas na wsi - wielka cysterna przyjeżdża do 3 gospodarzy, każdy ma 100 l mleka a czasami mniej, co daje 200 l co drugi dzień i wszyscy mieszkają po sąsiedzku tylko przez drogę. I ta cysterna krąży jak głupia. A jakby tak u jednego była zlewnia, jednocześnie dla całej wsi? Nie, bo polski rolnik nigdy się nie pogodzi. Ze szkodą dla siebie.