Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wydobywanie kiszonki na mrozie.

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:46

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Kilka dni temu były silne mrozy. Napiszcie jak sobie radzicie z kiszonkami i sianokiszonkami w takich warunkach. Czy kiszonki zamarzają? Czy musicie starannie okrywać, każdorazowo po pobraniu? Czy musicie czekać aż odmarzną, w tym celu przetrzymując ją w oborze? Jak zachowują się w tych warunkach sianokiszonki w balotach? A może skarmiacie zamarznięte? Może robicie przerwę i w tym czasie żywicie sianem? Czy mieliście już komplikacje zdrowotne u waszych zwierząt z powodu skarmiania zmarzniętych kiszonek? Może jakieś pomysły na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wydobywanie kiszonki na mrozie. Dzisiaj, 20:31
  •  

#2 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:07

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Ja mam tylko kiszonkę w balotach. U mnie jakoś nie było jakiś zatruć pokarmowych u bydła chociaż kiszonka jest zmarznięta trochę poleży w oborze i skarmiam nawęd jak jest troszkę zmarznięta to daje .

#3 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:09

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Ja wszystko przywożę do obory. Kuku bardzo słabo marźnie (tylko z wierzchu). Sianokiszonka też zamarza ale to zależy który skos (pierwszy najgorzej marźnie)- przyworze dlatego żeby złapały temp. w oborze. Efektem skarmiania zimnej kiszonki jest kaszel u krów.
Najgorsze są wysłodki mokre te jak złapie mróz to trzeba czekać aż odmarzna. Przywiezienie je do obory nic nie da (trzeba czekać z tydzień żeby odmarzły)
Kiszonki typu kuku i sianokiszonki mają efekt zagrzewnia co zimą daje szybsze rozmarzanie (latem to inny efekt :lol: ) ale wysłodki już nie.

#4 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:12

Wydobywanie kiszonki na mrozie. U mnie tez nawet nie zamarzła bardzo jak do obory dałem to zaczęło parować i tam to zamarznięte rozwaliło się

#5 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:17

Wydobywanie kiszonki na mrozie. U mnie bele nie są zamarznięte. A kiszonka na wierzchu to przywiozę ze dwie godz przed rozdaniem to troszkę się odmrozi ale nie wiele więc daje taką i na razie jest dobrze.

#6 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:24

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Ja mam kuku tylko zmarzniętą od góry to przywożę, a reszta dobra i bele teraz nie zamarzająDodany obrazek, ale zauważyłem, że taka pasza co leży w oborze jest słabszej jakości, ale co poradzić, czasem trzeba.

#7 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:34

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Czemu słabszej jakości? :lol:

#8 Share Pawel1222

Pawel1222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:41

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Ja qq odkrywam raz na tydzień tu jest filmik z pracy http://www.youtube.c...h?v=QMCauDY3GJY co zamarzło odrzuciłem na bok później odwilż i jest dobra a co do sianokiszonki to suche bale nawet w największy mróz nie zamarzną a mokre to powoli od boków zamarzają ale to nie stwarza dużego problemu no najgorzej jest wysłodkami i młótem ale ja za każdym razem zakrywam je folią z beli i nie jest tak źle. Polecam filmik.
:lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:44

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Chłopaki kupcie sobie wóz paszowy i wasze kłopoty z zamarzniętą kiszonką się skończą... Ja nigdy takowych nie miałem od kiedy mam wóz :lol:
i życie toczy sie dalej.........

#10 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:50

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Od jaki mądry może nam za sponsorujesz ja się niepogniwam :lol: ;[

#11 Share Radoss1990

Radoss1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:52

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Kukurydza tylko z wierzchniej warstwy zamarznięta a sianokiszonka z pryzmy praktycznie wogóle. Używam paszowozu więc odrobinę zmarzniętej qq w niczym nie przeszkodzi bo się wymiesza i spokój;d krowy to inteligentne zwierzaki poradzą sobie z takiemu problemami jak odrobinę zmarznięta pasza :lol:

#12 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:40

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Wóz idealnie radzi sobie ze zmarzniętym, przy mieszaniu w mrozy to nawet paruje z wozu i wszystkie krowy dostają TMR w takiej samej temperaturze
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#13 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 09:08

Wydobywanie kiszonki na mrozie. macin87 podobno amoniak działa negatywnie na pasze która troszkę poleży w oborze, no chyba, że masz niską temperaturę w oborze to nie powinna być słabszej jakościDodany obrazek kolega dobrze napisał co do paszowozu, bo to najlepsze rozwiązanie na zamarznięta kiszonkę zgadzam sięDodany obrazek

#14 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 11:07

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Ja mieszam TMR w wozie paszowym i wieczorem o godz. 19 wstawiam do obory a na drugi dzień z rana rozdaję. Cały TMR się ogrzeje i nie jest już taki zimny.
Wcześniej jak nie miałem paszowozu to woziłem kukurydzę i bele sianokiszonki dzień wcześniej do obory aby odmarzły i się nagrzały a dopiero potem dawałem to krówkom.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#15 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 16:12

Wydobywanie kiszonki na mrozie. Ja w te duże mrozy to sobie wcześniej przywiozę kuku i belkę kiszonki postoi sobie przez noc i już jest ciepłe.
W TMR nie ma tego problemu ciepłe z zimnym się wymiesza i jest git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:23

Wydobywanie kiszonki na mrozie.

Kilka dni temu były silne mrozy. Napiszcie jak sobie radzicie z kiszonkami i sianokiszonkami w takich warunkach. Czy kiszonki zamarzają? Czy musicie starannie okrywać, każdorazowo po pobraniu? Czy musicie czekać aż odmarzną, w tym celu przetrzymując ją w oborze? Jak zachowują się w tych warunkach sianokiszonki w balotach? A może skarmiacie zamarznięte? Może robicie przerwę i w tym czasie żywicie sianem? Czy mieliście już komplikacje zdrowotne u waszych zwierząt z powodu skarmiania zmarzniętych kiszonek? Może jakieś pomysły na ten temat?

ja wysłodki i kuku przyworze na 1-2 dni do przodu i nic się nie psuje