Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:33

Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował. Kupiłem na wystawie rolniczej i założyłem kopiącej krowie tak jak sprzedawca polecił: za pachwinę i na grzbiet. Krowa podniosła nogę i nie mogła opuścić, przez co się przewróciła. Niby nic się nie stało, ale teraz boję się to stosować. Napiszcie, czy to stosowaliście i jak właściwie się to robi? Czy nie ma jakiegoś niebezpieczeństwa związanego ze stosowaniem tego urządzenia? Co robić by krowa nie przewracała się? Urządzenie wygląda tak jak w linku poniżej:
Poskrom laskowy dla krów Sklep hodowlany- Artykuły do hodowli zwierząt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował. Dzisiaj, 03:46
  •  

#2 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:04

Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował. To chyba masz jakieś super wysportowane krowy Ja nie miałem nigdy przypadku żeby krowa się przewróciła i zakładam tak jak opisałeś. Może z czasem krowa się przyzwyczai do niego i nie będzie podnosić nogi żeby poźnije się przewrócić. Krowy to chytre i mądre stworzenia już na pewno każdy o tym się przekonał...

#3 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:06

Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował. Czy przypadkiem za mocno tego nie skróciłeś ? Widziałem to u znajomego. Ja stosuje spokojne podejście głaskanie krowy najpierw o grzebiecie potem po wymieniu i nie kopie. Tak samo jak z dziewczynami :lol: ;[
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:15

Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował. Mam tako laskę. nie obawiaj się. Krowa nie zwyczajna jest i dlatego tak się stało.

Jakub ty dziewczynę głaszczesz po plecach a potem po cyckach żeby dała ci buzi a nie w twarz?? :lol:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:19

Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował. jakub16 - to spokojna krowa, tylko w czasie dojenia nagle dostaje takiego, jakiegoś nerwobólu i raptownie podnosi nogę. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, nie chodzi o krowę, którą się dopiero przyzwyczaja. Są okresy spokoju, ale czasem jakby coś w nią wstąpiło i wtedy przydałby się ten poskrom. Więc szukam informacji na ten temat od praktyków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:40

Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował. Może krowa po prostu ma łaskotki... :lol: A już na poważnie, musisz być cierpliwy powoli krowa się przyzwyczai do tego poskramiacza... Po prostu krowa ma zablokowaną nogę i nie wie co się z nią dzieje, dlatego się przewraca
i życie toczy sie dalej.........