Skocz do zawartości

Zdjęcie

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:13

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego Myślę tu na współpracy z hodowcami bydła mlecznego, którzy są nastawieni tylko na ten typ produkcji. Odbywało by się to na tym że hodowcy zacielali by swoje krowy bykami mięsnymi a ja bym kupował od nich kilkudniowe cielęta. Na pewno jest sporo producentów, którzy nie mają gdzie opasać bydła, a to byłoby z korzyścią do każdej ze stron. Jak myślicie czy ma to sens, i czy znajdą się hodowcy, którzy przystąpiliby do współpracy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Współpraca z hodowcami bydła mlecznego Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:00

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego No to zależy już od gospodarza. Bo na przykład nie każdy będzie chciał zacielać cały czas mięsnymi. I na pewno nie sprzedawali by ci wszystkich bo sobie tez by chcieli zostawić.

#3 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 23:36

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego Ja bym na taką współpracę nie poszedł bo skąd bym wziął jałówki na remont stada, a jak bym zacielał część krów mięsnymi bykami i miał gdzie je trzymać to i tak bym nie sprzedał.

#4 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 10:56

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego Ale jak ktoś ma 100 mlecznic to na pewno wszystkich cieląt nie będzie zostawiał a ja bym kupował z 20 cielaków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 16:07

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego A brałbyś też i jałówki mięsne. Ja bym nie wszedł w taki interes bo wolę sobie jałówkę zacieloną za 5 tys. sprzedać niż się martwić kto ode mnie kupi taką jałówkę mięsną. A poza tym to jak już jakichś hodowca bydła mlecznego zaciela krowy mięsnymi bykami to zostawia później sobie te cielaki

#6 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 10:36

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego DARKPANTER ja bym chciał takie cielęta kilkudniowe byczki i jałoszki. Nie każdy hodowca ma miejsce w oborze aby opasać bydło mięsne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:24

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego Zgadza się nie każdy trzyma opasy. Odpowiem ci na swoim przykładzie. Hoduję krowy mleczne jak i opasy. Zakładając że nie miałbym tych opasów tylko małe cielaki sprzedawał to i tak zacielanie mięsnymi bykami było by dla nie nieopłacalne z prostych powodów:
1. zdarzają się lata że czasem brakuje jałówek na remont stada i trzeba skądś wziąć sztuki żeby zapełnić stanowiska i wtedy będę sobie pluł w twarz że zacieliłem krowę mięsnym bykiem i urodziła się jałóweczka która mogła dawać dużo mleka
2. nadmiar jałówek zawsze można sprzedać jako materiał hodowlany
Powyższe przykłady przekładają się na oczywisty dochód na pewno większy niż ze sprzedaży tych mięsnych cieląt, ale życzę powodzenia może kogoś znajdziesz