Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelo815    0

Witam. Mam Kuhn 921, dwutalerzowy z hydrauliczną otwieraną zasuwą. Błąd który w nim występuję to samoczynne otwieranie się zasuwy zbiornika, przez co w czasie transportu wylatuje mi nawóz. Co mam zrobić, żeby zasuwa się nie otwierała sama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wina rozdzielacza w ciagniku. Ja jak kupilem mialem na obu wezach zamontowane zwykle zawory kulowe albo w czasie jazdy machnąć reką o wajche hydrauliki zeby sie domknely zasówy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo815    0

No ja też miałem zawory kulowe jak go kupiłem (rozsiewacz używany), zaczęło się otwierać, to kupiłem zawór kulowy zwrotny, przez pewien czas to zdawało egzamin ale ostatnio dalej się otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Rozsiewal ktoś saletre pulan rozzsiewaczem mds 17.1 albo 19.1 , 11.1? Bo kurde rozne zmieniam ustawienia łopatek i nie moge ustawic, żeby ta saletra na 18 metrów leciala, jak Wy sobie z nia radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Czy ustawiałeś według tabeli wysiewu ? Tam jest ustawienie E4-C2 ( dla siewu granicznego B6-A6) obroty 540 wysokość rozsiewacza od podłoża 70cm. Ja nie sieję na takie szerokości ale tabele są dopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli masz nowy sprzęt to powinieneś dostać kalkulator suwakowy do ustawiania dawek, tylko trzeba sobie zrobić próbę kręconą, 

jak chcesz to mogę ci podesłać bo ja sobie kupiłem komputer i skończyły się problemy z dawkowaniem, a koszt śmieszny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

mam rauch mds 61 z traczami m1 i chce zaczac siac na 21metrow, potrzeba mi do tego lopatki vx ale nie umiem ich znalezc, kiedys byly podrobki za 200zl bodajze, ktos gdzies widzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

mam rauch mds 61-600l, planuje zrobic mu nadstawke do 1000kg, ktos robil na 1500kg? rama wytrzyma? czy w mds 921 itp rama jest taka sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Rama jest troszkę inna. Mds 61 mają sworznie kat 1 od wewnątrz i kat 2 od zewnątrz ( tu może być problem z wytrzymałością ) natomiast Mds 701-901 (721-921) mają uchwyty pod sworznie dwustronnie podparte. , jeszcze jest różnica w szerokości ramy . Instrukcja podaje ,że dla MDS 41-81 na sworzniach kat 1 ładowność max. 500kg , sworznie kat 2 - 1000 kg , a MDS 701-921 ład. max. 1800 kg.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiraszka    0

Witam Panowie posiadam zsb 900 i łopatki NB NCNENF-DEB-10-12 i pytanie czy rozsieje nimi na 20-24 m ??? czy np przy odpowiedniej wysokości odpowiednim kącie i prędkości wałka ad rade na 10 m ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Mam raucha 19.1 i saletre anwilowska wloclawek. Jest ta sama granulacja co pulan? Jak ustawic lopatki. Nie ma jej w tabelach

Edytowano przez RoRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Spokojnie możesz przyjąć ustawienia jak dla saletry Pulan . Podstawowe dane Pulan : N-34% granulacja 1-4 mm(95%), gęstość nasypowa 0,98-1,06 kg/dm3 ( średnio 1,02)

Dla saletry Anwil : N-34% , granulacja 1-3,15 mm (96%) , gęstosć nasypowa 0,96-1,04 kg/dm3 ( średnio 1,00).

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Tylko jest jeszcze jeden problem w tabeli na 15 m jest obroty walka 600 ktorych nie osiagne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Jeżeli zapinasz dużego Ursusa do rozsiewacza to 540 obr/min WOM masz przy 1890 obr. silnika  . Zatem 600 obr WOM będzie przy ok 2100 obr silnika. Z tego co wiem ma on też obroty  WOM 1000 przy 1920 obr. silnika . Nie wiem jak jest w konkretnych modelach  ciągników  , w moim Case mam funkcję wyświetlania rzeczywistej prędkości obrotowej WOM  i często wykorzystuję prędkość 1000 przy lekkim obciążeniu.

Edytowano przez andrzej78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

ma ktoś może tabelę rozsiewu na saletrosan 26 do Rauch MDS 17.1/19.1?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Pobierz sobie aplikacje kuhn tam masz rózne nawozy a jak ich nie ma to według granulacji mozna dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Mam tabelę, mam aplikację i nie ma tam saletrosanu. Będę musiał z tego "porownywacza" sprawdzić.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Saletrosan grupy Azoty jest w części niemieckiej , pod ( D). Ogólnie nie należy ograniczać wyszukiwania tylko do jednego kraju.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

możesz podać dokładną nazwę niemiecką?

wpisując saletrosan nic nie wyszukuje

edit:
ammoniumsulfat?

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Normalnie , napisane jest :  (D) Saletrosan 26 Makro (26.+13.....) Grupa Azoty . Korzystam z tabel online i drukuje.

Edytowano przez andrzej78
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

aaa... to tam jeszcze nie byłem. myślałem, że o aplikacji na telefon mówisz. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez maszteusz
      Posiada ktoś instrukcję lub wie co i jak z tym sterownikiem?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj