Polecane posty

gumaa87    84

Rozsiewał ktoś saletrosan mds'em 17.? Jeśli tak to na jakich ustawieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja też chciałbym się dowiedzięć jak ustawić mds 17.1 saletrosan na 15m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja rozsiewałem, 210 kg/h, rozsiewacz na 160, ciągnik case jx60, bieg 1 na 3 przełożeniu 1700 obrotów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

WOM na 540 czy 1000 musi być ,gość mówił że sieje na 750 obr/wałka to dalej rzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wom ma cieć obroty 540, ja sieję na 750 ale na niższych obrotach silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja siałem saletrosan prędkość 7km/ha na 15m ustawienie 170 na suwaku ok 250-260kg/ha. A salera na 110 i też około 250kg/ha. (saletra kędzierzyńska). Kuhn mds 17.1.

Edytowano przez rk1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Z saletrą nie ma problemu, tabela wysiewu jest. Ale nie ma w niej ustawień na saletrosan. Mam zamiar spróbować ustawic tak jak na stronie podają, do zachodniego odpowiednika saletrosanu. Interesuje mnie jednak co 12 m, takie ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

jak ustawić żeby rozsiewał na 15 m , a jak się ustawia na 12 m , kupiłem niedawno mds 921 , a nie ma żadnej tabeli czy instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Pytasz o wysiew saletry?

może być saletra puławska jak wychodzi z praktyki , na ile ustawiasz na skali żeby np wysiać 200 kg na ha , rozrzut na 12 m , i jak ustawiasz łopatki do saletry , trochę wiem jak to idzie teraz z instrukcji które wrzucił kris , ale praktyka to zawsze jednak jest to , pewnie i tak każdy rozsiewa z różną prędkością , ja będę rozsiewał c -360 2 bieg 540 obr z 8 km /h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Puławska saletra wysiewa się troszkę inaczej niż podaje to tabela. W tabeli nie ma saletry z Puław. Ja ustawiam wg orginalnego wzornika z Kuhn'a. W tym roku za każdym razem wysiewało mi się mniej niż ustawiłem tej tabeli. Tabela mówi że aby wysiac 200 kg należy ustawić skale na 50. I teraz powiem tak: nie wiem czy jest to możliwe, ale w tamtym roku siejąc saletre na tych ustawieniach wysiewało się idealnie tyle. W tym roku, nie wiem czy ta saletra jest jakaś inna, ale ile bym nie ustawiał czy to 200kg, czy 150 kg, to zawsze zostawało mi nawozu w siewniku. Może to być tez spowodowane tym że nie mam w tym roku ścieżek przejazdowych, więc musiałem rozsiewać tak na oko, wiec mogłem gdzies pojechać szerzej niż 12 m i z tąd mogło tego nawozu zostawać. Ale ogolnie spróbuj ustawić tak jak podałem, jeśli nie będzie wychodzić zawsze możesz pojechać wolniej, lub ustawic skale na 55.

Łopatki do saletry na 12 m ustaw na C3 A3. Wysokość siewnika od wierzchołków roślin 50 cm przód sienika i 50 tył. To ważne bo jeśli tył sienika bedzie za bardzo "wysztorcowany" juz ta szerokość rozsiewu bedzie inna.

 

Co do mojego pytania odnośnie wysiewu saletrosanu. Na stronie kuhna oczywiscie nie ma polskich nawozów, wiec wzorowałem sie na Ammonsulfatsalpeter Eurochem 26% N + 13%S , 0,99kg/l jest to nawóz zbliżony paremetrami do saletrosanu( tez 0,99kg/l). I nie wiem jak wam ale u mnie tak nie wychodziło jak podaje kuhn. Przy ustawieniu siewnika odpowiadającemu wysiewowi 400kg/ha wysiało się ok 340-360kg/ha. Ścieżki przejazdowe są, wiec nie ma mowy o zrobieniu mijaków. Więc trzeba brać poprawkę i ustawiać więcej na skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja tam zacząłem robić próby kręcone, teraz zaczęły dawki wychodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

No właśnie, w zeszłym roku robiłem próby, i siało sie idealnie. W tym roku bazowałem na zapisach z tamtych prób licząc że bedzie tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

koledzy nie bardzo mogę ustawić mojego MDS 921 według tabeli z nowszych modeli 17.1 -19.1 inna jest skala na suwaku u mnie skala zaczyna się od 5 kończy się na 55 , a w nowszym modelu jest skala w setkach , w 921 jest w dziesiątkach jak to dopasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Pasowało by żebyś znalazł jakiś punkt odniesienia starej skali do nowej. Najlepiej na podstawie ilości wysypywanych kg na minute. Ustaw u siebie np suwak na 20. zdemontuj tarcze, i ustaw pod otworami wiaderka. Nastepnie otwórz zasuwy i odlicz minute, po jej upływie zamknij zasuwy. Zważ ile wyleciało przez ta minute nawozu, i wynik dopasuj do nowej tabeli. bedziesz miał jakieś porównanie, ze u Ciebie suwak na 20, to w nowych mds'ach np. 140. Mysle ze najlepiej spróbuj na saletrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ściągnij sobie programik Kuhn Streutabellen, tam masz tabele wysiewu do twojego rozsiewacza, na stronie kuhna też znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Tam i tak nie ma polskich nawozów więc w d...sobie można wsadzić tą tabele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

na tej kunh streutabellen są do 921 , dzięki

ciekaw jestem czy w praktyce będą pomocne , ale nawet ustawienie łopatek jak jest to już dużo , saletrę puławska siałem na 12 m , zasuwy ustawiłem na skali na 15 wsypałem 200 kg miało być na ha zasiałem 0,80 ha więc za dużo wyleciało , druga próba była lepsza tyle że zaznaczyłem drogi co 12 m to niby było by dobrze ciekaw jestem jak zacznie nawóz działać jak to będzie wyglądać , i dziwne bo w tabelach dla mocznika na 21 jest 213 kg i saletrzak na 22 -210 kg , to saletry wysypało by się za dużo na takich ustawieniach

a jak ustawić gdy się miesza polifske z saletrzakiem np . polifoska 6 police saletrzak tarnowski ,

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

te podobne wartości dla saletrzaku i mocznika mogą wynikać na przykład z tego że saletrzak tarnowski jest bardzo podobny, co innego ZAK.

jeśli mieszasz dwie różne granulacje to ustawiasz coś jak pod tą grubszą, ja wolę dwa razy jeździć

ja z tych tabelek korzystam tylko orientacyjnie i zapisuje co mi wyszło, abym w przyszłości wiedział,

korzystając z nich zawsze wyjdzie mi źle,

w tamtym roku z polifoską jeździłem 2 razy, zresztą nasi producenci dwie partie tego samego nawozu mogą inaczej zgranulować, pozatym gdzieś czytałem że police część nawozów brandują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Dokładnie kolego @malkolm. Tak jak pisałem wyżej, na tych samych ustawieniach siewnika co rok temu, w tym roku wysiało się mniej, co świadczyło by że partie nawozów są sobie nie do konca równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a z drugiej strony mógł być większy poślizg kół, inna wilgotność gleby, opony się trochę starły albo obroty silnika były ciut inne,

wcześniej miałem rozsiewacz z unii i miał o wiele lepsze tabele wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Z tym poślizgiem kół to w tym roku nie ma szans, sucho jak nie na wiosne:) Jestes pierwszą osobą która chwali tabele wysiewu Unii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
    • Przez Majores
      Witam potrzebuje tabele wysiewu nawozu do rozsiewacza RNP 1500kg
      Może ma ktoś i mógł by podesłać zdjęcie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj