Polecane posty

bizon1    228

Witam, mam pytanie do użytkowników MDS jakie jest najlepsze ustawienie łopatek do rozsiewu saletry puławskiej i innych nawozów przy scieżkach 12m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek2012    0

Hej. Kupiłem rozsiewacz do nawozów KUHN MDS 1131. Rozsiewacz używka ale nawet stan bd. Pojawił się jednak problem bo ten rozsiewacz ma tarcze wysiewające M4 rozrzut od 18 do 28 m a ja potrzebuję M3 od 12 do 18 m . Może ktoś się orientuje gdzie mogę to nabyć? Bo w serwisie krzyknęli 3 tysie. Jak ktoś ma chętnie odkupię.

500 187 731

511 496 117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
Dnia 23.01.2013 o 12:40, jelonek2012 napisał:

Hej. Kupiłem rozsiewacz do nawozów KUHN MDS 1131. Rozsiewacz używka ale nawet stan bd. Pojawił się jednak problem bo ten rozsiewacz ma tarcze wysiewające M4 rozrzut od 18 do 28 m a ja potrzebuję M3 od 12 do 18 m . Może ktoś się orientuje gdzie mogę to nabyć? Bo w serwisie krzyknęli 3 tysie. Jak ktoś ma chętnie odkupię.

500 187 731

511 496 117

 

 

witam ja mam talerze do mds ale m1 z tego co wiem są 12 do 24 m jak by co 

Edytowano przez jacekholandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    117

Witam.Kupiłem raucha 901 MDS i mam pytanie po czym poznac jakie on ma tarcze wysiewajace?nie ma nidzie nabite M1,M2 itd wiec juz sam nie wiem.Ma regulowane łopatki ale symbolu nie ma.Jaki olej sie stosuje do przedkładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Koledzy mam pytanie posiadam rozsiewacz Kuhn MDA 921 jak powinienem mieć ustawione łopatki to wysiewu saletrzaku. (podobno do każdego nawozu łopatki ustawia się inaczej) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Witam. Mam takie pytanie, jeżeli mam podane parametry ustawienia łopatek D2-B2 to jak mam to odczytywac/rozumiec? Wszystkie łopatki na obu tarczach mają być na D2 lub na B2, czy na lewej D2 a na prawej B2, czy na lewej i na prawej jedna D2 druga B2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Podane ustawienie dotyczy każdej tarczy osobno tzn lewą ustawiasz D2-B2 i prawą tak samo

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Ok, czaje. Ale nie ma znaczenia którą łopatkę ustawie na D2 a ktora na B2. Bo z tego co widzę łopatki nie mają żadnych różnic, i nie są podpisane np. nr.1 nr. 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Trzeba jednak próby kręcone robić, inaczej ciężko ucelować, ustawiam rozsiewacz wg DNS II i wzornika granulacji i różnice wynoszą 10-20%, polskie nawozy coś inaczej się sypią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Próba krecona na saletrze wychodzi idealnie, a na polu wyszło ciut mniej. Znowu siarczan amonu, na próbie ok, a na polu za duzo:) dopiero ostatnie dwa przejazdy go dostawiłem. Dzis będę ustawiał na saletrzak + yaramila, na saletrzak tabela wysiewu jest, bez ustalania granulacji, na yara nie ma tabeli wiec musze szukac w granulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Noo jest troszkę zabawy żeby było idealnie :) Nawożenie wraz QUANTRON Guide by rozwiązało sprawę ale to za mały rozsiewacz i za mało ziemi żeby w to się bawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Dało rade:) Yara z ustawieniami z wzornikiem wysiałem idealnie do co kg. A saletrzak juz nie wyszedł co do kg, pewnie dlatego ze w tabeli jest polski saletrak, a ja w tym roku miałem czeski. Chcąc pobawic sie z ustawieniami nie mieszałem tych nawozów( chociaz pod jedna uprawe szły) zeby zobaczyć jak sieje sie poszczegolny nawóz i jakie na przyszłość brać po uwage rozbierzności względem tabel. Ogolnie po rozsianiu 16 hektarów jestem pod ogromnym wrażeniem tego siewnika, oczywiście wrażenie jak najbardziej pozytywne i pomimo że w momencie kupna, nie żałowałem tych pieniędzy, to teraz tym bardziej mam gdzies ile on kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mi się podoba wysiew graniczny :) Równo z miedzą kończy się nawóz i to przy szerokości 18m ;)

Gdzie sąsiad rozsiewaczem z brzegu sypie na swoje pole, swoją miedze, na drogę i na moje pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A jak poznać jakie rozsiewacz ma tarcze? bo mam jednego na oku i żeby potem nie wyszło że nie mogę ustawić na 12m ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno być jakieś oznaczenie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piekara89    0

Witam. interesuje mnie siew graniczny w rosiewaczu Rauch mds 17,1. widze ze uzytkownik 2kri14af cos zaczoł na ten temat mozesz cos wiecej powiedziec na ten temat i czy moze ty osobiscie masz cos takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekMTZ    5

Mnie interesują opinie użydkowników komputerka do rozsiewaczy rauch/kuhn MDS QUANTRON. Dobre to rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Witam. interesuje mnie siew graniczny w rosiewaczu Rauch mds 17,1. widze ze uzytkownik 2kri14af cos zaczoł na ten temat mozesz cos wiecej powiedziec na ten temat i czy moze ty osobiscie masz cos takiego...

 

Wysiew graniczny polega na odpowiednim ustawieniu tarczy wysiewającej od skraju pola, wszystko jest podane w tabelach.

Przykład- rozrzucam nawóz na 15m, czyli pierwszy przejazd robię 7,5m od miedzy, tarcze są ustawione na wysiew graniczny, polega go na tym że nawóz leci tylko na tą ustaloną odległość, żeby nie sypać sąsiadowi na pole drogiego nawozu ;) Bo przy siewie normalnym np, na 15m rozsiewacz rozrzuca szerzej ponieważ robi zakładki w celu równomiernego rozrzutu nawozu na końcach 'strefy' nawożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja właśnie kupiłem rozsiewacz mds 17.1 i jest dołączony do niego system identyfikacji nawozów i wiem niby jak porównać ten nawóz, ale może dla pewności napiszecie mi jakie symbole odpowiadają konkretnym nawozom tz. saletrosan, saletra kędzierzyńska, mocznik, saletra amonowa 34, polifoska 6, 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

polifoski są w tabeli wysiewu, i saletrza kędzierzyńska.

na stronie RAU masz tabele wysiewu tylko trzeba poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj