Polecane posty

piotrek4x4    30

Ja mam rozsiewacz kuhn 600 l mds 65 od 4 lat i jestem bardzo zadowolony, naprawdę polecam, u mnie współpracuje z nim ursus 3512 i niema problemu z udźwigiem i nie podrywa mu przodka, dokładny wysiew i mało wrażliwy na wiatr. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

jak dla mnie bomba dokładnie sieje brak stożka w zbiorniku przez co jak jedziesz po dziurach w jednym talerzu nie ma już nawozu łatwo zmieniasz ustawienia dawki oraz nawozu jaki siejesz i na odległość jaka chcesz siać ja polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekMTZ    5

Ja po swojego może jutro pojade,albo już w nowym roku :lol:

Da rade C-330 w tej siewce?

Bo jak nie to będe MTZ 82 śmigał ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

skąd dokładnie jesteś? :lol: do c-330 podpinaliśmy ale pojawił się problem z łańcuchami przy kołach, bo skręcone na maxa a siewka i tak bujała się na boki, trzeba by je było jakoś skrócić, a tak to byś nasypał trochę mniej tak by podniosła i byś śmigał ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Czy obroty tarcz rozsiewających rzędu 980 na minutę nie rozbijają nawozu?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

nie rozpyla więcej miałem w bąku niż w tym albo w komecie to starszy model kuhna to mieszadło w środku tez bardzo wolno chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

to ja jesteś z okolic kutna to zapraszam do nas do biura bo mamy firmę kuhn i rauch w ofercie :lol:

Agroskład Łowicz ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Ariss mieszadło chodzi dość wolno, jednak tarcze rozsiewające kręcą się najszybciej wśród podobnej klasy rozsiewaczy, stąd moje obawy czy granulki nawozu (zwłaszcza fosforowe i azotowe ze wschodu) w kontakcie z tak szybko wirującymi tarczami po prostu nie zaczną sie rozpadać co wpłynęłoby na równomierność rozsiewu. A i jeszcze jedno jak jest rozwiązany wysiew graniczny?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

możesz otwierać jeden talerz i ja mam jeszcze takie coś z tyłu jak na foto foto i u mnie nie było problemów z rozpyleniem a nawozy kupuje normalne z polic kamex kisiryt itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Widzę że masz sterowanie hydrauliczne czy mając takie sterowanie można w jakiś sposób sterować również mechanicznie, chodzi mi o to ponieważ będzie współpracował z rożnymi ciągnikami a niechcianym mieszać olejów. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

to nie jest mój. ja mam mechaniczne otwieranie bo mam podobny problem z olejami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mam mds 65 8lat chyba, kupiony nowy, dziś już bym go chyba nie kupił...

 

mieszadło kręci się powoli, ale łopatki chyba jednak rozbijają granulki, bo tył rozsiewacza jest dość mocno uklejony od nawozu.

korozja, kilka lat temu pisałem, że nie rdzewieje, @ktos napisał , że jeszcze zardzewieje i zardzewiał, zawsze myty po rozsiewaniu.licho farba położona ale źle przygotowana powierzchnia.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Pioter dzięki za szczegółową odpowiedź, posiadaczy rozsiewaczy typu MDS proszę o opinie na ich temat.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 10 lat Raucha Komet 600 i spisywał się bez awaryjnie a mail już swoje lata jak go kupiłem. Wiec teraz gdy przyszedł czas na zmianę (PROW) bez wahania mój wybór padł na Raucha MDS 935 + nadstawka razem 1300 litrów wziąłem jeszcze GSE 7 do wysiewu granicznego. Mój stary rozsiewacz siał lepiej niż sąsiada nowy brzeg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

To w końcu jak oceniacie MDS-y (pytanie do użytkowników). @Pioter i @californication mają skrajne opinie.

To nie sa najtańsze rozsiewacze na rynku, z zasadzie oprócz amazone to chyba najdroższe. To tylko najprostszy seria , ale myślałem że to perfekcyjne, proste i wytrzymałe rozsiewacze.

Chyba pomyślę o odpowiedniku z boogbaila - jest tańszy, ciekawy wysiew graniczny w std. Ale zawsze bardziej ceniłem RAUCHA


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

nie wiem ja się nie zgadzam z zdaniem @pioter u mnie we wsi jest z 5 rauchów 3 te komety i te takie starsze modele i 2 MDS sąsiad ma nówkę od 5 lat ja używany od chyba 3 i nikt nie miał takich przypadków u mnie po wysianiu na 10 ha nawozu nie był tył brudny od nawozu a chodząc po polu nie widzi się połówek granulek nawozu no zawsze można przeoczyć i nie mówi.ę że wszystkie są całe ale to śladowe ilości a my tez mieliśmy Kometa i jak kupiliśmy był w opłakanym stanie pomalowaliśmy i przez kilka lat tez sie nic z nim nie działo a malowaliśmy sprężarka z zwykła farbą nie żadną drogą z lakierem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDrolnik    0

Czy ma ktoś z Was rozsiewacz MDS 735 lub 935 z komputerem amatron czy może axisa z amatronem jeśli tak to czy warto kupować mds-a z komputerem

Jeśli macie mdsy ze sterowaniem otwierania hydraulicznym to jak radzicie sobie ze zmniejszanie bądz zwiększaniem dawki wysiewu nawozu w czasie jazdy czy jest wogóle to możliwe tak jak przy sterowaniu mechanicznym na linke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mamy mds 735 z siłownikiem hydraulicznym dołożonym tzn to samo co wersja ręczna otwiera on 2 talerze (nawóz) z tym że są rozłączane ręcznie tzn jeden talerz może siać ale lewy jest na siłownik a prawy otwierasz ręcznie

Co do zmian wysiewu hydraulikę trochę przymkniesz i mniej leci ale precyzji brak, albo się wychylisz i przestawisz ogranicznik

 

tę wersję można sterować ręcznie nie próbowałem ale siłownik łatwo wyjąć tylko nie ma blokady dźwigni

 

Kosztował ok 2 lata temu 12900 :)

 

Są też wersje typowo hydrauliczne z oddzielnym sterowaniem na talerze (2 siłowniki) i do do tych są raczej komputery ok 1-2 tyś więcej

 

nie podoba mnie się że do każdego rodzaju nawozu oraz szerokości roboczej inaczej łopatki się przestawia niby łatwo prętem odciągnąć zabezpieczenie ale jednak

tak poza tym ok :)

 

Za 1-2 tyś można było wziąść wtedy coś z grupy kwerneland wiem że na 6 łopatek (i 50 km dalej :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

witam a co możecie powiedzieć o MDS 932 z elektrycznym otwieraniem zasuw (sterownikiem)opłaca się takiego kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

zsb nie ma regulowanych łopatek żeby szerzej siać. ZSB ma standardowe tarcze na 12 metrów i tyle sieje a w mds masz regulację od nie wiem 9 metrów do chyba 18 bez zmiany tarcz. ZSB to starczy model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
    • Przez Majores
      Witam potrzebuje tabele wysiewu nawozu do rozsiewacza RNP 1500kg
      Może ma ktoś i mógł by podesłać zdjęcie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj