Skocz do zawartości

Zdjęcie

mieszadło typu ms kto potrafi ??

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 14:53

mieszadło typu ms kto potrafi ?? Witam majsterkowicze :lol: juz od dawna kombinuje coś w kierunku właśnie żeby zrobić jak najprostsze mieszadło tego typu. Może ktoś z was zrobił coś podobnego co zdaje egzamin i nie kosztuje 4000 zł ;[ Moim zdaniem to nie jest skomlikowana konstrukcja i mam już nawet pewne pomysły ale uznałem że zasięgnę waszych opini i rad a może ktoś ma jakiś inny pomysł na mieszadło pozdrawiam rutek :)

a to link o jakie mieszadło chodzi ;[
http://www.agroserwi...enu=16&strona=1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mieszadło typu ms kto potrafi ?? Dzisiaj, 05:56
  •  

#2 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 16:45

mieszadło typu ms kto potrafi ?? Jak masz pomysły to możesz napisać co kombinujesz. Na moje oko to nie jest duży problem troche rurek wejście na WOM no i te łąpy od mięszadła i kilka drobiazgów dobry spawacz i masz taki mikser.

#3 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 18:35

mieszadło typu ms kto potrafi ?? krysiak to moja okolica:> są w tej samej miejscowości ludzi którzy robią takie mieszadła tylko że taniej:P i to podobno nawet oni uczyli krysiaka jak wyginać te śruby miksera:D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#4 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 11:43

mieszadło typu ms kto potrafi ?? Witaj Adrianos możesz powiedzieć skąd dokładnie jesteś i w przybliżeniu powiedzieć za ile ludzie w twoim terenie robią takie mieszadła, a może dało by radę kupić u nich samą tą śrubę już gotową i powyginaną . Mógł byś się tym zainteresować jeśli to nie kłopot i napisać na forum jakieś konkrety :lol: z góry dzięki Rutek

A mój pomysł odnośnie konstrukcji jest taki : potrzebna jest odpowiednia rura w której średnicę dopasujemy jakieś łożyska (u dołu z tego co się orientuję musi być dębowa tulejka)no i kawał mocnego pręta na który nabijemy to łożysko i złożymy do kupy z rurą. Myślę że na końcu potrzebny byłby jakiś gwint a nawet kawałek freza żeby to jakoś miało zaparcie do obrotu no i ta nieszczęsna śruba miksująca. Z tym że u mnie właz do szamba ma średnicę 60 cm i to ogranicza trochę gabaryty mieszadła(właz jest to dekiel od studzienek kanalizacyjnych).
Więc piszcie chłopaki czekam na wasze rady 3majcie się ;[

Edytowany przez andrzej2110, 31 grudzień 2009 - 14:33.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 13:59

mieszadło typu ms kto potrafi ?? No i znalazłem coś prostego w konstrukcji i może coś spróbuje z tego zrobić;[ tylko najpierw zrobie mały prototyp np. na wiertarkę i zobaczę czy będzie mieszało:rolleyes: a mianowicie

Mieszanie
i tam jest "mieszadło turbinowe z 4 łopatkami nachylonymi pod kątem 45 stopni ":)
Jeśli zda egzamin mieszadło będzie zrobione jeszcze w styczniu :) ale czekam dalej na wasze rady a narazie mam zapał do pracy hehehe:lol:;[:lol::lol::)

#6 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:18

mieszadło typu ms kto potrafi ?? ja z miejscowości poredy jestem, a Ci panowie są również z Nowej Rudy tak jak krysiak, i robią dużo taniej a śmigło też napewno Ci mogą same zrobić:lol: i dobrze słyszałeś że muszą być dembowe łożyska, napisz mi na PW to jutro wyśle Ci do nich numer tel, sam się dogadasz co i jak
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 14:38

mieszadło typu ms kto potrafi ?? spoko :rolleyes: dziś zrobiłem taki mały prototyp mieszadła do wiertarki:rolleyes: no i powiem że jesli miałem pół wiadra wody i dałem na pełne obroty to woda z wiadra się wylała heheh:rolleyes: taki ładny wirek powstał że normalnie dno było widać w wiadrze hehe:rolleyes: także powoli będe brał się za robotę i szukał odpowiednich materiałów .

piszcie o swoich pomysłach:D:D