Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 14:45

Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie? Witam. Czy warto kupić bronę wahadłową na ciężkie ziemie? Czy poradzi sobie z gliną i bryłami? Mogę kupić taką starą bronę za 2 tyś zł ale nie wiem jak pracuje? czy nie lepiej dołożyć i kupić wirnikową?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie? Dzisiaj, 07:53
  •  

#2 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 15:49

Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie? Na ciężkie ziemie zdecydowanie lepsza jest wirnikowa. Radziłbym właśnie taką kupić.

#3 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 15:55

Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie? A co polecacie na lekke ziemie> W mojej wiosce większość agregatów to agregaty aktywne a ziemie to sam piach. Czy brona wirnikowa jest zalecana na słabe ziemie? Większość agregatów z zachodu są na bronie wirnikowej a nie wierze że tam non stop są ciężkie ziemie.

#4 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 17:12

Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie? Brona wachadłowa chyba nie zda egzaminu na cieżkich glebach,sąsiad ma cos takiego i mówił ,że na gline sie nie nadajeDodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 30 grudzień 2009 - 17:55

Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie? Ja miałem polską bronę wirnikową i podczas suchych lat zęby pękały, teraz kupiliśmy wirnikową to uprawa jesienna właściwie polega tylko ta tym że zaraz po orce raz się uprawi samą broną, a drugi raz już się jedzie z siewnikiem (na cięższej glinie trzeba więcej jeździć, dużo zależy od stanu zębów)
@mix brona wirnikowa nie jest polecana na lekkie ziemię ponieważ rozpyla glebę, aczkolwiek niektórzy uprawiają na lekkich glebach broną wirnikową ale jeżdżą ją z większą prędkością niż na glebach ciężkich.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#6 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 18:37

Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie?

A co polecacie na lekke ziemie> W mojej wiosce większość agregatów to agregaty aktywne a ziemie to sam piach. Czy brona wirnikowa jest zalecana na słabe ziemie? Większość agregatów z zachodu są na bronie wirnikowej a nie wierze że tam non stop są ciężkie ziemie.

na ziemie lekkie zaleca sie akregaty bierne ponieważ bnona aktywana powduje zbyt duze rodrobnienie grudy ziemi a co za tym idzie dużą przepuszczalnosc wody co wływa negatywnie na uprawe rosli jeszcze dodając susze;/ jest to wdedy dość duza uprawa agrotechniczna też powduje negatywne skutki anlezy też pamietać prz stosowaniu agrotechniki ze często im jej mniej tym lepiej;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 15:43

Brona wahadłowa, czy to dobre rozwiązanie? Tak myślałem że brona wahadłowa nie porozbija gliny... mi chodzi tylko o górki bo resztę to agregat bierny zrobi bez problemu. Muszę kupić coś aktywnego bo biernym po górkach jeżdżę 4-5 razy i dopiero jest dobrze.