Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger RP 12

157 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 19:44

Welger RP 12 ustawisz zgniot i po jego osiągnięciu sznurek idzie automatycznie a ty dostajesz sygnał dźwiękowy ;)
Sam mam Gallignani na systemie Welgera i dla mnie jest to super rozwiązanie :D Ustawiam zgniot i każda bela jest równo zbita a ja sie nie bawie w sterowniki itp w kabinie :D

Edytowany przez rafal4610, 20 grudzień 2011 - 19:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger RP 12 Dzisiaj, 21:37
  •  

#62 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:26

Welger RP 12 Zalezy jak masz w prasie to rozwiązane bo ja mam dwa węże i normlanie podnosze do i to bez przestawiania zaworu, zawsze na nawrotach podnosze podbierak bo te kółko podporowe przy ostrych nawrotach dostaje w tyłek. A obwiazywanie sznurkiem załącza sie automatycznie po dobiciu beli.

#63 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:09

Welger RP 12 czyli belę trzeba ubijać aż do końca czerwonego pola na wskaźniku prasy ? i dopiero wtedy włączy się sznurek ? a jeżeli ja nie chcę dobijać tej beli do końca bo oszczędzam prasę to co, jak mam owinąć sznurkiem ?

#64 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:22

Welger RP 12 To jest wskaźnik mechnaiczny i z boku prasy ustawia sie zgniot jaki chcesz, wstawiasz nop na środkowe pola i niby będzie dovhodzić do czerwonego ale zgnit będzie mniejszy. Też można sobie pociagnąć sznurek z prasy do kabiny i pociagając włączać owijanie ale to nie ma sensu.

#65 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:34

Welger RP 12 moim zdaniem ten sznurek podciągnięty do kabiny ma sens bo kiedy będę chciał włączyć owijanie to sobie włączę a tak to muszę czekać a poza tym to jak ta bela z ustawionym zgniotem się dobiję to w to skąd ja będę wiedział kiedy mam się zatrzymać

#66 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 17:13

Welger RP 12 No jeśli elektryka jest sprawna do powinno zatrąbić a jak nie to tam jest taki wskaźnik i taka skala na blaszce i ten wskaźnik rusza w poziomie tak w tych samych miejscach gdzie teraz owija sznurkiem, poprostu trzeba sie pilnować i spokojnie jest, automat jest świętoscią, ja tez na początku przy sianokisoznce założyłem sobie sznurek ale po zbelowaniu 5 bel uciołem go i leciałem na automacie.

#67 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:57

Welger RP 12 Tylko na "automacie" musicie dojść do ustawionego zgniotu, jak jest ciągnik mocny to ok, ale jeśli jest to przykładowa 360 to mogą być problemy jesli ten zgniot jest duzy i wtedy wynalazki typu sznurek do załączania wiązania mogą być dobre ;)

Nie rozumiem jednej rzeczy-macie od klapy siłownik jednostronnego działania?? Tyczy się tych co pisali o jednym przewodzie. Ja mam tam dwustronnego(może dlatego że mam RP12S...) i nie mogę sobie jakoś wyobrazić pracy na jednostronnym tłoku... Nie macie problemów z domknięciem klapy?

Osobiście od tego sezonu będę prasował ciągnikiem z 2 parami hydrauliki i myślę o oddzielnym przewodzie do podbieraka z pominięciem rozdzielacza w prasie ;)

#68 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:10

Welger RP 12 Siłowniki są jednostronnego działania w tych prasach! klapa normalnie zamyka sie pod masa własną a trzymają ją zatrzaski. Nawet RP12S orginalnie miały jednostronnego działania!! jak byś miał dwustronnego działania to przy opuszcaniu klapy nawet przy dwóch wężach podnoscił by się podbierach, ja mam dwa węże i normalnie jeden jest wpięty w tą rurke koło tego rozdzielacza a rozbielacz jst przekierowany tylko na klape, jak miałem okazje podpiąć C-360 a ona ma zwykłe złącza skręcane a w prasie EURO a przyjściówke mam tylko jedną to normalnie podpiołęm ten wąż który idzie na ten rozdzielacz i działąło na jednym. Aha a teraz w fendtcie są dwie grupy złoczy na ciagniku no i obsługuje klape jak i podbieracz osobno niezależnie.

#69 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:16

Welger RP 12

Nie rozumiem jednej rzeczy-macie od klapy siłownik jednostronnego działania?? Tyczy się tych co pisali o jednym przewodzie. Ja mam tam dwustronnego(może dlatego że mam RP12S...) i nie mogę sobie jakoś wyobrazić pracy na jednostronnym tłoku... Nie macie problemów z domknięciem klapy?

U mnie siłowniki są właśnie jednostronnego działania i nie ma żadnych problemów. Przecież klapa sporo waży i zamykanie jej w pozycji siłownika "swobodne opadanie" przebiega szybko, może nawet trochę za szybko :D

A co do pytań autora tematu to wszystko wyjdzie w pracy i zależy z jakim ciągnikiem ma chodzić ta prasa i co będziemy prasować. Osobiście uważam, że największe obciążenie jest w słomie B)

#70 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:17

Welger RP 12 Ja mam klapę na siłownikach dwustronnego działania, oglądałem w sumie 3 welgerki(wszystkie S) i wszystkie tak miały ;) Siłownik jednostronnego działa odróżniam od dwustronnego działania ;) Podbieracz mam na jednostronnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 10:49

Welger RP 12 ktoś pisał żeby zakładać sznurek do ręcznego włączania owijania... Ale po co ? Przecież tam jest skala 5-cio stopniowa zgniotu(chyba). Zgniot można sobie bardzo dobrze dobrać do traktora ;) Zanim kupiłem moją Gallignani to też pisali że automatyczne wiązanie sznurkiem jest złe, itp. Jak kupiłem i zobaczyłem jaka to wygoda to w życiu nie zamieniłbym na wiązanie za pociągnięciem sznurkiem ani włączanie w sterowniku ;)

#72 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 22 grudzień 2011 - 15:41

Welger RP 12 @versus Ja mam RP12S i mam siłowniki jednostronnego działania..
Deutz is Power!

#73 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 grudzień 2011 - 09:59

Welger RP 12 No właśnie ktoś pisał o załączaniu owijania sznurkiem? Bo tak się da ale te prasy mają też owijanie elektryczne. Przynajmniej w 12S, co my nią robimy tak jest.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#74 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 11:09

Welger RP 12 Elektryczne owijanie?? Ale chyba siatką? Bo sznurkiem to miały owijanie mechnaiczne, automatyczne.

#75 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 12:54

Welger RP 12 W naszej są siłowniki jednostronne,włączanie owijania sznurkiem jest zarówno automat jak i elektryczne(kiedyś założyłem sznurek ale szybko mi się znudził) ,siatką tylko elektryczne jest włączanie sam proces owijania jest mechaniczny.

#76 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 13:05

Welger RP 12 Jak wygląda elektryczne włączenie sznurka??

#77 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:54

Welger RP 12 Przy automatycznym obwiązywaniu wskaźnik napełnienia komory ciągnie łańcuszek który zwalnia zapadkę no i poleciało... .Przy elektrycznym włączaniu elektromagnes ciągnie łańcuszek a reszta procedury analogiczna do sznurka

#78 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 grudzień 2011 - 23:05

Welger RP 12 U mnie np. jest elektryczne owijanie sznurkiem a nie automatyczne jak u większości. Polega to na tym, że elektromagnesem włączasz włączasz podawanie sznurka i analogicznie elektrycznie włączany jest posuw sznurka. Jak pisałem powinien być do tego taki wymyślny sterownik http://www.agrofoto....-welgera-rp12s/ którego u mnie nie ma i jest zrobione powiedzmy na skróty tzn. są dwa przyciski jeden odpowiada za puszczanie sznurka a drugi za jego posuw (widocznie ori sterownik padł i ktoś sobie taką prowizorkę zrobił ale działa).

#79 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 maj 2012 - 22:05

Welger RP 12 Panowie zastanawiam się nad kupnem Welgerki Do tej pory robiłem tylko prasą Claas 44 (nie moja) i tak oglądam zdjęcia i widzę taką różnicę że w claasie za tymi palcami na podbieraczu jest jeszcze taki popychacz który pcha materiał do komory a w Welger tego nie ma - pchają tylko te palce na podbieraczu Wygląda to tak że w claasie zamiast pierwszego wałka jest takie rozwiązanie o którym pisałem a w welgerze zaraz za podbieraczem jest od razu pierwszy wałek I czy w związku z tym nie ma w tej prasie problemu z zapychaniem się? I jak ewentualnie wygląda wyciąganie materiału jeśli się zapcha? Ciężko to idzie? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie prasy Welgera i czy ktoś może wymienić różnice między rp12 a rp 200? Warto dokładać trochę kasy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 22 maj 2012 - 11:51

Welger RP 12 Czytając opis wygląda jak byś miał na myśli rotor i w każdej prasie może on być tylko że jako dodatkowe wyposażenie.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/