Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger RP 12

157 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 lipiec 2011 - 10:05

Welger RP 12 Otworzyłem osłonę gdzie jest ten łańcuszek :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger RP 12 Dzisiaj, 07:30
  •  

#42 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 10:10

Welger RP 12 od samego początku po wyrzuceniu beli zaczynaj jeżdzić od boku do boku nie że 10 m jedna stroną 10 m drugą bo zawsze ci bedą źle wychodzic troche praktyki i wszystko bedzie ok bo prasa nie powinna byc tego powodem

#43 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 10:36

Welger RP 12 ja mam gallignani rb22(to jets na systemie welgera więc można powiedzieć że to to samo). W żniwa też jeździłem jak ty że 10m prawą, 10m lewą bo mam mały kombajn i pokosy są wąskie szczególnie po jęczmieniu. Niby bele były ładnie zbite ale po jakimś czasie po prostu robiły sie flaki(a beluje na 3 stopniu). Próbowałem nawet dać 4 stopień i prawie nie czuł dobijania a i tak bele siadały. Na szerokich pokosach bele były lepiej zbite i nie siadały. Po roku belowania doszedłem do tego że nie jeździć 10m lewą i 10m prawą stroną tylko cały czas "szlaczkiem" bo bele są lepiej zbite i lepiej wyglądają ;) Podbieracz też mam wąski i jak siano to grabie na cały podbieracz i bele fajne wychodzą ;)

Edytowany przez rafal4610, 17 lipiec 2011 - 10:40.

#44 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 lipiec 2011 - 13:34

Welger RP 12 Dzięki za wszystkie posty spróbuje waszych rad B)

#45 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 13:46

Welger RP 12 Ze zdjęcia wynika że możesz ustawić jeszcze większy zgniot(ostatnia dziurka przy C).A czy próbowałeś dłużej jeździć jedną a potem drugą stroną(15-20m)?

#46 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 14:35

Welger RP 12 kolego PLis87 jak pisałem taka jazda nie zdaje egzaminu ;) Trzeba jeździć cały czas slalomem i dopiero bela jest lepiej zbita, bo jak jedziesz 20m lewą stroną to bela z prawej strony "chodzi na pusto" czyli nie dostaje materiału i tylko ją wytłucze i nie otrzymasz dobrego i równomiernego zbicia ;)

#47 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 15:31

Welger RP 12 Ja właśnie tak robiłem jak ty mówisz i gorsze bele wychodziły.jak zacząłem jeździć ok.20 m jedną a potem drugą stroną to bele są lepiej zbite i bardziej kształtne.zobacz w mojej galerii,mamy prawie takie same prasy(ja pracuje rp12s).

#48 Share Mardzi55

Mardzi55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 15:54

Welger RP 12 NIektórzy chyba nie wiedza jak robic bele... Zaczniesz slalomem non stop jezdzic to wogole nic nie wyjdzie sam srodek tylko zbity bedzie. Wrzucisz na owijarke i nie owiniesz nawet. Musisz ok 15-20m jedna strona potem 15-20m druga

#49 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 18:09

Welger RP 12 nie mówie że całkiem slalomem ale tak max 5m jedną i drugą stroną... Ja sianokiszonki nie robie to nie wiem jak to jest ale w słomie metoda 15-20m nie zdaje egzaminu. Przynajmniej u mnie... Znajomy ma rivierre casalis zmiennokomorową i jeździ te 15-20m i bele są ładne ale to zmiennakomora... A i moja prasa to pasówka stałokomorowa... Więc może różnica tkwi w rodzaju komory...

Edytowany przez rafal4610, 17 lipiec 2011 - 18:10.

#50 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:34

Welger RP 12 Witam
Chciałbym dowiedzieć się wszystkiego na temat prasy welger rp 12 tzn. czy podbieraki są tylko wąskie i czy opuszczają się hydraulicznie czy ręcznie.Jest tam jeden przewód hydrauliczny i nie wiem od czego on jest, od klapy czy od czegoś innego.Jeżeli jest jeden przewód to muszę doczepić sznurek albo linką żeby włączać owijanie sznurkiem ?Jest tam wskaźnik zbicia balota i są na nim chyba trzy kolory i nie wiem na którym kolorze kończyć ubijanie.Jeżeli wiecie więcej na temat tej prasy to piszcie wszystko co wiecie przyda mi się to z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:40

Welger RP 12 kolego można spotkać tą prasę z szerszym podbierakiem ale to żadkość w większości te prasy maja tylko taki podbierak , prasa ma podbierak opuszczany hydraulicznie, i przeważnie jet w tych prasach jeden przewód za każdym razem jak chcesz podnieść lub opuścić podbierak to trzeba wyjec z traktorku aby przestawić dźwignie właśnie na podbierak , ale możan zamontować sobie drugi przewód, Jakby co to pisz na gg 404774 ja mam taką prasę to ci doradzę, ale jeszcze jakby co to bym ja sprzedał . prasa z w super stanie
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

#52 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:27

Welger RP 12 Ja mam belarkę ale ten temat poświęcony jest mojemu wujkowi który chce kupić takiego welgera pawelmf ile chcesz za tą prasę?A z tym przewodem hydraulicznym to jest tak że za każdym razem jak chcę opuścić podbierak albo otworzyć klapę to muszę wyjść z ciągnika

#53 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:33

Welger RP 12 Poszukaj wersji RP12S to nie będziesz musiał cały czas schodzić, bo one mają hydrauliczne opuszczanie podbieraka ;)
Deutz is Power!

#54 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:59

Welger RP 12 za welgera chce ok. 18 tyś reszta do negocjacji.
emillo 1212: wszystkie rp 12 mają opuszczanie hydrauliczne
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

#55 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:06

Welger RP 12 to jest tak jak belujesz przestawiasz zawór i wtedy ja podnosisz tylną klapę to automatycznie podnosi ci się podbierak,jak opuszczasz to opada.a gdy kończysz robotę wychodzisz przestawisz zawór i wtedy wtedy podnośi się tylko podbierak

#56 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:16

Welger RP 12 U mnie w rp12s (z szerokim podbierakiem) było na 2 przewody (wszystko robisz z ciągnika) ale jak jeszcze się belowało c360-3p to przerobione zostało na 1 przewód i tak zostało (nikomu nie chce się przerobić z powrotem). Owijanie zaczyna się automatycznie po zbiciu beli ale u mnie jest przerobione na ręczne bo był inny sterownik (bardzo rzadki) i trzeba było inaczej wykombinować. Ogólnie bardzo dobra prasa, wszyscy znajomi którzy mieli welgera teraz pokupowali albo nowsze (niż mieli) welgerki albo lely.

#57 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:39

Welger RP 12 Jak coś to sprzedam taką prase, moja ma standardowy podbieracz oczywiście podnoszony hydraulicznie i mam dwa węże przez co nie trzeba zeskakiwac z ciagnika nawet w C-360. Walce perforowane a na nich orginalny lakier od nowości, odrzutnik bel (nie trzeba cofać) obwiażywanie sznurkiem automatyczne, tylko ustawia sie stopień zgniotu i ilosć podawanego sznurka a ona po dobiciu sama uruchami obwiązywanie i trąbi by sie zatzymać. łańcuch jak i koła zębate bez jakiegokolwiek śladu zużycia, podbieracz nie wyślizgany ;D U mnie pracowała z C-360, Zetor 7745 i Fendt 309. C-360 miała cieżko na pełny zgniocie ale dawała rade, te większe bez problemu każdy materiał, nie wiem skad takie plotki ze nie da sie prasowac jak jest sucha, ja prasowałem nieraz całę dnie i póżne godzinny noce i nigdy bela mi sie nie zatrzymałą w komorze. I największa świętosć tych pras to zatrzaski mechaniczne klapy!!.

#58 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 22:49

Welger RP 12

to jest tak jak belujesz przestawiasz zawór i wtedy ja podnosisz tylną klapę to automatycznie podnosi ci się podbierak,jak opuszczasz to opada.a gdy kończysz robotę wychodzisz przestawisz zawór i wtedy wtedy podnośi się tylko podbierak

Chyba masz coś popsute skoro razem z klapą podnosi się podbierak :lol:
Faktycznie jest tak, że wjeżdżasz na pole lub łąkę to opuszczasz podbierak na daną wysokość (ma zresztą gumowe koło kopiujące więc na muldach nie ma problemu) a następnie przestawiasz zawór na klapę i wtedy sterujesz tylko klapą. Podbierak jest na tej samej wysokości dopóki nie zakończysz roboty i nie przestawisz zaworu na sterowanie podbieraczem.

#59 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 20 grudzień 2011 - 10:39

Welger RP 12 No i u nas też jest ze sterowaniem dokładnie tak jak kolega wyżej napisał.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 18:55

Welger RP 12 Czyli jak bym wziął tą prasę to jak zajechałbym na pole to musiałbym opuścić podbierak , przestawić zawór , wsiąść do ciągnika i z ciągnika sterować tylko klapą , a czym włączyłbym owijanie sznurkiem ?