Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalozenie firmy w rolnictwie

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:11

Zalozenie firmy w rolnictwie Nie wiem znajomy zrobił w tym roku 100 godzin bizonkiem a jeszcze kilka się kręciło po okolicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zalozenie firmy w rolnictwie Dzisiaj, 18:27
  •  

#42 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:17

Zalozenie firmy w rolnictwie Ta tylko z tymi małymi rolnikami to czasem problem z kasą od razu. U mnie w okolicy to jest kilka dużych gospodarstw po kilka tysięcy ha, oni najmują firmy zewnętrzne do koszenia zboż i innych prac nie interesuje się tym zbytnio. Tylko wiadomo oni chcą firmy takie pewne że np w razie awarii kombajnu serwis szybko upora się itp

#43 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:23

Zalozenie firmy w rolnictwie W moich rejonach jak ktoś wątpliwy chce kosić to kasa z góry +/- :rolleyes:

#44 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:55

Zalozenie firmy w rolnictwie Firma związana z rolnictwem? Najlepiej najpierw otworzyć sklep z częściami do maszyn rolniczych i środków do produkcji rolnej najlepiej zachodnich firm bo kupe sprzętu używanego i nowego stamtąd przyjechało, więc interes będzie się kręcił, bo rolnik będzie musiał zaopatrywać się w tego rodzaju produkty tak samo jak spłacać raty kredytów... . Później może jakaś dealerka, doradztwo rolnicze - to dziś najlepszy interes

#45 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 16:13

Zalozenie firmy w rolnictwie To raczej wole opcje dawida :rolleyes:

#46 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 16:22

Zalozenie firmy w rolnictwie No ja też, dam wam przykład z wioski w której mam firme, było w niej 12 chyba punktów z paszą w tym 4 koło siebie w tym 3 na jednym podwórku bo to kiedyś był GS i tak wynajmowali od nich pomieszczenia. teraz zostało tylko kilka punktów sprzedaży. zz tych 4 koło siebie zostało teraz 2 bo jeden się przeniósł bo kupiłem ten budynek co zajmował, a drugi splajtował i też wziołem ten magazyn teraz został mi 3 do wykurzenia bo jest pośrodku tych dwóch budynków ale ich się nie pozbęde za mocni są hehe. A co do sklepu teraz to się zamawia przez telefon i na drugi dzień kurier przywozi a wszystkiego na półce też sie nie da mieć bo skad kapitał.

#47 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 16:40

Zalozenie firmy w rolnictwie Jezeli chodzi o kapitał - jak to nazwałeś - to zobacz ile materiału móżna kupić za cenę maszyny, chociażby sieczkarni. Duże gospodarstwa może wynajmą raz lub dwa sprzęt a póżniej kupią swój bo to się im bardziej opłaca. Teraz funkcjonuje masa komisów, które sprowadzają sprzęt za cenę złomu, a u nas koszą kasę. Później będą handlowały częściami do tych sprzedanych maszyn

#48 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 17:23

Zalozenie firmy w rolnictwie Niby tak ale patrz możesz kupić część jakąś do jakiejś maszyny a ta niech się nie zepsuje i co? a jak wiadomo polak potrafi i nie zawsze kupuje się orginały itd nieraz samemu sie coś dorabia itd. a usługa to usługa. Jakoś te duże gospodartwa co są u mnie w okolicy fakt mają 2-3 kombajny ale reszte najmują.

#49 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 17:32

Zalozenie firmy w rolnictwie no to jak masz duże gospodarstwo i oni najmuja jeszcze dodatkowo to szansa dla ciebie. szkoda że u mnie nie ma takich
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#50 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 17:39

Zalozenie firmy w rolnictwie Ja nie mam gospodarstwa tak a propo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:45

Zalozenie firmy w rolnictwie Witam to mój pierwszy post i postanowiłem go umieścić właśnie w tym temacie:)
Uważam że usługi to bardzo ciekawy i przyszłościowy temat.

Mamy 40ha gospodarstwo i do tej pory tylko w żniwa pracowaliśmy usługowo, koszenie kiedyś bizonem teraz claasem i prasowanie z-224. Do puki był bizon to się siedziało i "kleiło ..." (nie napisze co do czego). Usługowo robimy dużo więcej niż mamy swojego no ale są to niestety "pikusie" (gospodarstwa do 15ha) ale i z tego idzie coś odłożyć:)

Od pewnego czasu zastanawiamy się nad kupnem samojezdnego kombajnu do buraków, holmer albo kleine sf10 albo 20. Nasz region stoi dość dobrze z produkcją buraków (w tym roku na wiosce było ok 2000ton-miejscowość ok 200 mieszkańców). Przyjmujemy że w pierwszym roku kombajn wykopałby ok. 100ha-to to czego jesteśmy na dzień dzisiejszy pewni.

I pytanie do was, kupując taką maszynę za ok 250000 zł wpuszczalibyście kogoś do spółki-2 rolników już wykłada pieniądze na maszynę, czy bralibyście kogoś jeszcze?

Jakie maszyny można by było jeszcze razem nabyć i czy ma to sens?
Pieniądze nie są wirtualne tak jak w przypadku autora tematu

#52 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:21

Zalozenie firmy w rolnictwie Holmer musi wykopać więcej niż sto hektarów ale w miesiącu żeby się zwrócił...

#53 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:39

Zalozenie firmy w rolnictwie przede wszystkim zastanów się czy Ci Twoi sąsiedzi będą np. za kilka lat dalej uprawiać buraki. Bo może się okazać że za 3 lata pozostanie tylko jeden co będzie uprawiał buraki, reszta zrezygnuje lub zmieni profil na zboże i co wtedy?? Pozostaniesz z ogromnym kredytem i brakiem możliwości szybkiej i łatwej spłaty.

#54 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:15

Zalozenie firmy w rolnictwie Zgadzam się że 100ha to jest mało na taką maszynę, w okolicy jest kilka takich maszyn (okolica 3 gminy). My jak i sąsiedzi zwiększamy zasiew buraka cukrowego.

Do najbliższej cukrowni mamy jakieś 70 km, prosperuje na razie dobrze, wiadomo wszystko w dzisiejszych czasach jest możliwe ale maszyna powinna się zwrócić w ciągu 5 lat kopiąc te 150ha rocznie. Realne pewnie będzie 2 razy tyle ale to jest uśrednione minimum które na pewno zostanie zrealizowane

orientujecie się ile taki holmer spali paliwa na wykopanie 1ha buraków-plon ok60t/ha?

#55 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:18

Zalozenie firmy w rolnictwie ze spółkami jest tak jak ją tworza madrzy ludzie z podobnym spojrzeniem na świat to wszystko jest ok. ale jak zaczynaja bic tylko kase, albo ktoś z rodziny się wtraca to jest lipa.

#56 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:35

Zalozenie firmy w rolnictwie

ze spółkami jest tak jak ją tworza madrzy ludzie z podobnym spojrzeniem na świat to wszystko jest ok. ale jak zaczynaja bic tylko kase, albo ktoś z rodziny się wtraca to jest lipa.

W początkowej fazie miało być co najmniej 4 udziałowców (każdy miał mieć procent odpowiadający wkładowi) ale doszliśmy do wniosku że im mniej wspólników tym lepiej się będzie dogadać, poprzestaniemy na 2 udziałowcach-sami nie możemy sobie pozwolić na wyłożenie 200 000zł bo w planach są inne inwestycje.
A więc 2 udziałowców dobrze się dogadujących ze sobą "z podobnym spojrzeniem na świat"

#57 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:04

Zalozenie firmy w rolnictwie to jak juz kupisz sprzet to się pochwal

#58 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 07 marzec 2010 - 18:12

Zalozenie firmy w rolnictwie Witam
Ja też myśle o firmie usługowej. Jak pytałem się rolników to największe zapotrzebowanie kombajn, prasa zwijająca i kostka mała. Kukurydze też sieją ale niewiem czy by chcieli bo są w okolicy 2 sieczkarnie. Chciałem robić wszystkie usługi niewiem może wyjdzie. Myśle też nad sklepem z częściami do zachodnich jak i polskich maszyn i sprzedaż nawozów środków ochrony roślin i innych rzeczy potrzebnych w rolnictwie. Jak myślicie może to wypalić. Mieszkam na południowym zachodzie woj. łódzkiego
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#59 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 20:54

Zalozenie firmy w rolnictwie części jak części jak nie ma u sprawdzonego dostawcy powiedzmy jakiegoś łożyska a tu okres palący żniwa to za pewne klienci się trafią... co do nawozów to raczej jest duża konkurencja i niektórzy będą chodzili do większych dostawców bo większe upusty dostaną...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:22

Zalozenie firmy w rolnictwie Podstawową wadą usług przyrolniczych jest ich sezonowość i cholernie szeroka gama.
Potencjalni klienci:
1 mali - mniejsze nakłady ale mała zyskowność
2 duzi - duża samowystarczalność i do takich konkurencja przyjedzie kupę kilometrów.