Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalozenie firmy w rolnictwie

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 08:35

Zalozenie firmy w rolnictwie Czesc mam takie pytanie jak sadzicie chcialbym zalozyc jaks firmw w sektorze rolniczym tzn np do koszenia kukurydzy zarowno na ziarno jak i na kiszonke koszenia zboza czy oplacal by sie taki interes? a moze macie tez inne pomysly na jakas firme?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zalozenie firmy w rolnictwie Dzisiaj, 07:37
  •  

#2 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:07

Zalozenie firmy w rolnictwie a masz potrzebne maszyny do tego??sieczkarnie i kombajn?
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#3 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:15

Zalozenie firmy w rolnictwie musialbym zakupic maszyny

#4 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:16

Zalozenie firmy w rolnictwie hmm a robiles rozeznanie w okolicy albo nawet caly powiecie ile ludzie sieja kukurydzy i ile hoduja zwierzat, zeby kiszonke im kosic??
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#5 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:18

Zalozenie firmy w rolnictwie tzn akurat w mojej okolicy rolnictwo jest w miare dobrze rozwiniete i pare osob ma sieczkarnie ale chcialbym zalozyc wieksza firme i dzialac na terenie prawie calej Polski jestem z woj. lodzkiego takze w centrum

#6 Share kryniuxxx

kryniuxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:46

Zalozenie firmy w rolnictwie No to widzę kolego, ze idziesz na całość. A może zamiast sieczkarni kombajn do buraków typu Holmer, w mojej okolicy rolnicy wynajmują do wykopków mimo że posiadają swój stary Neptunik albo inny szrot.Wolą zapłacić 800zł za ha niż samemu się męczyć.Co do kukurydzy to u mnie wygląda to tak: ten co ma dużo ten ma swój sprzęt, a ten co ma mało to albo ma jakąś małą jednorzędową, no albo już zrezygnował. A moze spróbuj czegoś nie związanego z rolnictwem.

#7 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:47

Zalozenie firmy w rolnictwie pomysł nie jest zły, w tym roku można było sie starać o dofinnansowanie z ARiMR. ale to duża inwestycja i w sumie praca w porywach do miesiąca czasu i kokosow nie zrobisz, a jak cię mieszakńcy twojej wsi nie wezmą to tym że ktoś z sąsiedniego województwa cię weźmie to też bym nie liczył
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#8 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:47

Zalozenie firmy w rolnictwie jak chcesz założyć firme koszenia kukurydzy to zainwestuj w mlodą sieczkarnię i tak ze 3 ciągniki i jakies porządne rozrzutniki bo teraz dużo ludzi wynajmuje takie firmy co kosza i same zworza a ich cin nie interesuje tylko zapłata:))

#9 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:48

Zalozenie firmy w rolnictwie moze byc w jakims innym sektorze ale nieukrywam ze rolnictwo najbardziej mnie interesuje hm a ile w twojej okolicy jest ha burakow?

#10 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:50

Zalozenie firmy w rolnictwie z tymi burakami to chyba nie taki głupi pomysł. wydaje się lepszy niz ta kukurydza
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:51

Zalozenie firmy w rolnictwie ale chyba coraz mniej osob uprawia buraki

#12 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:56

Zalozenie firmy w rolnictwie też tak sądze ja uprawiam tylko 1a buraków dla króli i w mojej okolicy nikt nie uprawia buraków w dużej ilości :lol:

wiem że jedna taka firma jak pisałem jest w Łowiczu a ja mieszkam koło Skierniewic i tutaj przyjeżdzają bo ludzie nie chcą się brudzić a oni zrobią i dobrze zarobią ;[

#13 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:58

Zalozenie firmy w rolnictwie ale do kukurydzy tak?

#14 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 10:00

Zalozenie firmy w rolnictwie no tak a ty gdzie mieszkasz??
bo piszesz ze w woj. łódzkim :lol:

#15 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 10:14

Zalozenie firmy w rolnictwie Jeden zestaw do koszenia kuku: sieczkarnia + 2-3 ciągniki z przyczepami objętościowymi. Czyli musiał byś zatrudnić 3-4 osoby. Zastanów się czy opłaci Ci się zatrudnienie pracowników na cały rok. Bo szukając tylko na sezon co roku miał byś innych którzy nie bardzo dbali by o sprzęt. No i mieli by mało wprawy w tym co robią. Posiadając pracowników przez cały rok musiał byś miać szeroki zakres usług. Od koszenia kuku i zbioru zielonek przez orkę, siew, rozwożenie wapna i obornika(bo można od razy zainwestować w objętościówki które będą pracowały także jako rozrzutniki), wóz asenizacyjny(mógł by także pracować przy wywozie szamb do oczyszczalni z prywatnych posesji czyli cało roczne zajęcie) do kombajnów zbożowych. Czyli szczerze mówiąc zatrudniając pracowników cało rocznie musiał Byś wykonywać praktycznie cały wachlarz usług rolniczych. Tak ze pytanie jakim kapitałem dysponujesz?
Może lepiej zająć sie sprowadzaniem maszyn zza granicy, takich w lepszym stanie. W sezonie wykorzystywać je do świadczenia usług i potem je sprzedawać.

Tak czy inaczej zaczynając takie takie przedsięwzięcie musiał Byś zrobić porządne rozeznanie rynku. Do jakich usług najmują rolnicy duzi do jakich mali. Na jakie powierzchnie. No i najważniejsze za jakie pieniądze. Bo co z tego że miał byś dużo zleceń jeśli szły by one po kosztach?

#16 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 10:25

Zalozenie firmy w rolnictwie a w twojej okolicy byloby zapotrzebowanie na takie uslugi?

#17 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 11:13

Zalozenie firmy w rolnictwie Mój kolega robi takie usługi. Wszystkie maszyny wziął w leasing, tzn. 2 ciągniki JD, pług, agregat upr-siew, 2 prasy,siewnik do QQ, ładowarkę, w tym roku nową sieczkarnie JD za 1005000zł... szaleństwo moim zdaniem. Mówił że 400 ha musi wykosić żeby zapłacić za nią leasing a reszta kasy dla niego:) w tym roku skosił ponad 1000 ha w kujawsko-pomorskim i pomorskim. Jeśli mu się uda to podpisuje umowy pół roku przed pracą z dużymi gospodarzami(byłymi PGR). Za resztę maszyn ma jakoś 6 tyś na miesiąc rat. i jako firma usługowa coś płaci do skarbówki ale nie wiem ile? Jeżeli wie ktoś jaki jest koszt utrzymania takiej firmy to proszę o info.
Sam z chęcią młóciłbym, orał, głęboszował, siał zboże czy buraki na usługach. Ale jeżeli nie ma się firmy to jest to zabronione... a "życzliwych" sąsiadów u mnie nie brakuje...

#18 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 11:19

Zalozenie firmy w rolnictwie hm czyli musi mu sie to zwracac jesli teraz wzial nowa sieczkarnie

#19 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2009 - 11:23

Zalozenie firmy w rolnictwie Ja bym na twoim miejscu wziął kombajn do buraków Holmer i byś miał nim więcej roboty niż z uslug koszenia kukurydzy
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 11:40

Zalozenie firmy w rolnictwie jest dość łatwy rachunek. wykosił 1000ha. za hektar brał około 450zł czyli zarobił 450000zł. około 200 tyś pójdzie na leasing. zostaje 250 tyś. 40 tyś litrów paliwa x 3 zł czyli na paliwo wyda 120 tyś zł. powiedzmy że serwis + 1 kierowca to koszt 20 tyś zł. czyli 110tyś mu zostaje :lol:
Holmer jest droższy czyli na leasing wydasz więcej. Znajdziesz klientów gdzieś na 500 ha( może nawet nie?) czyli zarobisz trochę mniej a więcej wydasz na leasing. chyba że tych hektarów znajdziesz więcej, ten mój kolega to się ogłaszał i sam jeździł się prosił nawet ;[ w promieniu 15km ode mnie są 2 ropy i 3 holmery a buraków coraz mniej... A takich dużych sieczkarni jest jedna i to jeszcze stary Case co młóci góra 100 ha rocznie. Na resztę przyjeżdżają z innych okolic.
Więc zależy od regionu co się opłaca...
Ale biorąc coś w leasing i to jeszcze tak drogiego można się nieźle utopić... nie spłacisz raty to zabierają...