marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

hubertuss    4652

Może mf 3645 ma wałek eko i klime w standardzie silnik 3,3 nie powinien duzo palić ze wzgledu na małą pojemność ciagnik nie ma elektroniki prawie wcale. Powinien poradzić sobie z wozem paszowym. Miałbys juz drugiego a tak przy okazji mf 5435 nie sprawdza się w tych pracach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

A może SAME to samo cenowo co Lambo tylko kolor inny ciągniki te są oszczęne i zwinne .O DF niczym się nie różnią poza ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W MF-ie chyba cena będzie wyższa i bajerów więcej.@hubertuss ta seria co podałeś to trochę mała gabarytowo jest,i raczej w paszowozie będzie nim rzucało :)

@Statek jaki to ma być paszowóz (ile m3)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

paszowoz mam 10m3, niestety kupiony bez reduktora i potrzebuje troche mocy jesli pracuje sie na 540Eco.

 

Wczoraj robilem pomiary, Forterra 112 koni na jeden woz potrzebuje 7,5l dzis sprawdzalem MF5435 i potrzebuje 6l a pracowal naprawde na 100% mocy na 540Eco. Wóz Sano 10m3 załadowane 800kg kiszonki z traw, 2000kg, 200kg zboża i dodatków białkowych

 

Co do MF5435 bylby do wozu troche za maly na dłuższy okres, a idealnie pasuje 5455 ale jest za drogi, okolo 40 tys euro netto obecnie;/

Serii 3400 nie chce bo jest za maly, na wiosne wałow Expomu bym nie pociagnal nim.

 

Moze ktos podac cene tego Lampo albo Same oraz Kuboty 108koni? 140 tys netto to naprawde górna granica która mogę przeznaczyc.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kubota 108S kosztuje ok. 173tys zł netto.

DF Agrofarm 402 [99KM] ok. 170-180tys zł brutto

Lambo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no to odpadaja wszystkie ktore przedstawiles.

 

Zostaje JXU i Axos.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

wiesz, DF czy Lambo wychodzi niecałe 140tys zł netto :) więc czy odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Zle przeczytalem:)

 

Ale Agrofarm u mojego dilera kosztuje 150 netto, skad masz te ceny?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Na alledrogo tam jakaś firma sprzedaje.

Teraz nawet znalazłem za 130netto taki ciągnik.

 

A co do ceny 150tys to jest cena katalogowa, z którą można się wrazie czego targować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

A skąd kolego jesteś?? Ja myślę że jeśli chodzi o cenę to INVEST-ROL albo ROLSAD mają najbardziej konkurencyjne ceny z dealerów Deutz albo same. i jeśli chcesz prosty ciągnik (bez ehr, rewersu elektrohydraulicznego, klimy itd) to w 140 tys netto spokojnie znajdziesz coś o tej mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

tak jak kolega powyżej uważam, że w ROLSADZIE można by było kupić DF Agrofarma, albo Lamborghini R3 za mniej niż 160 000 brutto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja za 140 tysięcy brutto mam case JX 90, w wyposażeniu mam m.in pneumatykę, klimę, pełne obciążenie, haki CMB, a skrzynia 12x12 z mechanicznym rewersem, ciągnik nie drogi, bardzo prosty w obsłudze i można powiedziec że ekonomiczny, do takich prac które wymieniłeś jak w sam raz :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jestem z okolic suwalk.

 

A JX nie ma 540Eco wiec odpada, zreszta to niebo a ziemia w porownaniu wykonania z JXU, wystarczy spojrzec na zwolnice. To jakby porownac w NH serie TD do T5000 albo MF4400 i 5400.

 

Rozmawialem z kilkoma uzytkownikami MF 4400 i sa bardzo awaryjne;/ a roznica w cenie miedzy 4400 a 5400 jest naprawde symboliczna.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A axos wersja C?Wiosną qq siał mi case jx90 i sprawił na mnie miłe wrażenie współpracował z siewnikiem hassia 4,20 m.W kabinie cicho ergonomia wg mnie dość dobra,a jeśli case JXU jest o wile lepszy to bym był za nim.A kabina zwykłą czy obniżona?BO jeśli obniżona to do obory byłby idealny.W mojej okolicy nie ma nikt tych traktorów więc nie mogę nic konkretnego powiedzieć,ale wg mnie case jest bardziej znany, i chyba lepiej nadaję się do tych prac co opisałeś.To było moje zdanie.Dziękuję za przeczytanie posta.

Edytowano przez PatrykGY

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tak Axos w najprostszej wersji, mysle ze udałoby sie go za 130 netto wyrwać. JXU raczej 135-138 netto.

 

Kabina zwykla, mam wysokie obory, MF5435 z ladowaczem i podniesiona kabina ma 2,8 prawie i wchodzi bez problemu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Aha.A od jakiego dealera bierzesz Claasa?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

A jaka wersja Axosa C,CL czy CX? Z tego co pamiętam to tylko wersja CX ma ECO 540. Jeśli MF miał ciężko w paszowozie to wielkiej róznicy miedzy Axosem nie będzie.. Kolega ma NH 5030 i z paszowozem Pronar idzie jak burza nawet w suchych niepocietych belach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Poszukaj innego dilera Deutz-Fahra na pewno kupisz go poniżej 140 tyś netto z czterema prędkościami WOM i klimą jeszcze dwa miesiące temu można było go kupić w tej cenie z EH rewersem, silnik w nim to Deutz 2012.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepito    8

Do tych wymagań w zasadzie pasuje również Valtra A 92 (ma wszystko co Ci trzeba tylko wałek ma dwie prędkości). Jesli chodzi o cenę to rozmawiałem jakiś czas temu z dilerem i za Aśkę 82 cena katalogowa wynosiła ok. 130 tyś. netto, a A 92 jest 4-5 tyś. droższa więc spokojnie można się w 140 tyś. wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Ale jest w pełni mechaniczna a to plus w tych robotach,i jest to wg mnie bardzo bobra propozycja(Będziesz miał całe AGCO na podwórku)

Kolego Rogeryk Statek napisał że axos wersja najprostsza czyli C


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Valtra A ma o wiele mniejszy komfort w porównaniu choćby z Case

 

 

Przeczytaj co napisał Statek :)

 

Wymagania jakie stawiam to walek 540Eco oraz klimatyzacja, nie potrzebuje ani EHR ani rewersu elektorhydraulicznego oraz innych elektornicznych bajerów. Ciągnik ma być prosty ze wzgledu na to ze caly rok stoi w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
    • Przez Kentucky
      Cześć,
      zamierzam startować w tegorocznym naborze na PROW i wnioskować o ciągnik o mocy około 130 km. Będzie to pierwszy PROW w którym wezmę udział. Proszę o pomoc w wyborze ciągnika bardziej doświadczonych kolegów. 
      Zależy mi na ciągniku około 130 km (120-140 km), który byłby podstawowym ciągnikiem w gospodarstwie. Ciągnik pracowałby na areale 50 ha. Z racji tego, że większa część moich gruntów to gleby ciężkie, gliniaste, chciałbym aby miał zapas mocy przy obsłudze 3 metrowych agregatów, i pługa 4 skibowego obrotowego. 
      Z racji tego, że mam 50 sztuk bydła opasowego, konieczny jest także ładowacz czołowy.
      I tutaj proszę o poradę, najlepiej posiadaczy danych marek, w którym kierunku pójść.
      Z ostatniego objazdu po dealerach, biorę głównie pod uwagę markę Deutz-Fahr oraz John Deere.
      Konkretnie to modele:
      Deutz-Fahr 135C Deutz-Fahr 135.4 John Deere 6.130M John Deere 6.135M I oczywiście tutaj też pytanie, jakie skrzynie i inne wyposażenie brać pod uwagę w danej marce (TTV w Deuzu?).
      Biorę pod uwagę wszelkie wskazówki, także inne marki. 
      W kwestii nowych ciągników, jak i wyposażenia jestem zielony ponieważ do tej pory obrabiałem wszystko starszymi ciągnikami, które już niestety długo nie pociągną (albo ja użytkując je :D) i czas na zmianę.
      Z góry dzięki za konstruktywne odpowiedzi 
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj