marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

marekha80    1

witam wszystkich!! mam mały dylemat ponieważ podpisałem umowę na zakup nowego ciągnika cena ok 155tyś brutto. mam doświadczenie z zetorem 7245, 9245 98km, to ma być ciągnik głównie do prac cięższych i nie chciałbym by był gorszy od tego 9245 bo mam z nim miłe wspomnienia. i teraz czy forterra 90km czy coś innego. przedział mocy od 80-100km. dziękuje z góry, za porady.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

bier zetor to dobry ciągnik ja mam prokse i nie narzekam ale pytaj się użytkowników tych modeli ;D


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

dzisiaj byłem u dilera deutz i proponuje agrofarm 410 85km 128 tyś netto, (2 połówki i rewers) cena podobna do zetora tylko pare koni mniej. znajomy poleca mi NH.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

W cenie 155 tyś brutto możesz mieć zetora

Proxima zwykła 85 - 122 tys (5300)

Proxima zwykła 95 - 128 tys (6600)

Proxima Plus 95 - 141 tys (7700)

Proxima Plus 105 - 146 tys (8000)

Proxima Power 95 - 148 tys (7600)

Proxima Power 105 - 154 tys (7900)

Prosima Power 115 - 159 tys ( nowy model, nie ma roczników 2009)

Forterra 95 - 153 tys (8300)

Forterra 105 - 160 tys (9000)

Forterra 115 - 167 tys (9100)

Roczniki 2009 są tańsze o kwotę w nawiasie.

Tak więc masz w czym wybierać, wszystko to ceny standardowych wersji, dodatki mogą znacząco podnieść cenę, ich lista jest długa, niektóre kosztują 200-700 zł, a niektóre grube tysiące.

Jeżeli masz miłe wspomnienia z 9245 to celuj w forterrę bo to jest następca tej serii, a proximy to następcy serii 7341 i pochodnych, czyli mniejsze ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

no tak mam miłe wspomnienia ale jak czytam fora to wszyscy mówią że nowe zetory to nie tamte stare co mają dobrą opinie. w nowym głównie silnik jest o mniejszej pojemności a niby mocniejszy, ciekawe jakim kosztem, jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie jak jest z serwisem ile kosztuje i co ile godzin


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Jeszcze żyjemy, osobiście wolałbym deutza, powiedz gdzie dostałeś ofertę na tego deutza w tej cenie bo Ja mam ofertę na agrofarma 410 za 126 tys netto ale skrzynia 20/20 i rewers mechaniczny, załączanie przedniego napedu mechaniczne, szyberdach, klimatyzacja, bez obciążników. Ja mam dylemat czy ten deutz czy JD 5080M Comfort, cena 31 tys Euro netto, John ma rewers elektrohydrauliczny, załączanie napędu elektrohydrauliczne, Klima, przednie obciążniki, radio.

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

witam słuchaj napewno df bedzie lepszy ale wiadomo cenowo wiecej wez tez pod uwage serwis jaką mają opinie bo to tez chyba wazne ja sam posiadam df juz 5 lat i narazie chodzi bez zarzutu sąsiad ma zetora i tez mu swietnie sie sprawuje jeden i drugi ma umnie dobra opinie ale wybór nalerzy do ciebie


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

ofertę tą dostałem od dilera deutza który znajduje się przy trasie lublin-kraśnik nie pamiętam jak się nazywa bo zapodziałem foldery, oferował mi 99 konnego bez półbiegów i rewersu ale z klimą i szyberdachem za 130 tyś netto i tego co pisałem 410 85 koni za 128 tyś netto z rewersem elektrohydraulicznym, był jeszcze 420 bez rewersu i tylko z jednym półbiegiem też ok 128 tyś netto.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Ja bym brał tego 410 z rewersem i półbiegami, mi za takiego zaśpiewali 140 k, czy klimę ma też, bo dziś bez klimy to nie kupie już ciągnika, kto pracował z klimą to wie jaka jest różnica, drzwi i okna pozamykane, radyjka można słuchać, napój się chłodzi. Pytałeś o różnicę w mostach to ten większy model ma inny most wzmocniony o większym udźwigu i tak 410 ma udźwig 4300kg a 420 – 5100 kg. Te większe mają dodatkowo intercooler więcej różnic nie wyłapałem. Zależy do czego bierzesz ciągnik u mnie to głównie opryskiwacz ciągany i rozsiewacz nawozu więc na większym udźwigu mi tak nie zależy. Ja jestem z lubuskiego więc nie będę ciągnął ciągnika przez całą Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

410 z półbiegami i rewersem jest bez klimy a ja chciałbym klimę, ale czego człowiek by nie chciał i tak właśnie cena rośnie, kiedyś w przyszłości będzie tur do niego, nie wiem czy sprzedawca powiedział mi prawdę o serwisie co 300godz. 800zł, i 1000godz. 2500tyś. wymiana wszystkich olejów.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja obstawiał bym przy Zetorze, w okolicy mają nie miłe wspomnienia po D-F, i wszyscy, którzy mieli większe (pow 80KM) pozamieniali je na NH, znajomy ma Agroplusa i twierdzi że to dobry ciągnik do pryskania i siania nawozów, większe na ciężkiej ziemi nie idą. Zetory to u nas śmigają w dużej ilości.

Sam D-Fa nie miałem i mieć nie będę, piszę to co słyszałem, także trzeba to traktować z przymrużeniem oka. Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak nie dbał o wpisy w książkę serwisową to i pewnie o ciągnik tez nie dbał, do tego doszedł jakiś trefny model i teraz ma. Ja jak bym kupował ciągnik i Valtra by nie miała odpowiednika w swojej ofercie to albo JD albo Zetor


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

właśnie też myślę o zetorze ale on niema rewersu przy kierownicy a df można zmieniać wszystkie biegi bez wciskania sprzęgła, tylko nie wiem jak się przy tym zachowuje ciągnik czy jest to płynne czy podobnie jak ze sprzęgłem. A jeżeli chodzi o jd to jaki model bo jakby nie było to fajnie jeździć john deere pozdrawiam


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Szczerze to nie wiem, jakbyśmy brali JD to o mocy ponad 200KM (bo Valtra S jest paskudna i Ursusa przypomina :P ), Zetor to poniżej 86Km, gdyż Valtra A no nie pasuje nam i tyle wolę N82 i N92. JD to pewnie seria 5coś tam albo 6030 ale w cenach to się nie orientuję więc Ci nie podpowiem ;)

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam dziś byłem w zetorze w Zamościu i w Krasnymstawie i zetory podrożały forterra podstawowa 95 kosztuje 153290, proxima power 95 148990, gołe bez niczego z moimi dodatkami forterra 163000 proxima 160000 wstępnie. byłem także w jd i 5080m cena 163000 już z moim wybranym wyposażeniem. odwiedziłem także farmtrac i 690DT 88km z klimą i obciążnikami 130000 lub mniej. więc nie wiem czy warto pchać się w zetora bo cena zbliżona, a odnośnie modeli z 2009 to pan powiedział że skończyły się w grudniu.pozdrawiam


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To może JD, na pewno solidniejsze od Farmtraka, a w okolicach Zamościa to Gravit ma salon JD w Jatutowie tak przynajmniej strona JD podaje.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jesli cena JD jest taka tak zbliżona do Zetora to ja bez wahania wybrał bym JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

pojade jeszcze do lublina jest john deere., new holland i MF a cotam jak robić zamieszanie to robić


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

NH jest w Świdniku, M-F i Fend w Wojciechowiskach chyba u Korbanka


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

witam dziś byłem w zetorze w Zamościu i w Krasnymstawie i zetory podrożały forterra podstawowa 95 kosztuje 153290, proxima power 95 148990, gołe bez niczego z moimi dodatkami forterra 163000 proxima 160000 wstępnie. byłem także w jd i 5080m cena 163000 już z moim wybranym wyposażeniem. odwiedziłem także farmtrac i 690DT 88km z klimą i obciążnikami 130000 lub mniej. więc nie wiem czy warto pchać się w zetora bo cena zbliżona, a odnośnie modeli z 2009 to pan powiedział że skończyły się w grudniu.pozdrawiam

 

A możesz napisać z jakim wyposażeniem ten JD? Byłbym wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

wyposażenie to skrzynia 40km/h 32/16 powerreverser HI-LO 1533 euro, 2 pary gniazd hydrauliki scv, klimatyzacja 1252 e, fotel pneumatyczny 347 e, lusterka teleskopowe 47 e, podstawa obciążników przednich 146 e, obciążniki 1950 zł. niewiem ale na wycenie mam jeszcze regulowane tylne felgi do opon 16.9r34 498 e, opony 16.9r34 626 e, reg. przednie felgi do opon 13.6r24 286 e, opony 13.6r24 348 e, dolne cięgło z hakami 189 e, cięgło górne z hakiem 37 e, no i to wszystko. to plus ciągnik daje 32270 euro x 4,095= 132151zł + obciążniki 1950zł = 134000 CO WY NOTO DROGO CZY NIE!!!


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam dzisiaj byłem w JD w lublinie i za taki sam tylko skrzynia 16/16 bez połówki 31550 euro a za 90 koni 33200 euro także obojętnie czy Zamość czy lublin, ale może ktoś wie który serwis lepszy. A jeszcze wchodzi w grę deutz fahr agrofarm 410 może wybrać ten wydaje mi się że będzie mniej palił. pozdrowienia


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

no koledzy jeszcze niezamknołem tematu także liczę na pomoc. na co się zdecydować deutz fahr 410 czy john deere 5080 POZDROWIENIA!!!!


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
    • Przez Kentucky
      Cześć,
      zamierzam startować w tegorocznym naborze na PROW i wnioskować o ciągnik o mocy około 130 km. Będzie to pierwszy PROW w którym wezmę udział. Proszę o pomoc w wyborze ciągnika bardziej doświadczonych kolegów. 
      Zależy mi na ciągniku około 130 km (120-140 km), który byłby podstawowym ciągnikiem w gospodarstwie. Ciągnik pracowałby na areale 50 ha. Z racji tego, że większa część moich gruntów to gleby ciężkie, gliniaste, chciałbym aby miał zapas mocy przy obsłudze 3 metrowych agregatów, i pługa 4 skibowego obrotowego. 
      Z racji tego, że mam 50 sztuk bydła opasowego, konieczny jest także ładowacz czołowy.
      I tutaj proszę o poradę, najlepiej posiadaczy danych marek, w którym kierunku pójść.
      Z ostatniego objazdu po dealerach, biorę głównie pod uwagę markę Deutz-Fahr oraz John Deere.
      Konkretnie to modele:
      Deutz-Fahr 135C Deutz-Fahr 135.4 John Deere 6.130M John Deere 6.135M I oczywiście tutaj też pytanie, jakie skrzynie i inne wyposażenie brać pod uwagę w danej marce (TTV w Deuzu?).
      Biorę pod uwagę wszelkie wskazówki, także inne marki. 
      W kwestii nowych ciągników, jak i wyposażenia jestem zielony ponieważ do tej pory obrabiałem wszystko starszymi ciągnikami, które już niestety długo nie pociągną (albo ja użytkując je :D) i czas na zmianę.
      Z góry dzięki za konstruktywne odpowiedzi 
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj