marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

sledziu1995    12

Jak już wcześniej pisałem nie chcę CASE-a, raczej wybierał bym między URSUS 10014H, FARMTRAC 7100DT, PRONAR P5, ARMATRAC 1004, FARMER F5, który z tych wynalazków waszym zdaniem byłby lepszy tj. mniej awaryjny, wygodniejszy??


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kazdy z nich to taki składak ... najlepiej chyba pronar przy nich wypada . ze wzgledu na skrzynie ..

potem ursus .silnik perkins .. chociaz pronar tez go ma . sasiad ma pronara na silniku iveco i sporo pali . perkins oszczedniejszy najdłużej na rynku z tych które wymieniłeś jest pronar i farmer ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Z tego co wiem to wszystkie oprócz ursusa mają skrzynie ZF, ursus ma skrzynie w stylu valtry serii A (ponoć z tej samej fabryki), silniki to mają perkinsa, tylko w farmerze siedzi iveco, a w pronarach są perkinsy i iveco. Jak narazie to w moim rankingu prowadzi ursus, gdyż jest chyba najprostrzy i ma najmiej elektroniki, pożniej są farmtrac i armatrac gdyż są już trochę bardziej zaawansowane technologicznie i na samym końcu załapują się pronar i farmer, bo w elektronikę to są wyposażone w stopniu zaawansowanym :) . Mam też takie pytanie czy półbiegi w tym ursusie można włączać bez urzycia sprzęgła czy trzeba je wcisnąć?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego nie bierz Pronara i Belarusa tylko bo popełnisz głupote. Ich największa wada to WOM napędzany na tasme i potem ciągłe dokręcanie taśmy a i tak będzie stawanie wałka przy wiekszym oporze i co rusz grzebanie. Ci co pronary kupili i Belarusy to teraz płaczo i klno i sprzedać nie mogą za godziwą kase. Z biegami to się człowiek przyzwyczaji i wyciekami w nich.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

@Risto Pronar serii P5 niema nic wspólnego z mtz czy belarus, jest to konstrukcja na silnikach perkins i iveco, skrzynie to chyba mają Austryjackie ZF ale ręki nie dam sobie uciąć, a tak pozatym to raczej ci co mają kumuruny to je sobie chwalą za prostote i tanie części, nie wiem jaka jest konstrukcja wom w traktorach rodem z Białorusi, ale nie słyszałem żadnych skarg na jej temat. ;)

Edytowano przez sledziu1995

KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@sledziu1995 tak na uzupełnienie informacji:

Ursus H nie ma półbiegów

A poziom elektroniki w pozostałych jest niemal identyczny [no chyba że rewers elektrohydrauliczny w Farmerze i Pronarze [najnowszym]]

Mi z tych wszystkich podoba się Pronar [ze względu na kabinę] ale do końca trudno stwierdzić który najlepszy bo to są niemal takie same konstrukcje, które różnią się "opakowaniem" ;) Ciężki orzech do zgryzienia masz.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Jak byłem na wystawie i siedziałem w tym Ursusie to on miał trzy dzwignie od biegów: rewers, biegi podstawowe i trzeci lewarek z trzema przełożeniami myślałem że to półbiegi, szkoda że niema on półbiegów :( , bo w jd mam powershift i już się trochę przyzwyczaiłem, jest to jednak pewne udogodnienie


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Popatrz ja mam belarusa i nie narzekam ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ursus 10014 H ma skrzynię 12x12 z mechanicznym rewersem.

1 dźwignia rewers, potem reduktor [3 zakresy] i potem biegi główne [4 przełożenia]

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego Michalmeer ile masz mtg. na nim nakręcone i w czym?. Masz w nim ładowacz czołowy?. Belarus jest lepszy (lepiej złożony bo nie w PL) od Pronara ale to jedna pomyłka a nie traktory na role. To ma w polu tyrać a nie być na pokaz wizualnie. Cena kusi sam chciałem kupić używke Pronara 82TSA z 05roku z ładowaczem za 40-45tyś. Ale Jak się dowiedziałem ,że i Pronar i Belarus mają WOM na taśme to podziękowałem. To tylko kwestia czasu. Jest pare tematów o WOM na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mam go rok i 380 godzin .. nie powiem zdazają sie mankamenty .ale to wszystko pikuś . nie mam ładowacza .. jesli chodzi o moc i jak sie spisuje w polu to jest dobrze .....


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Belarus w polu jest dobry i ma dobry uciąg ale jak ktoś ma go używać do maszyn napędzanych WOMem to lepiej nie brać biedy na łep sobie za pozornie niedużą kase 90tyś. Bo chytry traci dwa razy. To kolega jeszcze go nawet nie dotarł. Nowością jeszcze pachnie. Na Podlasiu Pronary głównie a potem Belarusy mają złą opinię i rolnicy po 1-5 latach żałują zakupu a czasami nawet tylko po kupnie. Gdyby nie ten WOM to sam bym kupił Belarusa w metalowej masce 80-95km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja mam belarusa 952.3 Naped wom jest włączany elektrohydraulicznie . kolega pracuje belarusem 952 rottalilerem firmy Maschio 3 m i opryskiwaczem jak narazie na go 2 lata ponad 1000 godzin ma i na wom złego słowa nie powie .woja ma pronara 1025 i sieje amazone drilstar 3 m na tez ma ciezkiej bronie aktywnej i ma go 8 lat tez na wom nie narzeka . ale znam przyadki gdzie takie coś wystepuje problemy z womem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

URSUS SERII H JEST SUPER W TEJ MOCY. SOLIDNY DUŻY TRAKTOR Z OSZCZĘDNYM SILNIKIEM.

Co do belarusa to ja się trochę nim najeździłem w życiu a konkretnie 82 i jakoś większych problemów z nim nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Panowie stoje przed wyborem ciagniczka na moje małe ha i myślę że mój wybór padnie właśnie na U9014 ?, Ale mam pytanie czy jak kupować ciągnik to półbiegi sie przydadzą bo on nie ma i czy Farmtrac 685 nie byłby lepszą propozycją, cho są bardzo podobne, a może jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w tych czasach nie kupoje sie kota w worku. mozna ryzykować ale nie jesli chodzi o pieniadze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Słuchajcie mam pytanie, zamierzam kupić traktor i tak szukam, czytam tematy na 4um. Jestem zainteresowany traktorem 80km/100km, chciałbym do tego ładowacz,

chciałbym przeznaczyć na jego zakup około 150 Tysięcy brutto. Zastanawiałem się nad:

- Farmtrac 685DT + Ładowacz Metalfach.

- Farmtrac 690DT + Ładowacz Metalfach.

- Zetor Proxima 90 + Ładowacz 220SL.

- Farmer F4 + Ładowacz Metalfach.

- Ursus U9014H + Ładowacz Metalfach.

Pomóżcie, bo mam ciężki orzech do zgryzienia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/20...x4-A228729.html

I pewnie jeszcze pisze łamaną polszczyzną...jedna wielka ściema... wyślesz kasę i kaput....jest milion ogloszeń na necie, i żadnego telefonu tylko kontakt przez serwis...ja kiedyś dla jaj pisalem że jestem bardzo zdecydowany i żeby wysłal a ja mu zapłace przy odbiorze...i niestety ale nie poszedł na taki układ :0 heeheh kombiuja ludziska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Też przemawia mi Proxima 90, ale Farmtrac 890DT, też fajna maszyna, nie którzy mówią że jest wprost stworzony do Tura.

Nie napisałem wcześniej, ale rozważałem też kupno Proximy 100, ale nie wiem jak z cenami ten model stoi..

Macie kontakt do dealerów mających przyzwoite ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Kup john deere 6330 warto.

 

Post bez uzasadnienia.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Weź się chociaż zorientuj w jakim pułapie cenowym chce kupić ciągnik a nie z gruchy ni z pietruchy wylatujesz z John Deerem... Dlaczego JD? bo masz na avatarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Właśnie wróciłem o dealera i siedziałem w FT 685 i dźwignia do przełączania zakresów ta krotka to jakaś porażka, aby móc ją właczyć na szybki zakres to trzeba fotel przesuwać, jak sobie radzicie ztym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj