marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

DFDaro    0

Zalezy skad jestes. Na południu NH handluje Osadkowski, Wrońscy. A DFem Agrokompleks Ochaby i AgroEko Kietrz

Ja jestem z podlasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sam mam agrofarma 410 i z 3-skibowym obracanym idzie nawet spacjalnie nie czuje, podczas koszenia kukurydzy gdy wiazdy na pryzmę nawet nie odczuwał 10 tonowej przyczepy, jedyny raz który mnie zawiódł to na łące gdy w błocie zakleiły mu się koła, chodzi bez awari, bardzo polecam ten sprzęd!!! :) B) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ok. 103 tys. netto można już mieć nowego JX 95


Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej poszukuje uzywany ciagnik tak do 100 000 brutto i tak do 100 km ma byc to ciagnik do kosiarki dyskowej i belarki , i do rozrzutnika , moze tez byc z turem albo na wymiane bo mam mtz 82 z turem metal-fach i jaki ciagnik by ten tur wytrzymał ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może New Holland T5050. Ma 98 KM i z turem też powinien sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jaki rocznik a tak to około 100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekcnh1    0

ja posiadam nh T5050 (97 koni) sprawuje sie świetnie żałuje tylko że nie makm jeszcze jednego siłownika wspomagającego i jeszcze jednej pary szybkosłonczy, jest ekonomiczny pracuje z presą pługiem 3 metrowym gruberem, tależowym agrgatem oprawowo siewnym unia ares , rozrzutnikiem unia apollo14, itp. jest to głowny ciągnik w gospodarstwie nie mam niestety półbiegów, są szerokie opony 540 , ma bardzo wydajną pompe żadna inna marka nie ma takiej pompy w tej klasie ciągników , mam go 3 lata zrobił kilaka tysięcy motogodzin, nie miałem awarji oprucz tego że przestał mi trąbić :( ale to da sie zrobić :) jest praktycznie nowy bo 3 tys to mało zobaczymy dalej...

Edytowano przez tomekcnh1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Siema jaki ciągnik mogę dostać do 150000zł brutto w miarę dobrze wyposażony od 80 do 100KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Za taką cenę to dobrego wyposażenia nie dostaniesz ale ja bym ci polecił JD 5090M- 90kM. Koszt to niewiele ponad 150tys. a jak na taką cenę to jest super. Posiada rewers (co prawda sprzęgłowy ale jest), kabina z dobrą widocznością itp. Lepiej JD za 150tys. niż np. ft za 130tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jeśli chodzi o nh moce do 120 KM, siał u mnie kolega 50 km ode mnie mieszka w jego rejonie jest dużo tego sprzętu i mówił że ludzie się najedli tym chlebem, dość awaryjne są, większe moce pracują koło mnie i większych problemów z nimi nie ma. Drugi kolega ma 5040 zrobił 1200 mth ale mówic że drętwy silnik w tym jest. Sam nie użytkuję mówię tylko opinię od ludzi co znam. Jeśli masz 150 koła ja bym się zastanowił nad JD 5090M


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na Twoim miejscu wziąłbym Jelonka , są to super ciągniki , które posłużą Ci wiele lat :) Nie zawiedziesz się na nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Tylko, że jelonek jelonkowi nie równy i seria 5M nawet nie stała przy 5R. Kiedyś 5*20 basic i advence różniły się tylko wyposażeniem, a mechanika była taka sama. Dziś 5M i 5R to dwa zupełnie inne ciągniki zarówno pod względem mechaniki jak i wyposażenia. Stary 5*20 basic jest o wiele lepszy niż dzisiejszy 5M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Januszek dużo pali :( A co za tym idzie, drogi w eksploatacj, więc go wykluczam.Raczej do będzie ursus, NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Ja gdzieś za rok (wiem że mam jeszcze ful czasu ale wolę już się trochę porozglądać co i jak) będę brał nowy ciągnik do 100KM i chcę abyście doradzili mi jakiegoś, który będzie w miarę prosty, tani i w przyszłości były do niego łatwo dostępne, tanie części.Traktor byłby wyposażony w przedni tuz i klimę, zastanawiałem się nad ft 7100dt (za 158tys. zł) ale dla taty niepodoba się EHR, (chcemy aby było jak najmiej elektroniki). Na ostatnich pokazach widzieliśmy Ursusa 10014H za 142tys. zł traktor odpowiada moim kryterium, znikoma ilość elektroniki, prawie idelany, tylko ten Turecki rodowód i mam takie pytanie, jaki ciągnik mi polecicie?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego a ja Ci powiem tak. Powiedz mi za ile lat chcesz go pogonić i nowy znów brać to Ci doradze w tedy. I powiedz teraz bierzesz za własno kase gotówke nowego, czy będziesz pozyczkie spłacać lub nazwrot połowy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Kolego @Risto nie rozumiem trochę twoich pytań ale spróbuję na nie odpowiedzieć.

Jw. chciałbym kupić za 1rok nowy ciągnik do 100KM, będę brał go na PROW.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Na AF jeden kolega już deklarował że jesat posiadaczem 10014 sam jestem ciekaw opini ;) myśle ze nie może być źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

sledziu1995 ale za rok na PROW bierzesz za swoją gotówkę a potem Ci zwrócą 50% czy brać będziesz kredyt i spłacać go potem?. I ile ha Ziemi będziesz obrabiał nim?. Planujesz sprzedać ten traktor za 5lat i znów nowy czy trzymać go dożywotnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na Cieżkie uprawy forterra jest kródka i lekka . szału nie ma .. w pełnym obciązeniu ciagnika forterry 110 km., polski pług 4 skiobowy i stała w miejscu jak troche głegiej opuścił ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Jak uzbieram całą kasę to będę brał za swoje,a jak się nie uda to trzeba będzie porzyczyć (już miałem całą sumę ale dokupiłem pare ha i mieszkanie). Będę obrabiał nim ok. 30ha, a ciągnik będę trzymał aż od zajechania, za 5lat to może kupię jakiś mniejszy na wymianę c-360-3p<żart> Na dzień dzisiejszy mam c330, c360-3p, zetor 5340+tur i jd 3300. Zetora lub jd sprzedam i wezmę tego nowego, nowy traktor będzie pracował głównie z pługiem 4x40, agregatem 3,2m, prasą z nozami (jeszcze niewiem jaka bo będę też kupował), kosiarka 2,4m(lub większa), sieczkarnia potinger mex ok, beczka 7000l, ziemie mam w przewadę piaszczyste. Mam nadziejęże dostarczyłem wystarczająco dużo informacji :)


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja ci dobrze mówię bierz JD 5R to są niezawodne ciągniki na pewno żaden go nie zastąpi ma dużo mocy , pali umiarkowanie w lekkich pracach nie dużo a w cięższych już trochę więcej tak jak każdy ciągnik. Tylko ta opcja mi podchodzi żadna inna JD 5M to bym nie radził bo to już jest nie JD tylko jakiś ursus (bez obrazy) ale większość użytkowników powie to samo o M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

sledziu1995 na 30ha nie warto brać marek z wysokiej półki bo ich potem nie utrzymasz a elektronika i elektrohydraulika żyć Ci nie da za 10lat i będziesz robił tylko na części i serwis oraz nie kupisz te marki za 150tyś. Szukaj traktora jak najbardziej mechanicznego przedewszystkim. Lepiej pomyśl o Zetorze Proxima 100B czy Zetorze Forterra 95 albo na upartego Case JXU 95 czy New Holland i bierz 90-100km jak PROW da bo lepiej w nowym mieć 20km więcej niż mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

który będzie w miarę prosty, tani i w przyszłości były do niego łatwo dostępne, tanie części.(...)chcemy aby było jak najmiej elektroniki

@andrzej2257

z tego co się orientuję, a mam jd to wiem że części do najtańszych nie należą i trzeba się trochę naszukać, jd 5r nie należy również do ciągników z prostą budową, pełno elektoroniki, bajerów i innych łatwo psujących się ustrojstw.

@Risto

Święte słowa :) , niechce nic z wyższej półki, tylko prosty mechaniczny.

Co do zetora to cenę mają atrakcyjną, ale wolę się w to niepchać, mam od nowości 5340 (wiem że to inna konstrukcja i dużo mniej mocy) ale jest to ciągnik strasznie mułowaty, pustym po mocno piaszczystej drodze 5 biegiem nie pojedziesz, bo go zamula, gdzie c-360 3p śmiga aż miło.

O nh td ( bliżniak case jx) już się sporo niezbyt dobrego nasłuchałem, także odpada od razu.

Case jxu już są z trochę z wyższej półki, za czym idzie większa cena, nie wiem czy tego 95KM kupiłbym za 160brutto, raczej nie :P

Edytowano przez sledziu1995

KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj