marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

Vader93    0

No ok ale w grę wchodzi również spalanie i jeżeli znacznie odbiega to czy warto dla tych 7km przy moim areale? Odwołując sie do Twojej wypowiedzi to wg. mnie bezapelacyjnie MF 255 jest od c360 lepszy, w mocy aż takiej różnicy ogromnej nie czuć a spalanie o wiele niższe :) .

Wracając do tematu, mam duży sentyment do MF posiadam 2 więc i trzeci by mógł być ;)

ThePerkins co do fendtów to nie dokońca bym sie zgodził, marka ma renome, prestiż, słynie z bezawaryjności więc myśle że warto zapłacić więcej i spać spokojnie :D ( nie mam nic do MF'a to baardzo dobre ciągniki)

Ogółem mam mentlik w głowie już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blek33    0

Zależy do czego ma być , do ciężkiej pracy lepszy będzie 3080 ; większa masa= większy uciąg mniejszy poślizg kół wyższy moment obrotowy przez co może być oszczędniejszy od 3070. Do lekkich zadań 3070 będzie oszczędniejszy do tura bardziej zwrotny i tak można by wymieniać. A fendt to mniejszy ciągnik a jeśli miał długo tura to może czekać cię zabawa z przodem weź to pod uwagę . I te + 15 K trzeba czary mary . Weź to na spokojnie przemyśl to nie są rękawiczki , ze za chwile kupisz drugie . Alternatywa dla mf 3080 to renault 110.54 ma 100 KM waga 5395 kg udźwig 7120 kg moment 385 nm ma bardzo pochlebne opinie użytkowników będzie młodszy (91-00 r produkcja) i posiada silnik mwm montowany w ciągnikach fendt . Fajnie jeśli coś ci pomogłem .

Edytowano przez blek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vader93    0

A fendt to mniejszy ciągnik a jeśli miał długo tura to może czekać cię zabawa z przodem weź to pod uwagę . I te + 15 K trzeba czary mary .

Co mam przez to rozumieć? wadliwe mają przody? rozwiń proszę temat bo bardzo ciekawy jestem. :D

Raczej na 4cyl z T się zdecyduję, TUR musi być ;)

Ps. Fendt tylko sprawia wrażenie małego ( Przez tył na R34 a nie R38 ) ale kapcie ma szersze od MF 3070 :D

Proszę wszelkie opinie na temat Fendta 309. A w szczególności jego słabe strony, wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blek33    0

Po prostu napisałeś że masz na mf-a 45 K a fendt jest za 60 K .Jeśli ma na sobie tura 10000 mt tak zakładam skoro napisałeś że tur jest oryginalny więc żebyś nie zrobił ;[ , nie wiem jak ten ale większość ciągników z turem ma powybijane przody więc zwróć na to uwagę przy zakupie . Nie mam takiego ciągnika więc ci nie pomogę . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Planuje kupic nowy ciągnik o mocy okolo 100km. Narazie na oku jest ciągnik Kubota m9960 za prawie 190000zł. Jakie inne ciągniki polecacie w tej mocy i mniej wiecej w takiej cenie? Dodam że ciągnik musi miec rewers elektrohydrauliczny i odpadają: Zetor, farmtrac,farmer,ursus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toquinho    0

@farmer125678 Jestem teraz w bardzo podobnej sytuacji, też szukam ciągnika ok 100KM. Ma być to ciągnik dodatkowy do kosiarki, opryskiwacza, rozsiewacza itd. Też biorę pod uwagę Kubotę 9960, ale chodzi mi po głowie też NH T5, JD 5100M i Valtra A93. Z tej czwórki chyba najbardziej skłaniam się ku Johnowi za 207tys zł brutto. NH w kiepskiej opcji jakieś 30tys taniej, a Kubote niedawno kupił znajomy i też ją chwali przede wszystkim za zwrotność i kilka fajnych rozwiązań a także za fajną gwarancję (3000mh). Valtra chyba na ostatnim miejscu. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

Witam.

Nie chce zakladac nowego tematu a mianowicie nadszedl i na mnie czas i pora wiec kieruje pytanie do was: Jaki ciagnik 100-120 koni wybrac ? W gre wchodza tylko MF, JD, DF, Case i ewentualnie NH. Ciagnik ma byc do ciezkiej pracy , orka , agregat , transport z przyczepami 8 ton. Uzywany za kwote tak do 80 tys max. Chialbym zeby byl jak najmniej awaryjny i mial stosunkowo malo elektroniki , jakas prosta wygodna i szybka skrzynie, no i oczywiscie rarytasem byla by tez klima. Za propozycje typu Belarus , mtz , pronar , ursus , zetor , farmtrak z gory dziekuje. Chodzi mi glownie o opinie uzytkownikow ciagnikow z tych marek jakie wymienilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxor-xp    10

witam.

co sadzicie o nowej wersji JD 5100m? Jak wyglada jej spalanie z filtrem czatesk stałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów i ja się podepnę do tematu, mianowicie chciał bym kupić ciągnik o mocy 85-90 koni  tylko nie wiem z czym się oglądać kwota jaką chciał bym przeznaczyć to 150 tys. max i nie wiem czy szukać czegoś nowego ale będzie mało kasy czy szukać czegoś używanego tylko jaką markę aby była w miarę mało awaryjna i by był ciągnik zachwalany przez innych użytkowników. Był by to ciągnik do prac typowo orka, siew zboża i ciągnięcie przyczepy z burakami, był by jako trzeci ciągnik w gospodarstwie. Jeśli możecie coś pomóc to doradźcie może mnie jakoś nakierujecie na konkretną markę, dodam że gospodaruję na 30 ha jak na razie.

 

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemniak127    1

Witam. Pierwszy raz odzywam się na forum, więc po prostu cześć wszystkim :)

 

Planuję kupno nowego traktora. Potrzebuję maszyny praktycznie tylko do ciężkich prac w polu i do transportu. Chcę, żeby był prostej konstrukcji, jak najmniej elektroniki. Z możliwie jak najtańszymi częściami zamiennymi i o jak najlepszym dostępie do nich w północno-wschodniej Polsce. Prosta konstrukcja, tak aby można było wykonać większość napraw samodzielnie. No i żeby był możliwie jak najtańszy.

 

Wszelka wygoda czy komfort pracy nie mają dla mnie znaczenia. Traktor będzie pracował na prawdę ostro, ale tylko przez kilka miesięcy w roku. Praktycznie cały sezon jesienno-zimowy będzie stał sobie pod wiatą. To będzie trzeci traktor w gospodarstwie. Mam jeszcze ursusa c-360 i zetora proksimę 8441. Większość prac będę wykonywał starszymi traktorami, dlatego komfort nie gra roli.

 

Mogę wydać... tyle ile będzie konieczne, ale jak najmniej.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemot77    0

Witam

Proszę o podpowiedź.

Planuję zakupić ciągnik o mocy z przedziału 75 do ok 100 km. Gospodaruję w woj. lubelskim na glebach lekkich klasa IVB i V. Miałby to być główny ciągnik w gospodarstwie ok. 20 ha. Będzie używany do wszystkich prac polowych, transportu. Głównie uprawa zbóż, no i koszenie i zbiór łąk. Dysponuję kwotą max. 135000. Planuję zakup nowego, ostatecznie może być używany ale z małym przebiegiem. Na razie myślałem o farmtrac 675 D lub 690 D no i Ursusy serii H. Bardzo się bronię przed Belarus 952 i 920 - choć cenowo spokojnie starczy mi kasy a może uważacie, że warto je kupić?

Proszę o podpowiedź jak macie średnie koszty przeglądów gwaranycyjnych ile ich jest jak często?

Który wg. Was są mniej awaryjne?

Nie ukrywam że najpierw myślałem o farmtracach ale naczytałem się opinii o awaryjności itd. poza tym w okolicy nie mam takich, żeby podjeść i zapytać się. Natomiast w farmtracach stylistycznie z zewnętrz podoba się mi kabina. Jakoś zdecydowanie mniej przypadły mi do gustu te nowocześniejsze w ursusach, ale to detal, który raczej nie będzie decydować o zakupie no chyba, że tylko to będzie istotną różnicą pomiędzy nimi.

Traktor chcę zakupić na wiosnę 2015.

 

Będę wdzięczny za wszelki opinie i rady. A może jednak warto coś innego w tej cenie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

Mam do wyboru dwie marki ciągników z przedziału do max 90 km i co byście wybrali( ciągniki na max zbliżonym wysposażeniu) zetora proxe 90 zwykła za 128 tys plusa za 141 power za 143 i konkurentem jest do nich nh na common railu td5.85 w nowej specyfikacji w cenie 133 tys. Ciągnik ma być do lekkich prac opryskiwacz 2000l rozsiewacz 1t do 1,5t trochę transport i tur do okazjonalnego użytku oraz oszczędny w przedziale do 1200- 1700 obrotów.

co byście wybrali z tego???

 

 

pzdr

Edytowano przez krycha094

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemot77    0

Mam do wyboru dwie marki ciągników z przedziału do max 90 km i co byście wybrali( ciągniki na max zbliżonym wysposażeniu) zetora proxe 90 zwykła za 128 tys plusa za 141 power za 143 i konkurentem jest do nich nh na common railu td5.85 w nowej specyfikacji w cenie 133 tys. Ciągnik ma być do lekkich prac opryskiwacz 2000l rozsiewacz 1t do 1,5t trochę transport i tur do okazjonalnego użytku oraz oszczędny w przedziale do 1200- 1700 obrotów.

co byście wybrali z tego???

 

 

pzdr

 

Czy te ceny które podałeś to brutto czy netto są to nowe traktory czy używane?

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów podepnę się do tematu, też podchodzę do zamiaru kupna ciągnika o mocy między 85 a 100 koni, gospodaruję na 30 ha klasa ziemi III i IV tereny równe i był by to ciągnik głównie do orki i do agregatu z siewnikiem no i podczas kampanii buraczanej do ciągnięcia przyczep. Kwotę jaką chciał bym przeznaczyć to do 160 tys. patrzyłem za Zetorem Proximą lub za Ursusem ale ani jednym ani drugim nigdy nie jeździłem i nie mam opinii o takich modelach mam Zetora ale to ciągnik z 89 roku więc całkiem inny komfort jak w obecnych ciągnikach, jeśli możecie napiszcie za którym byście się skłaniali chodzi mi o spalanie i w miarę niezawodność.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Z mojego doświadczenia z Zetorami i Deutzem Agrofarmem 100DT do 100kM Agrofarm z silnikiem Deutza bo są i z chińszczyzną na to uważajcie. Co prawda ma ciężko w gruberze 2,6s, pług tylko 3 obrotówka 4x40 na III kl glinie orka 5km na godz bardzo zwrotny zwinny niestety duzo pali z Griuberem nadam zbiornik 120l 6,5 godz pracy, pług 3x40 do 10 godz max prędkoścćorki 8km, transport 10l z 6 stką zboża. Awaryjność znikoma podnośnik wzmocniony uprawowo- siewny 3m ares i poznaniak nie składam na uwrociach , dobrze wyważony na przóde tur lub inny rodzaj (większe) obciązniki niż standard. 

 

Reasumując na 30 ha 100KM to za mało może gdy \gruber miałby 2,1 m to mozna by jechać 10km na h a tak mak 7,5

 

Przerabiałem Ursusy , Farma itp szkoda kasy Ja poluję na 140KM w zwyż przy cięzkimsprzęcie gleba się ugniata potrzeba mocy do głębosza rozrzutnika itd 100km i masa 4200ciągnika to błąd u mnie na jednym kawałku ciagnik z pługiem 4x40 stał i koła kręciły się w miejscu jak ktoś ma piach to mozna robić ale spalanie fatalne... za duże do masy i mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Tez planuje zakup nowego ciągnika 90 konnego i nie wiem jakiego, chce na niego przeznaczyc cos koło 150 netto, ma byc do opryskiwacza i transportu. mysle tylko o zachodnich bo zetor proxima power wychodzi drogo.... podrzućcie jakis model, plusy i minusy, co juz przerabialiscie,jakie splanie z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Ostatnio też coś chodzi mi po glowie nowy sprzęt i szukam coś w przedziale mocy 80-100 KM kasiora do 150 netto. Ciągniczek pracowałby z opryskiwaczem rozsiewaczem, jakieś brony,itp jak również i w transporcie, no i pewnie jeszcze Tura by miał zamontowanego. Interesują mnie CASE, DF, NEW HOLLAND, ZETOR, URSUS i jak narazie to w takiej kolejności jak podałem. Jak by ktoś coś mógł doradzić i który byłby lepszy to byłbym mega wdzięczny i wychwalał po wszystkich odpustach, fajnei by też było jak by były choć trochę przybliżone ceny tych ciągniczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

a co sądzicie o Farmtrackach 7100dt? jak one się spisują? plusem jest na pewno niskie spalanie ale jak będzie z żywotnością:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co byście wybrali? Case 5120 czy Renault 95.14? Cena powiedzmy ta sama... Co wg. was lepsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Za casem napewno bedzie wiekszy wydatek pompy biegi pod obciazeniem no i masywniejszy wyglad maszyny

renówka to wiecej biegów do tyłu i troche wiekszy udzwig tuz

silniki w obu bardzo dobre

co do CASE to powiem ci ze musisz uwazać na zajechane pompy chydrauliki nowa to 21tys zł dobra regeneracja z nowymi bebechami to 5 tys Musisz uwazac w wersij PRO na przełącznik półbiegów pod obciazeniem bo zdarza sie ze szwankuje i moze doprowadzić do zmielenia trybów w szkrzyni

w Case czasami wariuje EHR i elektryka ale czasmi wiec nie bałbym sie tego

Renówka prosta w budowie full mechanika i itutaj jest troche mniejszy komfort

Prawda jest taka ze ten i ten kreci pewnie 2 raz licznik jak nie zaczoł 3ci raz

Jeśli Case to tylko w full mechaniku ale ich jak na lekarstwo sam ogladałem pare 5130 i zajezdzone trupy po polerkach albo malowaniu z cofanymi licznikami

wybierz ten który ma lepszy stan ale myśle ze Renówke znależć szybciej idzie w przyzwoitym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Damianos95 dzieki wielkie zostane jednak albo przy Renault albo MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników forum posiada Case Farmall 85A ? Chciałbym coś więcej dowiedzieć się na temat tego ciągnika, ponieważ zastanawiam się nad wyborem nowego ciągnika głównego na 20ha gospodarstwo, a nie chce wpakować się w niesprawdzony sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

Połączone

 

Witam!
Chcę kupić ciągnik do 55 tys.zł brutto. Jaki ciągnik jest najmniej awaryjny i jak najdłużej mi posłuży? Szukam w przedziale 75-100km. Renault, John deere, Case, Massey ferguson, Zetor?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kup wszystko co najlepiej zadbane będzie. W używanych maszynach  nie ma czegoś takiego jak najmniej awaryjny itp. Kup to co Ci przypasuje i będzie miało ręce i nogi i nie 20 tys mth. Z tych co podałeś unikałbym jedynie Zetora no i Ursusa... Konstrukcje przestarzałe, psujące się i sporo palące... Co do modelu to tutaj można poczytać:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22900-jaki-ci%C4%85gnik-80-100-km/page-17

 

Ode mnie polecę:

Renault 103.54

Massey Ferguson 3070/3075

Case 5120

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj