Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kolory fendta

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:50

Kolory fendta kolego Adams, masz lepszą orientację, podaj szczegóły i źródło.

Jak ktoś słusznie zauważył Black Beauty to nie tylko kolor, są jeszcze chromy, wydech INOX. Może to kosztować od 4-6 tys € netto, w zależności od koloru.

Odpowiedź 1:

Tak, za około 2 tys € netto możesz mieć czarnego fendta.

Oczekiwanie zależne jest od tego na jakim etapie produkcji zgłosisz zmianę. Jeśli dopiero wchodzi na linię to nie ma problemu, jeśli natomiast jest już po malowaniu i częściowo skręcony to musisz czekać aż na linię produkcyjną wejdzie kolejna partia.

Odpowiedź 2:

Nie, nie tracisz gwarancji, to w końcu producent zmienia, a nie dealer.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kolory fendta Dzisiaj, 15:50
  •  

#42 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:03

Kolory fendta Ale macie tu problem taki że hej.Moim zdaniem jak ktoś decyduje się na ciągnik który jest droższy od innych marek i to całkiem niemało, to jeśli chce lakier czarny niech dołoży 2-3tyś euro i będzie miał czarny. Nie są to małe pieniądze ale cóż szpan kosztuje.

#43 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:16

Kolory fendta Mi i tak bardziej podoba się oryginał kolor ciemno zielony,z czerwonymi felgami, i białym dachem :)

#44 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:31

Kolory fendta kolego @Matuch nie mam lepszej oriętacji. cene 8 tyś euro wziołem nie z głowy a po rozmowie z jednym z sprzedawcow. jak byłem w tarnowie stała jedna piekna czarna perełka wśród zielonych pięności seria 800. i tak z ciekawości zadałem pytanie ile trzeba dopałcić. sprzedawca powiedział że 8tyś euro. i dalej nie drążyłęm tematu bo mnie to nie interesowała ani ta seria ani ten czarny kolor, zapatrywałem się na normalny zielony z czerwonymi felgami.

A ktoś pytał w tym temacie ile trzeba dopłacić. sądziłem że wiem, wiadać myliłem się i tyle. ktoś rzucił że 2 tyś euro wydawało mi się to zbyt mało, dlatego napisałem że to nie możliwe... ty piszeż że 4-6 w to juz jestem skłonny bardziej uwierzyć.

A obiektywnie rzecz biorąc to takie rzeczy właśnie tyle powienny kosztowac bo to jest szczyt ekstrawagancji i to powinno kosztować. Podobnie jak imienne rejestracje w samochodach, jakby kosztowały 100zł wiecej niz normalna by mnie wzbudzały takiego poruszenia, kosztują 1000zł wiecej i szokują i o to chodzi.
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:17

Kolory fendta zastanawiam sie czy to ja zle czytam czy cos jest nie tak.

5 raz powtarzaja ci ze czarnego fendta mozesz miec za ok. 2 000 euro netto!!!! (sam lakier)

a wersje black beuty za 4-6 000 euro netto.

pasuje?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:36

Kolory fendta Musiałby sie przymierzyć aby pasowało... nieźle tyle kasy a tu kolor nie pasuje hehehe pewnie czarne mają lepszy uciag... kumpel na uczelni laski bajerował że czerwone samochody są szybsze...:))

#47 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 09:26

Kolory fendta kolego brzozak kolega Matuch w swoim poście uzył prośby bym podał źródło i szczegoły to mu grzecznie odpisałem. i teraz wszystko powinno byc jasne

#48 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 11:24

Kolory fendta Musze szczerze powiedziec ze czytam sobie te wasze posty i nie moge wyjsc z podziwu jak mozna tak sie "onanizowac" kolorem ciagnika. Wydaje mi sie to akurat najmniej istotne w pracy ciagnika na polu. Niech bedzie nawet caly niklowany... czy to wplynie na wydajnosc pracy i oszczednosc chociazby paliwa??? wydaje mi sie ze nie....a temat jak widze ciagnie sie dalej i powstaja dalsze spekulacje i dywagacje czy Fendt w kolorze czarnym kosztuje 2 czy moze 8 tys. € wiecej. Moim zdaniem jesli ktos "stoi za marka" Fendt, niech kupuje je w kolorze "Fendt Grün" gdyz wszystkie inne zmiany, zabieraja tej marce swoja orginalnosc.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 11:34

Kolory fendta No co Ty Kosti-nie wiesz że Fendta w kolorze czarnym bierze się na czarnoziemy,w kolorze wiśniowym do...-no właśnie sadów wiśniowych Dodany obrazek a ten zwykły to tylko na użytki zielone pasuje...

#50 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 12:07

Kolory fendta Adams, wyjaśnione, dogadane Dodany obrazek

Kosti, Ty to widzę jesteś z takiej starej konserwatywnej szkoły Dodany obrazek
Dopłata tylko jeśli wpłynie to na osiągi i ekonomie. A co z doznaniami wizualnymi, coś dla ducha Dodany obrazek

Ja będę bronił tego prostym: kwestia gustu, a tego argumentami nie przebijesz.

Jakbym miał auto służbowe, tudzież własne, ale użytkowane do pracy (kurier, przedstawiciel, czy taksówkarz) to chciałbym mieć możliwość wyboru koloru. Ale to moje zachcianki Dodany obrazek
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 12:24

Kolory fendta No napewno nie jestem zadnym konserwatysta :) ...ale nie widze sensu podniecania sie kolorem bo to akurat jest malo wazne.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#52 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 12:50

Kolory fendta dla ciebie może kolor nie jest instotny dla innych tak, a dla tych wszystkich indywidualistów bardzo ważny

#53 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:08

Kolory fendta Ja tak to widze i nic na to ie poradze. Dla mnie ciagnik jest narzedziem pracy i zarabiania pieniedzy, tak jak w kazdym zawodzie kazdy ma swoje narzędzie pracy. Oczywiscie ciagnik jest drogim narzedziem i nie zmienia sie go co rok, ale wlasnie dlatego wazniejsze od koloru sa jakosc, funkcjonalnosc i oszczednosc.

#54 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:24

Kolory fendta ładnie to napisałeś i podpisuje sie pod tym, ale fendt z swoim czarnym kolerem jest adresowany do tych ktorzy chcą się czuć lepiej od tech co mają "zwykłe fendty" i to też trzeba zrozumieć, a każdy się podnieca jak widzi czarnego bo jest ich mało. a odnośnie tych co mają te "zwykłe fendty" oni i tak czują prestiż bo maja pożądny ciągnik

#55 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:50

Kolory fendta

dla ciebie może kolor nie jest instotny dla innych tak, a dla tych wszystkich indywidualistów bardzo ważny

i właśnie do tego służy ta emota "Dodany obrazek ", żebyś nie brał dosłownie tego co przed nią piszę :)
A co do Twego wywodu, to masz rację, ale Ty patrzysz na ciągnik wyłącznie jak na narzędzie, a inni jak na np. samochód - czyli niejednokrotnie pupila :)

#56 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:58

Kolory fendta Chcesz nie chcesz to jest jednak narzedzie, nie porownywal bym tego do samochodu...chyba ze jezdzisz swoim ciagnikiem na zakupy i na urlop. :)

#57 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 22:27

Kolory fendta widzisz dla Ciebie kolor nie gra roli a dla mnie tak... jestem na etapie wyboru między JD a fendtem i chcę się dowiedzieć co i jak gdyż są to duże pieniądze i nie można popełnić błędu a jak już płace grube pieniądze to dlaczego nie mogę sobie zamówić czarnego koloru?? myśle że te 2tyś euro są to pieniądze które ostatecznie można wyłożyć i zapłącić gdyż ten ciągnik pozostanie w gospodarstwie na lata no i mimo wszystko lepiej będzie mi się pracowało ciągnikiem który mi się podoba i dobrze się w nim czuje i jak już tu ktoś pisał kwestia gustu!! Myślicie że jakby wszyscy rolnicy wiedzieli że można sobie fendta wziąść w innym malowaniu niż zielone to nie kożystali by z tej opcji?? ja jestem pewien że znalazło by się kilku takich rolników
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#58 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 11:47

Kolory fendta

Chcesz nie chcesz to jest jednak narzedzie, nie porownywal bym tego do samochodu...chyba ze jezdzisz swoim ciagnikiem na zakupy i na urlop. Dodany obrazek

Znam takich co do pracy przyjeżdżali, albo do kościoła. A ja pisałem o autach służbowych.

Czyli powolii dochodzimy do rozwiązania tematu. Kolega dowiedział się czy można, a reszta przekonała się, że co do słuszności zmiany koloru są zdania podzielone, co wynika jedynie z gustu Dodany obrazek, a ten nie podlega dyskusjiDodany obrazek

(Lektor)
"Był to odcinek pierwszy, ostatni.
Czytała Krystyna Czubówna." Dodany obrazek

#59 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:23

Kolory fendta Ja mam pytanie- czy tylko seria 9** jest robiona w czarnym odcieniu? Bo kiedyś weszłem na stronę fendt.de i tam była 7-setka Black Beauty. Więc jak to jest?

Apropo- kolor to nie wszystko. Mówicie że BB nie różni się niczym od normalnej 900, ale zauważcie że BB ma chromowane stopnie, wydech, halogeny i inne bajery.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:27

Kolory fendta popa na pierwszy post na tej stronie i jeszcze raz powiedz czy uwazamy, ze BB to tylko lakier...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Dodaj odpowiedź