Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprawdzenie turbiny...

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD
    Też motoryzacja troche szkoła i wiele, wiele innych rzeczy...

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:36

Sprawdzenie turbiny... Czy można jakoś sobie sprawdzic czy dobrze chodzi turbo??? Moj znajomy był dziś u mnie i sie pytał czy mi dobrze turbo chodzi w 7340 bo mówi że u niego ładnie było słychac turbinkę jak sie dodawało gazu lub mniał cięzko a teraz od jakiegoś czasu nic nie słychac i troche inaczej chodzi czyli nie jest taki czóły na pedał gazu...może można to sobie sprawdzic bo to może sa tylko jego takie spostrzeżenia i obserwacje...może wszystko dobrze chodzic...
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprawdzenie turbiny... Dzisiaj, 21:58
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:39

Sprawdzenie turbiny... Najlepiej zmierzyć ciśnienie doładowania. W MF czy VW jest wężyk łączący kolektor ssący z korektorem dawki na pompie wtryskowej, wystarczy do niego podłączyć manometr. Nie wiem jak to wygląda w Zetorze.

#3 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD
    Też motoryzacja troche szkoła i wiele, wiele innych rzeczy...

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:43

Sprawdzenie turbiny... no tak ale jakie te ciśnienie musi byc...i jak je sprawdzic pod obciążeniem czy aby gazu dodając...
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:53

Sprawdzenie turbiny... Ciężko mi podać dokładne dane, maksymalna wartość zapewne ok 1 kg/cm2. Mierzy się pod obciążeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:57

Sprawdzenie turbiny... Z tego co mierzyłem nowe turbiny dokładnie to było w Zetorach 10145 to wychodziło ok 1atm (0,1Mpa).Starszą kiedyś mierzyłem to wyszła 0,6.Tylko jak podepniesz manonetr i dodasz gazu to jeszcze nici z pomiaru.Trzeba obciążyć silnik.Przejechać się pod dużą góre lub go przydusić troche na hamulcu.Najlepszy jest manometr ten zalany cieczą,fajnie widać bo te zwykłe strasznie drżą.

#6 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2009 - 04:20

Sprawdzenie turbiny... Drżą?Chyba na opryskiwaczu mierzyłeś :lol:?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:48

Sprawdzenie turbiny... A mierzyłeś kiedyś kolego bimladentoja ciśnienie turbiny zwykłym manonometrem??