Skocz do zawartości

Zdjęcie

co byście polecili w góry

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:07

co byście polecili w góry zastanawiałem sie nad :bizon Z050 lub Z056 Super, no i jeszcze może jakiś forsznit E-512,E514.pięniądze do wydania to 20tyś zł no jak by dobrze poszło noto nawet 23tyś.prosze o konkretne i przemyślaane wypowiedzi i refleksje z waszej strony :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co byście polecili w góry Dzisiaj, 01:19
  •  

#2 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:18

co byście polecili w góry Tutaj jest jakiś podobny temat Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 - Agrofoto.pl Forum - strona 3 skoro w góry to ja na razie ze swojej strony mogę dodać że bizon niema hamulców, nie wiem jak forszaj.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 29 grudzień 2009 - 23:51

co byście polecili w góry ja mam przerobione w swoim z050 i w miare chamuje.

u mnie na parafii jeden koleś ma z56(ok 100 ornego i troche usług) i mają też 512 i 514 na jednym gospodarstwie (ok 40 ornego) z tego co gadałem z nimi to fortschrit mniej się psują ale też mniej koszą. części do fortschrita są w ząbkowicach i świdnicy bodajże.

nie polecam zo50 bo sam mam takiego :lol: ;[ ;[

wszystko zależy od tego w jakim stanie jest dany egzemplarz. trzeba jeżdzić i oglądać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 04:31

co byście polecili w góry Sprawa wyglada mniej więcej tak, że za tą kase dostajesz przeciętnego supra, o rekordzie nie masz co marzyc, albo najlepszą E-512 i zostaje Ci jakieś 5 tyś na przygotowanie do sezonu, albo szukasz wytrwale E-514 i za tą cene możesz już coś wyrwac, ale raczej będzie to kombajn który będzie wymagał wkładu finansowego. Nie wiem jak z Bizonami, ale u nas w E-512 mamy brzytwy nie hamulce, chociaż ostatnio się zapowietrzyły :rolleyes:

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2010 - 01:03

co byście polecili w góry Kombajn na górzysty teren powinien być mocnej konstrukcji z szeroką podstawą. Ja proponuję aby zmieścić się w cenie do 20 000 PLN MF-206 lub MF-307. Kombajny te są najmniejsze z linii MF-206 - MF-507. Posiadają zespoły wspólne dla całej serii, a więc wytrzymują obciążenia dla największego modelu, w mniejszych mają spory zapas wytrzymałości. Są też szerokie. Bizon jest to przeróbka z mniejszego kombajnu (Z040) na większy (Z056) przy wykorzystaniu podstawowych podzespołów, takich jak np. skrzynia biegów i stąd problemy. Podobną logikę jak dla MF należy zastosować przy wyborze innej marki kombajnu.
Ja mam mały kombajn z tej serii i jestem zadowolony pomimo, że kupiłem go w stanie tragicznym. Remont zrobiłem bardzo solidnie i w żniwa (skosił 30 ha) miał tylko jedną awarię, której usunięcie trwało mniej niż minutę (odkręciła się śruba). Zmieściłem się w 20 000 PLN (z remontem).