Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wy robicie w ursusach ????

125 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 23:07

co wy robicie w ursusach ???? w przyszlym tygodniu zakladam turbo do 914 ! :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wy robicie w ursusach ???? Dzisiaj, 05:32
  •  

#42 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 00:14

co wy robicie w ursusach ???? ja mam w c330 wzmocniony podnosnik poprzez założone dodatkowe tłoczki, i resorowaną przednią oś!
w mf255 zamontowaną sprężarke z c330 i dorobione koło pasowe z możliwoscią wył. sprężarki
u1214 dorobiony przedni tuz :rolleyes:

nio to chyba wszystko pozdro :)

#43 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 15 styczeń 2008 - 20:05

co wy robicie w ursusach ???? Ja mam zamiar założyć do 330 radio
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#44 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:24

co wy robicie w ursusach ???? Ja myśle żeby w c-330 zrobić metalowy dach wyciszany od środka z szyberdachem i pułeczką na radio i pzełączniki od halogenów. Mam już dwa światła robocze z tyłu tarez kupuje na przód. A lepszy szyber otwierany do przodu czy do tyłu.?

#45 Share Mateusz Macura

Mateusz Macura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:28

co wy robicie w ursusach ???? Chyba do przodu, bo jak pojedziesz to świeże powietrze będzie lepiej wlatywać do kabiny :rolleyes:

#46 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 30 styczeń 2008 - 23:27

co wy robicie w ursusach ???? my z bratem ciotecznymw ubieglum roku w jego c330m zamontowalismy siedzenie od malucha i zrobilismy nowa kratke z przodu maski bo stara byla juz pogieta. na te wakacje planujemy zrobienie remontu,malowanie,zalozenie kabiny i moze jak sie uda to zamontujemy radyjko :D
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#47 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 00:02

co wy robicie w ursusach ???? ja mam w jednej siedzenie od malucha.

#48 Share fordson

fordson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2008 - 21:15

co wy robicie w ursusach ???? W 1014 przerobilem skrzynie biegow na to niby 35 ale jest szybszy.W okolicy jest 4 330 z silnikami 3p,dwie ma miekki przod.

#49 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 14 luty 2008 - 23:19

co wy robicie w ursusach ???? ja tam nic nie przerabiam . nie ma to jak orginał ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#50 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 luty 2008 - 08:30

co wy robicie w ursusach ???? igor 03 założenie turba do 914 to nie taka prosta sprawa. Miałem zetora z dokładaną turbiną też z przodkiem siłe to ma potężną niesamowitą. LA wymaga mase przeróbek to robił gościu od którego kupiłem wim że chłodnice przerabiał, tłoki, więc naprawde musi być dobry fachowiec żeby wiedział o co chodzi

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 15 luty 2008 - 19:34

co wy robicie w ursusach ???? my podnieśliśmy c 355 zakładając na przód koła od c 385 a z tyłu przestawiliśmy zwolnice o jedną dziurę żeby można było nim pryskać rzepak na dojrzewanie w sumie to nawet fajnie wygłąda
w 1002 robimy remont kapitalny mamy maską jak w tych najnowszych dużych ursusach krótkie błotniki gruby dach z halogenami z przodu i z tyłu czekamy na tapicerkę jeszcze mamy klamki nowego typu (wciskane) chcemy założyć teleskopy gazowe na szybę i drzwi kolumnę kierownicy od samochodu jakieś fajne siedzenie no i oczywiście koguta, jeszcze z tyłu koła 38'' a z przodu od stara 266 no i wiadomo

#52 Share TomekPL

TomekPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i urządzenia rolnicze

Napisany 23 marzec 2008 - 16:13

co wy robicie w ursusach ???? My do 1614 założyliśmy "gruby" dach własnej roboty(wygląda jak oryginalny, może nawet lepiej bo jest o 1 cm grubszy) oczywiście w dachu jest szyberdach. Wymieniliśmy mocowanie lusterek( są zamontowane do ramy kabiny a nie do drzwi no i samo mocowanie jest całkiem inne) Do ramy kabiny przykręciliśmy pałąk do którego przymocowane są przednie halogeny( coś na styl 1634) tylne halogeny maja takie samo mocowanie jak wersji "34". Kierunkowskazy przednie przenieśliśmy z błotników na ramie kabiny na takim specjalnym wysięgniku. Wymieniliśmy schodki na pojedyncze mocowanie jak w zetorze forterra.
Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.c...er/TomekPli1985

#53 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 19:52

co wy robicie w ursusach ???? Ja do 1014 dorobiłem przedni TUZ i halogeny oraz kupilem rozrusznik magneton z reduktorem.
Do MTZ-a zakładam nową kabine i orbitrol oraz mam zamiar założyć radio CB i CD a do c-360 mam zamiar wlożyć wspomaganie od merca.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#54 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 20:28

co wy robicie w ursusach ???? ja w swojej 60-tce wstawiłem wspomaganie , wstawiłem halogeny hella na przód i na tył , a teraz już kączę robić kabinę nową i mam zamiar wstawić radio :) :) ;) :)

#55 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 14:53

ja tam nic nie przerabiam . nie ma to jak orginał B)

Zgadzam się z tobą, ale mój znajomy do C-385 założył przednie koła od jakiegoś rozrzutnika i przednią ramę z obciążnikami od ursusa 1214 :)
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#56 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 15:18

co wy robicie w ursusach ???? ja mam c-360 z 1978r i zmieniony jest tylko uchwyt od dolnego zaczepu i przednie opony od żuka
.............................................c-360............................................

#57 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 22:34

co wy robicie w ursusach ???? a my tam w swoim zmieniliśmy prawie wszystko prócz tego co widać na załączonych zdjęciach zostało w nim jeszcze wiele zrobione. Wstawiliśmy nowe wspomaganie na orbitol plus siłownik, podłoga w kabinie została oklejona matami wygłuszającymi, instalacja elektryczna zrobiona od podstaw, posiada ponad 20 przekaźników, zostały założone większe koła tył 18.4/38 przód 12.0/18. Całą resztę widać na zdjęciach.
http://www.agrofoto....74_73_19497.jpg
http://www.agrofoto....4_73_123100.jpg
http://www.agrofoto....74_73_11777.jpg

Edytowany przez rafal13113, 17 czerwiec 2008 - 11:23.

#58 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 08:15

Ja myśle żeby w c-330 zrobić metalowy dach wyciszany od środka z szyberdachem i pułeczką na radio i pzełączniki od halogenów. Mam już dwa światła robocze z tyłu tarez kupuje na przód. A lepszy szyber otwierany do przodu czy do tyłu.?

Moim zdaniem jest szyberdach jest lepszy jak jest otwierany do tyły, przynajmniej nie rozwalisz na gałęziach.

@rafal13113 bardzo mi się podoba przeróbka tego ursusa. Mógł byś powiedzieć co ile cię wyniosło, a szczególnie dach.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#59 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 11:29

co wy robicie w ursusach ???? @rafal13113 bardzo mi się podoba przeróbka tego ursusa. Mógł byś powiedzieć co ile cię wyniosło, a szczególnie dach.
[/quote]

dach kosztował jak dobrze pamiętam 800 złotych ale z 2 chalogenami na przud i 2 na tył dwa wewnętrzne z przodu zostały dodane póżniej był on kupiony u NAGLAKA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 11:39

co wy robicie w ursusach ???? A mógł byś podać co ile cię kosztowało. Czy z tym grubym dachem bardziej wycisza niż z standardowym.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Dodaj odpowiedź