Zaloguj się, aby obserwować  
bartek24

Ładowarka New Holland LM5060

Polecane posty

bartek24    0

Mam na próbę taką ładowarkę NH LM5060 4t,7m - pali mi dużo bo aż od 9l do 10l przy pracy załadunku obornika. Czy to jest dużo czy mało? Bo zastanawiam się jeszcze nad ładowarką MANITOU MLT 735-100 LSU 3,5t, 7m w tej jest 100km silnik PERKINS a w NH - 120km IVECO. I teraz pytanie która jest lepsza? Głównie załadunek obornika, żwiru i kamieni na dużą skalę. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja bym wybrał manitou gdyż ta firma skupiła się przeważnie w produkcji ładowarek, po za tym perkins będzie oszczędniejszy mnie się wydaje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

9-10 l/h przy załadunku obornika to jest dużo, chociaż zależy to głównie od podłoża. Osobiście użytkuję Bobcata T3571 z silnikiem Perkinsa 100KM to przy pracach załadunkowych na utwardzonym podłożu powinien zmiesćić się w 6-7 l/h, w błocie i grząskim terenie wiadomo więcej. Manitou z tym sinikiem powinno palić podobnie.

Na cały dzień rozgartania i ugniatania pryzmy kukurydzy w LM5060 zbiornik paliwa będzie mało, a wchodzi tam chyba 140 l.

Ogólnie rzecz biorąc ładowarki z silnikiem 120KM palą więcej, ale za to może odwdzięczają się wyższą wydajnością pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

new holland jest dobrą marką. tylko te silniki iveco własnie duzo palą w ciągnikach podobnie. słyszałem od dealerów manitou i bobcat ze hydraukila jest troche nie dopracowana i osprzetu do nich nie ma (jest tylko dorabiany u prywaciaży ), ale to antyreklama i nieuczciwa konkurencja.

 

mój wujek ma LM5070 i bardzo sobie chwali. chociaż ja bym się zastanowił nad manitou. lecz gdy cena bedzie dużo wyższa to NH, bo nie jest o wiele gorszy. chyba ze masz duzo kasy i cena nie gra roli to inna sprawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek24    0

new holland jest dobrą marką. tylko te silniki iveco własnie duzo palą w ciągnikach podobnie. słyszałem od dealerów manitou i bobcat ze hydraukila jest troche nie dopracowana i osprzetu do nich nie ma (jest tylko dorabiany u prywaciaży ), ale to antyreklama i nieuczciwa konkurencja.

 

mój wujek ma LM5070 i bardzo sobie chwali. chociaż ja bym się zastanowił nad manitou. lecz gdy cena bedzie dużo wyższa to NH, bo nie jest o wiele gorszy. chyba ze masz duzo kasy i cena nie gra roli to inna sprawa :lol:

 

testowalismy NH lm5060 to przewóz gałezi i dzewa to 8,5 litra a zapychanie bagna to14 litrów to mnie przeraża ale czuć to moc. ja szukam ładowarki moctej w udzwigu i mocmej kostrukcji o niskim spalaniu mie potrzeba mi ładpowarki do spychania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek24    0

czy ktos ma model MANITOU MLT 735--100LSU albo MLT 735-120LSU ile to pali w lekej robocie i w spychanu tzn w katowanu maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Nie ma do nich osprzętu?? Jeeest i to sporo, krokodyle, łyżkokrokodyle, chwytaki do bel...robione w Warfamie, jakiej chcesz wielkości, wujaszek ma na ładowarce JCB. Śmiga aż miło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj