X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:23

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Hej, orientujecie się może jaki jest koszt dołożenia klimatyzacji do ciągnika który miał ją w opcji a poprzedni właściciel jej nie wybrał zamawiając ciągnik? Jest sens kupić w miare nowy ciągnik bez klimy? Nie zakurzy się i nie za brudzi elektronika? Ktos z was ma w miare nowy ciągnik bez klimy?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Dzisiaj, 11:19
  •  

#2 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:26

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Ja mam -żyję Dodany obrazek -ale u mnie to dłuższa historia z tym brakiem klimy-tak właściwie to z pełną premedytacją wziąłem...
Dobra-sam widzę że post mało treściwy jakiś taki Dodany obrazek -więc tak -koszt klimy to myślę tak 5-8 tys.Mam całkiem niezłe wentylatory więc w kabinie jest w miarę "bezkurzowo"-żadna elektronika mi nie zaszwankowała.

#3 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:33

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika oryginalna klima to może i 7 tys kosztować chyba że na jakiś zamiennikach samochodowych może taniej coś wyjść co do elektroniki to jeśli nie mam jej zbyt dużo czyli tylko niezbędne przyciski to nawet i bez klimy może być tylko ci się mocno nakurzy bo będziesz musiał mieć jakąś szybę otwartą bo się można ugotować.Ale teraz to już ciężko bez klimy jeżdzić takim nowszym ciągnikiem niestety do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:39

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika no właśnie aż dziw bierze ze młody traktor, porządna seria, a klimy brak :lol:

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:45

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Nie wiem jak Yacenty u Ciebie ale u mnie posiadanie klimy w ciągniku skończyłoby się jej awarią w ciągu bardzo krótkiego czasu (ulubioną rozrywką mojego Starszego jest jazda autem z włączoną klimą i pootwieranymi oknami Dodany obrazek ) tyle że autem jeździ raczej w krótkie trasy a ciągnikiem czasem cały dzień...

#6 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 21:15

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Ja mam DF Agrofarma bez klimy. Żal mi było kasy i w tym ciągniku z taką kabiną jak moja to klima jest w formie takiego "grzybka" nad dachem (beznadziejnie wygląda i podwyższa traktor co czasami może przeszkadzać). Niestety najczęściej jeździ nim mój tata i otwiera drzwi, więc zakurzony jest strasznie w środku. Jak na razie (ma 700 mth) nic nie wysiadło tylko, że w tam traktorze elektrohydraulicznie włącza się tylko WOM i blokadę mostów).

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 21:34

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika inna klasa ciagnik 80 a inna 130-150

#8 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 21:42

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika ja sobie nie wyobrażam w moim MF latem bez klimy bo jak słońce grzeje a tu sa prawie same szyby to jak w saunie się siedzi tylko musimy zamiast otwartej tylnej szyby przewody os sterowania prasą puścić prze taki trójkąt i będzie ganz
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#9 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:02

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Myślę że nie ma co brać ciągnika 130-150km bez klimatyzacji taki ciągnik musi już troche pracować więc sporo czasu się w nim spędza a w naszym klimacie większość prac to pora w miare ciepła więc jakoś trzba sobie umilać ten czas kiedy inni leżą nad jeziorkim. A dokładanie klimy to napewno droga sprawa.
Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

#10 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:17

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika ile może kosztowac załorzenie klimy do pronara 1025a? jak się sprawuje w tych ciągnikach i jak jest z awaryjnościa? ma ktoś klime w takich ciągnikach? dużo jest teraz przerubki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:52

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika w MF bez kilmy nie da sie wyrobić, raz że sie przez szyby mocno nagrzewa, dwa ciepło mocno bije od skrzyni i otwierając tylna szybę dostajemy jeszcze bardziej...

elektronice od samego kurzu nic nie będzie, wilgoć bedzie gorsza...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 14:35

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Rozglądam się za klimą do forterry, też przy zakupie niestety nie dostałem klimy... Co powiecie na skompletowanie instalacji od osobówki ? dałoby sie coś zrobić ?

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2010 - 14:44

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Najprościej, to wstawić klimatyzację dachową. :) Najszybsza instalacja i brak problemów z doborem części. :) Pytanie czy chcesz mieć nadmuch nad głową. :)

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:39

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika

Co powiecie na skompletowanie instalacji od osobówki ? dałoby sie coś zrobić ?

Duża rzeźba... Największy problem to wpasowanie parownika w fabryczny nadmuch i przedłużenie przewodów. Reszta niby banalna ale zawsze są jakieś problemy montażowe, napęd sprężarki, miejsce na skraplacz, bla bla... Dołożenie fabrycznej to duży koszt? W sensie części, bo poskładać to można samemu jak się już ma co trzeba. Czemu nie zamówiłeś sobie od razu przy kupnie? :)

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:32

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika A czym się różni sprężarka klimy w ciągniku a samochodzie osobowym, moim zdaniem niczym, kwestia mocowań itd. A co do ciągników jak w opcji jest możliwość to dołożyć napewno się da tak jak to jest w oryginale, kwestia sprawdzenia katalogu części zamówienia potrzebnych części i można montować, najprościej to radzę zadzwonić do dealera u którego się kupowało i niech powie ile kosztuje klima do tego zetora.

#16 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:33

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika No też ten skraplacz mi sie po głowie plącze, cięzko by było, co do przewodów to problemu by nie było, gumowe by sie zarobiło. Nie brałem klimy bo był mi na marzec potrzebny ciagnik a jak chciałem dołozyc to byłby na czerwiec.... Fabryczna z założeniem 7200 na dzień dzisiejszy. :)

#17 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 08 czerwiec 2010 - 21:03

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Ja nie chciałem klimatyzacji a dostałem. Tak naprawdę to o niej nie myślałem ale trafił się fuks bo gość miał wpłaconą zaliczkę na taki traktor a nie dostał kredytu (2005r)i znajomy sprzedawca zrobił że przeskoczyłem w kolejce o 3 miesiące. Całe dodatkowe wyposażenie poszło jako upust i dziś nie wiem jak bym bez klimki wyrobił
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 21:07

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika @dyczkowski popytaj w firmach, co naprawiają/zakładają klimy ile by chcieli za taką kompletną do twojego ciągnika, podejrzewam że za połowę ceny by to zrobili albo chociaż koło 4-4,5tys

#19 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 13:00

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika Heh, byłem, koles mi zaśpiewał 8 tys za to :) Myślałem zeby dopisać klime do fakturki jakiejś maszynki jak będe coś na prow brał, przejdzie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 18:42

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika To już lepiej kupić taką od ciężarówki montowaną w szyberdach za ok 4-5 tys. Hmm to bym samemu pokombinował oczywiście montując samemu na częściach od zetora ewentualnie dorabiając niektóre rzeczy.

Dodaj odpowiedź