Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpalać starszego Diesla ???

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 11:20

Jak odpalać starszego Diesla ??? Dodatki do paliwa są dobre bo jednak parafina się nie wytrąci. A z tym paliwem zimowym na stacjach to możecie pomarzyć tam też dodatek wleją i to samo jest tylko że mówią że zimowe a tak na prawdę to z dodatkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpalać starszego Diesla ??? Dzisiaj, 19:48
  •  

#22 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 26 styczeń 2010 - 06:41

Jak odpalać starszego Diesla ??? Wadziłem jak na stacji stoi napoczęta butelka z dodatkiem zastanawiałem sie dlaczego? ;) Wczoraj wysłuchałem opinii od znajomego że u niego w pracy(tartaku) dolewali dodatki do ciężarowego MAN-a i wtryski poszły(zatarły się chyba) to znaczy że te dodatki pogarszają smarne właściwości paliwa?

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:11

Jak odpalać starszego Diesla ??? cholera wie, ja tam nie dodaje zadnego scierwa, tylko tankuje paliwo na jak najlepszej stacji. uwazam, ze na duzym orlenie nie maja problemu z utrzymaniem jakosci paliw.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:17

Jak odpalać starszego Diesla ??? Co nie które tanie i :dobre" to tak. My w zimie to Jelcze odpalamy w jedyny słuszny sposób. Akumulator z ciepłego pomieszczenia do ciężarówki a pod miską olejową "ognisko" 20 min i 100% pewności, że odpali nawet ostatnio jak było po -30 na dworze to szły bez problemu. W garażu to max -20.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 12:03

Jak odpalać starszego Diesla ??? W instrukcji toyoty hilux napisane jest aby przy uruchamianiu wcisnąć gaz do połowy, w temp. znacznie poniżej zera wcisnąć gaz do oporu i tyle. Po odpaleniu w ujemnych temperaturach rozgrzewać silnik przez kilka minut (myślę że nie więcej jak 2-3).

CR na dobrym paliwie ma do -35 odpalac normalnie

Ma odpalać a odpala to subtelna różnica :D To zależy też o auta ale wiem że przy -15 są już problemy w niektórych CR nie tylko z odpaleniem ale i z jazdą na dobrym paliwie. Chyba że przez dobre paliwo rozumiesz takie które istnieje tylko w teorii :(

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 12:27

Jak odpalać starszego Diesla ??? W stacji paliw doleją swój depresator, kierowca doleje swój lecz na innej bazie i mamy konflikt, tak jak farba olejna z nitro.

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:39

Jak odpalać starszego Diesla ??? tak @mirasek masz racje w rzeczywistosci pojawiaja sie problemy, chodzi o to co producent zaklada przy projektowaniu.
takze uklad wtryskowy, prad i paliwo ideal (tzn. wg norm) :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 08 luty 2010 - 11:59

Jak odpalać starszego Diesla ??? z moich obserwacji na dodatkach to trzeba podchodzić z rezerwą bo można się zdziwić one obniżają tylko o kilka stopni wytrącanie parafiny i jak przyjdzie mróz -30 to lipa.dobrym sposobem jest dobry olej i naładowany akumulator,duże obroty rozrusznika w dizlach to podstawa,a jak zapali to bez gazu bo turbina się zaciera

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 luty 2010 - 12:25

Jak odpalać starszego Diesla ??? w nowych konstrukcjach tylko dobre zimowe paliwo, przy -26 palilem claasa i nh za 2 obrotem walu.
do starszego zastosowac powyzej wymienione rady (w calym temacie), ewentualnie dolac benzyny i tez pojdzie :unsure: zadnych dodatkow nie polecam.

#30 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 08 luty 2010 - 12:35

Jak odpalać starszego Diesla ??? zgadzam się paliwo to podstawa a dopiero potem inne czynniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 luty 2010 - 13:13

Jak odpalać starszego Diesla ??? Paliwo zakupione we wrześniu i -22 nie straszne. Lepiej kupić z pewnej hurtowni i nie martwić się o zamarzanie.

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 luty 2010 - 13:42

Jak odpalać starszego Diesla ???

Ma odpalać a odpala to subtelna różnica ;[ To zależy też o auta ale wiem że przy -15 są już problemy w niektórych CR nie tylko z odpaleniem ale i z jazdą na dobrym paliwie. Chyba że przez dobre paliwo rozumiesz takie które istnieje tylko w teorii ;[

Partner z CR na mrozie -27 stopni pali na dotyk, kwestia akumulatorów, dobrego paliwa i wymiany filtrów.

#33 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 luty 2010 - 13:48

Jak odpalać starszego Diesla ??? Niby moderatorzy powinni pilnować porządku. W temacie o odpalaniu starego diesla piszą o silnikach CR. Załóżcie sobie temat "Jak odpalić zimą nowego z CR" ;[

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2010 - 17:51

Jak odpalać starszego Diesla ??? to sa 2 pierwsze wypowiedzi obok tematu

Nie wiem jak w starszych dieslach ale w nowszych nie można ojciec jeździ autobusem który ma prawie 3 lata i w instrukcji pisze że dodawanie gazu podczas palenia grozi uszkodzeniem pompy paliwowej

Ostatnio szwagier kupił taki dodatek. Dodaje się całą butelkę czyli 500ml na 600 litrów ON. Przy temp. -22 laguna z CR dziwnie klekotała ale odpaliła w końcu ma już 320 tys przebiegu.

moderatorzy z niego nie schodzili tylko uzytkownicy.
w odpowiedzi na ten post ja dodalem swoj, gdyz w nowoczesnym dieslu nie potrzeb nic dolewac.

#35 Share radki1

radki1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:27

Jak odpalać starszego Diesla ??? ja polecam przyłożyć suszarke do przewodu filtra powietrz i chodzi nawet stary klekot przy -30 stopniach, Tyklo musi przekręcić

#36 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:39

Jak odpalać starszego Diesla ??? To również było do modów: miraska i robertbara.

#37 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 luty 2010 - 20:14

Jak odpalać starszego Diesla ??? Moja wypowiedź dotyczyła starego diesla toyoty którego korzenie sięgają lat '70 - wtrysk pośredni, rotacyjna pompa wtryskowa sterowana mechanicznie (jedynie gaszenie elektrozaworem), wolnossący... Chyba że mam opisać jak odpalać ciągnik marki Lanz Bulldog ;[ Dodatkowo skomentowałem wypowiedź brzozaka ale uważam że jednak mój post był na temat ;[

#38 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 luty 2010 - 20:37

Jak odpalać starszego Diesla ??? Wijecie się jak węże. ;[ Macie zadatki na polityków. ;[

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:16

Jak odpalać starszego Diesla ??? a roberta byla odpowiedzia na miraska.

@zorzyk2 przeczytaj jeszcze raz pierwsza strone, to moze skumasz. wiecej nie mamy nic do powiedzenia w tej kwestii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 luty 2010 - 12:06

Jak odpalać starszego Diesla ??? Towarzystwo wzajemnej adoracji. Co ma pierwsza strona do późniejszych treści nie na temat. Właściwie to ty wyjechałeś z tym CR na pierwszej stronie