Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

68 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 12 styczeń 2010 - 09:14

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Dawid 20ha robimy w 10-12 godzin, zależy jaki plon.
A co do QQ My praktycznie od zawsze nie dajemy nic pod korzeń poza gnojowicą i są dobre plony, trzeba po prostu robić próbki na zawartość składników.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Dzisiaj, 23:42
  •  

#62 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 12 styczeń 2010 - 10:04

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy gnojowica pod korzen jest reweacyjna, ale czesto jest tak ze sie jej nie ma, wtedy mineralne trzeba sypac
Piszę po polsku!

#63 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 16:18

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy @Lukasz1987 a napisz mi ile taki 220 konny ciągnik obrobił by hektarów stosując uprawe uproszczoną tym Twoim TopDown'em albo Horsch'em i siewem w mulcz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 17:02

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Na to pytanie Ci nie mogę odpowiedzieć, głównie dlatego, że nie stosuję uprawy uproszczonej B)
Nie ma 220KM ciągnika, największy jaki z mim ganiał to Valmet 8800 190KM, nasz U1614 dawał z nim radę ale max do 20cm, a jak mocno twardo było to jeszcze mniej, jednak większość to robił Valmet. Wydajność jak napisałem kilka stron wcześniej 2-2,5ha/h przy prędkości około 8-10km/h. Jak raz zaprzęgłem do niego JD 7730 znajomego, który od nas obornik kupuje to 14-16km/h szedł i to właśnie odpowiedni ciągnik do tej maszyny. Mam też nadzieje, że T182 Mnie nie zawiedzie i prędkości robocze w granicach 14-16km/h będę osiągał B) Dzienni Horsch z JD7430 Premium obrabia około 22ha =10godzin czyli tyle co Ja
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#65 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 17:10

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy ach myślałem że coś wymyślisz ale to też by dało rade policzyc. Muszę usiąść i policzyć znając mniej więcej wydajności, tylko muszę terminy siewu znaleźć. Dużo też zależy od tego co by się uprawiało, bo jakby miała by być też QQ na ziarno to inaczej w czasie wszystko rozłożone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:52

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

ach myślałem że coś wymyślisz ale to też by dało rade policzyc

Nie do końca rozumiem to zdanie, o co Ci chodzi?
Teoretyczna powierzchnia jaka sobie każdy może wyliczyć a praktyczna to dwie różne, rzeczy w rzeczywistości bardzo ciężko utrzymać tą samą prędkość roboczą, należy doliczyć czas nawrotów, rodzaj gleb, twardość jeszcze kilka czynników takich jak wilgotność gleby, poślizg który ma niebagatelne znaczenie przy doborze głębokości maksymalnej. Siew QQ jest u nas na końcu kwietnia bądź na początku maja z zależności od pogody. Napisz jakie masz mniej więcej pola to może coś Ci pomogę, jeśli sam nie będę wiedział z kontaktuję się Ojcem lub znajomym. Jednak muszę zaznaczyć, że uprawa uproszczona wykonywana jest tylko przez mojego znajomego, który stosuje ją pod zboża ozime. Horsch Tiger MT + Vaderstad Rapid RDA300S (nie jestem pewien czy dobrze nazwę siewnika napisałem, kilka razy nim robiłem jednak ręki za nazwę nie dam)
Pozdrawiam
P.S. Robi się OT

#67 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:46

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Myślałem że może wiesz ile by dało rade. Nie mam pól tylko tak się zastanawiam ile takim ciągnikiem by szło obrobić ha, a jeśli bym miał to wiesz jakieś lepszej klasy II-III, bo ze samego zboża to tak ciężko chyba coś zarobić. A uprawą uproszczoną to idzie paliwo i czas zaoszczędzić.

#68 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:08

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Dawid jeśli masz jakieś pytania na które uważasz, że mogę Ci pomóc to wal na priv. Nie jestem specjalista, ale na roli robię to zawsze coś może Ci doradzę, co ktoś bardziej kompetentny odemnie Ci rozwinie, bo tutaj małe OT się robi.
Myślę, że przy zbożach mając któryś z tych agregatów i dobry siewnik np Vaderstad Rapid oraz ciągnik 200KM to z 400 ha zrobisz bez większego natłoku prac przy przerobieniu ścierni i sianiu, problem ze zbiorem bo wtedy logistyka musi być porządna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:17

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Ok dobra dzięki. A do zbioru można kupić przeładunkową i naczepki nająć.

Dodaj odpowiedź