Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:41

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Ok dzięki. chciałem poprostu wiedzieć czy idzie robić nim faktycznie na takiej głebokości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Dzisiaj, 13:05
  •  

#42 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:14

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Na 25cm idzie bez problemów, jednak nie mam tyle dłut, żeby na 30cm robić, my kupiliśmy z łapami, dłuta zamówiliśmy dodatkowo jednak tylko dla dwóch, rzędów, bo mamy głębosza Kverneland CLE-3 z trzema zębami to nim można do 70cm robić, choć my robimy do 50cm na mokrych polach i do 35 na suchych, więc nie było sensu tyle inwestować w ten agregat bo inna maszyna była by nie wykorzystywana.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#43 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:19

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy No dokładnie jak ja bym miał pole to nim wszystko bym robił jeszcze siewnik do poplonów bym mu założył, żeby po żniwach a przed sianiem coś urosło dla próchnicy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:28

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Od próchnicy to u mnie jest obornik. A głębosz jest niezastąpiony przy osuszaniu. W zeszłym roku Brat kupił 5ha pola 2 klasy trochę zachwaszczone, jednak woda tam cały czas stała, cena 4tyś za hektar bo każdy kto tam wjechał to ciągnik topił, głębosz na maksa w dół, U1614 i Valtra N91 za konie pociągowe i na wiosnę wody już nie było bo wsiąkło, zaoszczędziliśmy jakieś 9-10 tyś na ha bo u nas ziemia poniżej 15 tyś nie schodzi.
Edit: znaczy się to dwa lata temu, dokładnie przed zeszłą zimą to przez ten nowy rok :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#45 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:17

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Znacie jakieś strony www(sklepy) gdzie można zobaczyć cenę Vaderstad TopDown oraz Horsch Tiger MT.Nigdzie nie mogę tego znaleźć ;/

Lukasz1987 do ciebie pytanie,:)
Powinienem kupić agregat i głebosza?Czy sam agregat wystarczy?

Edytowany przez andrzej2110, 05 styczeń 2010 - 17:32.
łączenie postów

#46 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:07

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Cenę to u Dealera, bo tak w necie to co najwyżej używane. Wyślij e-maila do któregoś z nich, przedstaw swoją sytuację to może nawet na pokaz do ciebie przyjadą :) My mamy ziemię I i II klasę III chyba coś tam jest ale nie jestem pewien, dlatego mamy głębosza, stosujemy go co cztery lata, kupiliśmy go ze względu na buraki cukrowe bo po przerobieniu ziemi nim oraz starym agregatem podorywkowym miały ładny długi korzeń, więc plon był też ładny bo zawsze ponad 70t z ha. Oba te agregaty wyposażone w dłuta są w stanie przerobić ziemię na 30cm, tak podaje prospekt, jednak według Mnie to można i głębiej tylko na dwa razy trzeba zrobić. U nas jest on niezastąpiony, nie wiem jak to może być u Ciebie, jeżeli masz słabej jakości ziemię to myślę, że sam agregat wystarczy

#47 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:31

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy A jakie propozycje na temat siewnika?Wydaje mi się że najlepiej jak by miał aplikator do nawozu.
Jaka wielkość ? Aby spełniał swoją role ciągnikiem 200km lub mniejszym.
Nie wiem czy lepiej zainwestować w używany czy nowy.

#48 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:41

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Ja mam Kverneland Optima HD 6 rzędów rozstaw 75cm. StronaPierwsze zdjęcie po prawej stronie jest siewnika ze zbiornikiem, Ja takowego nie posiadam, bo pod korzeń to gnojowica idzie, a w Twoim przypadku to raczej o wóz asenizacyjny bym się pokusił ;)

#49 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:57

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Nie używasz żadnych nawozów sztucznych??
Na ciągnik 200km taki wystarczy?Rozglądać się za nowym czy raczej za jakimś młodszym używanym?

#50 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:03

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy 200Km chcesz do siania? Łał. Ja mam kupiony nowy, bo Ojciec innych maszyn jak nowe nie uznaje. Nawozy dajemy później i do tego mam siewnik Kverneland Accord Exacta EL z nadstawką to ma 1400L. Jak chcesz tak dużym siać to bierz 6m. U nas jest taki żeby na jesień do buraka cukrowego do kombajnu pasował.
Nawozów to my mało dajemy bo mamy taki układ: obornik, gnojowica, gnojowica, wapno także naturalnych jest sporo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:09

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Myślę że za 6m będę sie rozglądać zawsze można na usługi przeznaczać.
Orientujesz się w cenie takiego?

I czy płyn pofermentacyjny jest w stanie zastąpić całkowicie nawozy sztuczne?

#52 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:17

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Znajomy wuja (Francja stosuje ten płyn, tylko on jako substrat daję gnojowicę od krów i świń oraz kiszonkę z QQ i pszenżyta 50:50) to ma w płynie 4,5kg N w m3 ile ma P i K to nie pamiętam wiec jak dasz 38m3 na ha to dostarczysz około 171kg N co daje mniej więcej 513 kg saletry.
Ceny nie znam.

#53 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:26

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy No to nieźle myślę że nawozy mogę odliczyć.U mnie substrat to qq,wysłodki z buraków,w niewielkiej ilości gnojowica i pszenżyta.

Lukasz1987 a jak z tą ceną siewnika.Widzę że jesteś obeznany wiec moge na ciebie liczyc:d

#54 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:30

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy My za nasz to daliśmy coś koło 30tyś Euro, ale to cena mocno obniżona bo mamy znaczną większość sprzętu tej firmy i mamy już sporą zniżkę za lojalność kupiony był w 2008 roku.

#55 Share Witus

Witus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Oram pola xD
    Oraz Pasja czyli nasza OSP--> Kierowca

Napisany 10 styczeń 2010 - 16:32

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Mały166 a z jakiego regionu jesteś ?? to może nawiązalibyśmy współprace B) Mam Jaguara 830 2002 rok, do zwózki claas Sprint 445 oraz małego fliegl-a B) na pryzmie chodzą podczciwe Forszaje ZT 303, Jak ktoś pomaga przy wożeniu to 20ha na dzień idzie spokojnie B)
DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

#56 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 17:37

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Widzę kolego, że podobna wydajność mamy podobną wydajność Ja mam 870 z 1994 roku, w tym roku myślę, że jeszcze z 2-3ha zrobimy więcej bo ciągniki mam teraz szybsze.

#57 Share Witus

Witus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Oram pola xD
    Oraz Pasja czyli nasza OSP--> Kierowca

Napisany 11 styczeń 2010 - 15:32

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

Widzę kolego, że podobna wydajność mamy podobną wydajność Ja mam 870 z 1994 roku, w tym roku myślę, że jeszcze z 2-3ha zrobimy więcej bo ciągniki mam teraz szybsze.

Sieczkarnia to ma napewno bardzo wielką wydajność tylko są problemy z odbiorem i na pryzmie, nie sztuką jest nakosić od cholery jak się nie zdąży tego porządnie przygnieść, i będzie g...o nie kiszonka B) jakość przede wszystkim.
DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

#58 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:14

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Do ugniatania jak już wcześniej pisałem jest Ładowarka Kołowa (potocznie zwana Fadromą) Komatsu o masie eksploatacyjnej trochę ponad 20ton wiec z ugniataniem nie ma problemu. Do zeszłego roku problem był z odbiorem gdyż, ciągniki były powolne poza moją Valtrą i nawet jak znajomy przyjeżdżał Zetorem 7245 to sieczkarnia stała na polu B) Ale w tym roku będzie inna bajka, nowy szybki sprzęt i ogień B)

#59 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:10

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy 20ha na dzien ale w ile godzin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:17

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy ja rowniez przymierzam sie do budowy biogazowni i tez bede uprawial 200ha na kiszonke. kukurydze uprawiam od kilku lat na kiszonke dla bydla. szczerze mowiac to za 1mln zl to sie nie poszaleje. sama sieczkarnia to 200-250tys zl w przypadku jaguara 870, czyli takiego jakiego ma @lukasz1987. ciagnik 200km w rozsadnym stanie to kolejne 250tys za uzywke lub do 500 za nowy. a gdzie siewnik, maszyny uprawowe, rozsiewacz nawozow, woz asenizacyjny, przyczepy do odwozki?? liczylem ostatnio z ciekawosci ile trzeba miec zeby sie bawic w takie cos od zera i wyszlo ze 2mln lekko!! do biogazowni musi trafiac kiszonka najlepszej jakosci. w tej sytuacji nie mozna pozwolic sobie na jakies awarie podczas zbiorow. co do nawozow to mineralne zawsze sie sypie bo to daje plon. trzeba wiedziec jaka ma sie zawartosc w glebie glownych skladnikow czyli fosfor, potas, magnez. wylewajac plyn pofermentacyjny jeszcze musisz znac ilosc azotu zeby nie przesadzic. siew oczywiscie siewnikiem z aplikatorem nawozow. na kiszonke warto siac kukurydze w tzw "magiczny trójkat" obsada taka sama ale kazda roslina jest od siebie oddalona o kilkanascie centymetrow przez co nie ma wzajemnej konkurencji o skladniki. taka uprawe zbiera sie nie przystawka rzedowa ale kemperem. co do uprawy to nas uczyli na studiach, ze warto orac, bo kukurydza lepiej plonuje, a Ty chcac wyjsc na biogazowni na swoje musisz zbierac ponad 45 ton zielonki z ha. ocywiscie zalezy jeszcze na jakich glebach ma ta qq rosnac
Piszę po polsku!

Dodaj odpowiedź