Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:18

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Wydaje mi się że najlepszym wyjściem będzie uprawianie ziemi bezorkowo.

Drodzy forumowicze odchodzimy trochę od tematu.
Czekam na dalsze propozycje.:lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Dzisiaj, 15:33
  •  

#22 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 22:28

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Odświeżam temat :)

#23 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:24

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Jeżeli chodzi o ciągniki i sieczkarnie to mam na oku:

Ciągniki:
Massey Ferguson 8250- 200km ok.4500-5000h 2000-2002r.cena:ok.150 000zł
Zetor 16245 -160km ok.4500-500h 1994-1996r.cena:ok.50 000zł
lub w zamian za MF
DEUTZ-FAHR AGROTRON 200 DT- 205KM (nowy)cena:315 000 ZŁ-w tym przypadku liczył bym na dofinansowanie 50%.

Do tego posiadam już URSUSA C-360 i MC D324,i kiedy przyjdzie czas kiszenia będę wypożyczał ze 2 silniejsze ciągniki.

Sieczkarnia:
John Deere 6850 ok.3000-4000h 1999-2002r.cena:155 000-165 000zł.

Czekam na komentarze i szukam kolejnych maszyn.
Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:13

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Ziemie masz już? A czym chcesz to uprawiać tzn jakie maszyny do ciągników?

#25 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 04 styczeń 2010 - 18:17

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Do ruchomej podłogi musi mieś duży zapas oleju, bo tam olej idzie przez cały czas rozładunku. Do biogazowni to i na sprzęt powinieneś dotację dostać i to dobrą więc zrób rozeznanie czy nie opłaci ci się bardziej kupić nowego bo wyjdzie tyle samo albo niewiele drożej. Jak najmiesz firmę z sieczkarnią to powinna i dwa ciągniki ze sobą przytargać.
dodatkowo do bez orkowej polecam Vaderstad Top Down lub Horsch Tiger MT na 200km to 3m agregatu to max ale jak ładnie ziemia przerobiona :)
Jak już ją uruchomisz to daj znać bo też mnie interesuje biogazownia
Pozdrawiam
Edit> ort
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#26 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:01

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Mysle ze uprawa bezorkowa pozwoli na uzyskanie jak najwiekszej ilość kiszonki.Dla tego zastanawiam sie nad zakupem jakiegoś agregatu.

#27 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:18

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Jak już napisałem Vaderstad TopDown (ja taki posiadam), lub Horsch Tiger MT ( sąsiada) bardzo dobre agregaty. Tylko cena :) , choć koszt/efekt bardzo dobry.
Pozdrawiam
100 post (coś z licznikiem nie tak, bo w profilu mam 116, na forum 100 :))
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#28 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:20

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Lukasz1987 jaka cena? bo się troche też tym interesowałem czy nie uprawiać gdzieś ziemi

#29 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:33

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Około 40tyś€ w 2008 roku, ale dokładnie nie pamiętam

#30 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:37

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy A wiec mówisz ze spełniają swoje zadanie? Jak sądzicie na 200h jeden wystarczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:41

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Cena powala, a ciągnik jeszcze do tego z 200KM min i siewnik jeszcze drogi interes. Ale jedna maszyna do wszystkiego oprócz siana

#32 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:44

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Ja mam 250ha* i jeszcze na zarobek idzie :) Horsch obrabia podobno 218ha, ale mi się zdaje, że sąsiad ma już prawie 300ha i nie chce się przyznać skubaniec jeden :)
U nas taki mały wyścig zbrojeń :)

*niedługo finalizujemy zakup sporej powierzchni gruntów ANR wiec będzie więcej

#33 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:46

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy To widzę ziemi opór tam macie a u mnie ciężko o takie areały.

#34 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:47

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Jakość to powala, kup sobie talerzówkę 3m i grubera 3m, cena wyjdzie praktycznie tyle samo, abo i więcej. Do tego dolicz koszt paliwa, pracę dwóch ciągników. Także wiesz, jak oszczędzisz przy zakupie to później możesz stracić na użytkowaniu. U znajomego po wyce powyżej 1m szedł jak złoto i elegancko wymieszał.
Pozdrawiam
Edit: tylko odległości spore bo nawet po15km na pole mamy :), bo ci mali mają kawałki do sprzedania ale cena dla nas jest nieosiągalna. Uważają, że mamy pieniądze to możemy płacić więcej :)

#35 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:54

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Oglądałem filmy na youtube to robote ładną robiły, więc dlatego pług chciałbym wyeliminować z upraw jakbym miał ziemie do obrabiania. No i do wszystkiego jeden ciągnik chciałem żeby uprawił i zasiał potem.

A tak przy okazji cena usługi to ile tak takim sprzętem?

#36 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:00

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Zależy od kogo, ile mamy czasu. Wiadomo jak się ktoś przyczepi a my nie mamy czasu to 300PLN, za ha ale tak to 100-150PLN za godzinę. Robimy nim dwa razy raz po ścięciu QQ i drugi raz przed sianiem, wydajność 2-2,5ha na godzinę na dużych kawałkach powyżej 4ha. U nas to są duże kawałki więc się nie śmiać :)

#37 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:03

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy U mnie to też takie kawałki są. Te duże kawałki to mają ci najwieksi w okolicy co mają po kilka tys ha

#38 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:10

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy 8 ponad 10ha też mamy co daje prawie 100ha, tylko tych małych, jest sporo.
Ja pod QQ to głęboszem daję to lepiej rośnie. bo się ładnie ukorzenia
Pozdrawiam

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:16

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy A tak mnie ciekawi robisz na max głegokość jaką podają w prospekcie? Dla Vaderstada tam chyba jest 30cm bo porównując do głębosza to liche mają zęby, pazury (nie wiem jak nazwać)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:24

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Nie 15cm ściernie, 20cm dla pozostałych prac, a jak idzie siew uproszczony to w tedy 25cm. zębów to oni mają rodzajów zębów, łapy idą na największej szerokości a dłuta na największej głębokości.

Dodaj odpowiedź