Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

68 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 14:52

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy (Jeżeli taki temat jest na forum, bądź znajduje się nie w tym dziale proszę o ewentualne przeniesienie)

Witam wszystkich,
Chciał bym posłuchać waszych opinij dotyczących maszyn do produkcji kiszonki kukurydzy.A mianowicie,jakie maszyny (zaczynając od sieczkarni kończąc na pługach itp.) są niezbędne do produkcji kiszonki na kukurydzę.Zaznaczam że kukurydza będzie produkowana jako surowiec biogazowy do biogazowni rolniczej i będzie zasiewany na ok.200h ziemi średniej jakości.
Proszę o podanie typu maszyny oraz ilości(np.ciągników potrzeba więcej niż 1szt.)
Oczywiście ceny maszyn mają być w miarę przyzwoite;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Dzisiaj, 08:17
  •  

#2 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:09

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Jeśli masz 1mln to lub więcej to możesz jeszcze cos zdziałać ale wątpje chyba że firmę będziesz najmował a póżniej Dorobisz się swojego sprzętu

#3 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:27

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy jeżeli to mają być nowe maszyny to milion mało, same ciągniki i sieczkarnia, a no i to bez żadnych rewelacji:P za te pieniądze

a gdzie:
przyczepy do odwozu zielonki
pług/pługi
jakieś brony tależowe/agregaty uprawowe
rozsiewacze nawozów
siewnik punktowy do QQ

masa sprzętu
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:32

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy No ja liczyłem 5 ciągnikuw Takich 150KM sieczkarnie i 3 przyczepy takie 40m3 a zapomniałem o wielu rzeczach no to 2mln powinieneś się zmieścić

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:41

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy A jakby ziemie bezorkowo uprawiać? To do uprawy starczył by 1 ciągnik taki ok 180-220KM, uprawił by zasiał w mulch i po robocie. z opryskami też by mógł chodzić ewentualnie jakiś drugi około 120KM co by do transportu był też kukurydzy. A do transportu to zależy jaka odległość zawsze można nająć kilka ciągników.

Napisz coś więcej jak to wygląda jak zyski czy co miesiąc itd, bo i tak pewnie będziesz leasing patrzył albo kredyt jakiś więc raty co miesiąc.

#6 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:42

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy 2 mln?? A używki nie mogą być??

#7 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:54

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy No właśnie używki Takie lepsze znaczy nowsze. Ale 2 ciągniki to za mało dwa na pryzmie Np.Jakieś dwa Zetory 16245 lub polskie ursusy do transportu co najmniej trzy 150 ze szybkimi skrzyniami potrzeba żeby luźno było i sieczkarnia po zatym siewnik to już nowy i dobry to tak około 100 kafli Pług i agregat uprawowy chyba że bezorkową no to jedne 150 zastąpić większym ale to i tak trzeba agregat jakiś dobry że by się nie pogioł

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:00

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Przecież te ciągniki będą większość czasu stały więc po co je kupywać nie lepiej wynająć na te kilka dni co będzie zakiszanie? Tylko ten jeden albo dwa do uprawy.

Niech autor tematu nam trochę przybliży jak to ma wyglądać taka uprawa. Wogóle to sam jestem ciekaw.

#9 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:37

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy popieram przedmówcę. trzeba policzyć czy czasem wynając nie będzie taniej.

moim zdaniem 1 czy 2 ciągniki powinieneś sobie kupić. jakiś siewnik do qq i do nawozów tez bo to na 200 ha raczej się zwróci. ale nad nową sieczkarnią i dużymi przyczepami bym się zastanowił.

wszytsko polecam dokładnie policzyć jaki bedzie koszt i kiedy to się zwróci i od tego zacząć całą sprawę

#10 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:48

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Po co do nawozu lepiej Siewnik do QQ z aplikatorem nawozu ale wynająć to nie będzie kilka dni tylko cały tydzień jeśli sprzęt w dzień 30ha połuknie chyba że 50 ha no to cztery ale zawsze swoim sprzętem może na usługi pojechac i dodatkowy zarobe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:51

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Wynająć to tylko ciągniki do zwózki, ugniatania(choć tu można większą ładowarke też) i sieczkarnie. reszta swojego sprzętu.

#12 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:15

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Ludzie ale chyba jako SUROWIEC DO BIOGAZOWNI ma być produkowana wiec po co ja ubijać?? :lol:

#13 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:18

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Bo czytając jak się robi biogaz z QQ pisze że trzeba ją zakisić jak normalną pasze dla krów.

#14 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:52

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Jak już napisałem kiszonka ma być przeznaczona jako główny produkt do biogazowni.Jak napisał przedmówca kukurydza musi być kiszona ponieważ w biogazowni następuje taki sam proces co w żołądkach krów;d
Podsunęliście mi dobry pomysł z tym by wypożyczać ciągniki w czasie gdy kuku będzie zakiszana ale jednak do zasiewu i zbioru będą mi potrzebne własne sprzęty.
Oczywiście nie chcę nawet by były to nowe maszyny,po porostu chce się wyrobić w jak najkorzystniejszej sumie zakupu (najlepiej poniżej 1mln).
Jeżeli chodzi o spłatę to oczywiście będzie to kredyt.

Mam jedną naczepę na myśli (objętościowa) natomiast nie mogę jej zaleźć nigdzie w internecie, jak znajdę to pokażę.

Prosił bym o dokładne typy sprzętu jakie preferujecie a ja to wszystko podliczę i sprawdzę ile to będzie kosztować.

Pozdrawiam

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:08

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Pewnie Ci chodzi o naczepe z ruchomą podłogą 90m3 pojemności. ruchoma podłoga na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy czy takiego Fliegla Wózek transportowy Fliegl Dolly wózek jednoosiowy, 2009r. - otoMoto ?

#16 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:20

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy Nad tym również się zastanawiałem,gdyby wózek nie był tak drogi to był by to bardzo dobry pomysł.

Ta naczepa o którą mi chodzi nie musi mieć takiej "podpinki".I nie jest to fabryczna naczepa tylko przerabiana.
Jest bardzo duża i (jak napisali) bardzo dobrze sprawdza się przy transporcie kiszonki.
Jestem pewny że niebawem pojawi się na aukcjach allegro.

#17 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:30

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy No ale nie wiem czy by nie było problemu ujechać tym po polu z pełną QQ jakby było mokro. A ta biogazownie już masz czy dopiero budujesz? czy będziesz sprzedawał tą QQ? Jest dużo przyczep objętościowych nawet możesz te samozbierające poprzerabiać do wożenia akurat tutaj przyczepy to najmniejszy problem. A jaką techniką chcesz uprawiać? tradycyjny pług (moim zdaniem marnotrastwo czasu i paliwa) czy bezorkowo? Do bezorki potrzebujesz takie coś AMAZONE - Centaur niekoniecznie tej firmy i siewnik punktowy ale nie wiem czy nim można w mulcz siać.

#18 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:38

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy O taką przyczepę mi chodzi.
PRZYCZEPA ROLNICZA (798260160) - Aukcje internetowe Allegro

Biogazownię buduję i jestem w trakcie ustalania kosztów pozyskiwania surowców.

Muszę się szczerzę przyznać że nie wiem jaką techniką.Jaką polecacie?

#19 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:05

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy ucze sie w technikum rolniczym i nauczyciele zachwalają technikę trdycyjną czyli z pługiem (podobno lepiej wpływa na glebe, rośliny rozwijają lepszy system korzeniowy itd)

ale wg gazet i szkoleń wynika ze technika tradycyjna odchodzi do lamusa bo jest energo- i czasochłonna jak już ktoś wspominał.

moim zdaniem trzeba zaufać nowym technologiom

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:21

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy http://www.vaderstad...ver05_21464.pdf poczytaj sobie ten plik jak również ten temat Czy talerzówką da się zastapic orkę? - Agrofoto.pl Forum a zwłaszcza wypowiedzi użytkownika @andrzej3560

Dodaj odpowiedź