Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 14:31

Ferdek co za takie pieniądze można.........na tyle go stac i za tyle kupuje może nie ma tyle kasy żeby 300 tyś za JD położyc...( sory ale jakoś takie wypowiedzi mnie drażnią) myśle ze pronar lepiej od zetora nie wypadnie a o NH tych TD też dobrych opinni nie słyszałem mam znajomego który przeklina ten traktor cały czas jakieś awarie a to chamulce a to mu sie gdzieś olej przelał a to mi zaczoł białym dymem kopcic...załuje że Zetora nie wzioł a za NH z serii T to już trzeba troche zabulic

Chodziło mi o coś zupełnie innego, podczas gdy opłacalność w rolnictwie spada (żeby chociaż była na stałym niskim poziomie, ale nie - ciągle spada, to ceny ciągników ciągle rosną, a podwyżki cen ciągników to tylko i wyłącznie polityka marketingowa, bo w tym roku wpłyną 40% większe dopłaty, większa premia dla młodego rolnika, to można podnieść ani farmtrac ani zetor nie produkuje ani nowoczesnych ani wysokiej jakości maszyn i za taki bardzo przeciętny produkt ceni 120kilka tyś zł, to dlaczego biedni rolnicy kupują JD? wcale nie dlatego że jest najlepszy czy chcą dźgać w oczy sąsiadom, ale w jd można było dostać ładowacz w cenie ciągnika, czy duży rabat przy zakupie ciągnika z prasą, cena jest naliczana po niższym kursie euro i tak jak kolega wspomiał 300 tyś to może mniej ale ponad 200 napewno mamy porządny ciągnik z nowoczesną ergonomią bajerami bzdetami fabrycznym turem i wszystkim na wysokim poziomie, a kupując farmtracka czy zetora jak zaczną doliczać wszystko co jest w opcji i doliczy się ładowacz to cena szokuje, potem wiszą takie na allegro po rok i dłużej, nawet w farmerze zaczeli trochę myśleć i dają tura za 2 tyś, ale totalnym szczytem wszystkiego są ceny nowych modeli ursusów

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 Dzisiaj, 20:53
  •  

#22 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 29 grudzień 2009 - 15:28

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 No ja jak kupowałem ciągnik ok. pół roku temu też byłem napalony na model ursusa 5714 ale jak usłyszałem cene 107.tys brutto wolałem dołożyć na zetora... Nie wiem jak ma się cena modelu 6024 ale coś pewnie koło 130 tys.

#23 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD
    Też motoryzacja troche szkoła i wiele, wiele innych rzeczy...

Napisany 29 grudzień 2009 - 16:03

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 wcale nie musi byc te 4 km na 1 ha...można troche z nimi ponegocjowac np że gospodarstwo w najbliższym czasie będzie sie powiększac i taki traktor będzie potrzebny,także dobrą wymówką jest produkcja zwierzęca czy np hodowla bydła mlecznego zawsze jest więcej sprzętu potrzebnego i większy może sie przydac...jest dużo sposobów żeby te ich przepisy przełamac ale nie będe ich zdradzał...tak zrobił mój wujek i ja chyba też tak zrobie mam 3 nowe traktory jeszcze jeden by sie przydał no i chowam bydło mleczne to tym sie będe podpierał że maszyny są potrzebne w tej produkcji i będe kombinował z nimi i oni sie nie patrzą na hektary tylko na zapotrzebowanie w gospodarstwie...
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

#24 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 29 grudzień 2009 - 18:14

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 A to sam załatwiał wszystkie papiery?

#25 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 29 grudzień 2009 - 18:24

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 ja kolesiowi mówiłem
zę mam 5 macior
i 20 byków
koleś mówił zę ia tak nie dostane więksego kredytu
a na prow skaładać czy nie bo jestem w kropce

#26 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 18:51

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 pewnie że spróbować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:39

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 no to ty wreszcie bierzesz kredyt czy na prow.....można w tym programie zmienic dużo bo np można miec 20 ha łąk i 60 sztuk bydła i co wtedy przyznają jeden traktor i co nim wszystko zrobisz??? chyba nie...myśle że jak byś powiedział 40 byków i 10 macior to inna by była gadka...
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

#28 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:03

no to ty wreszcie bierzesz kredyt czy na prow.....można w tym programie zmienic dużo bo np można miec 20 ha łąk i 60 sztuk bydła i co wtedy przyznają jeden traktor i co nim wszystko zrobisz??? chyba nie...myśle że jak byś powiedział 40 byków i 10 macior to inna by była gadka...

tak by napisał we wniosku to jgby kontrol wpafdla toby bylo finito
a nawet w agencji sobie sprawdzą bo przecież trzeba zgłszać teraz wszystko

#29 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:30

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 no oczywiscie ze trzeba prawde gadac bo jak oszukasz to nie dośc że nie dostaniesz prow to jeszcze niezła kara może byc...mi chodziło o to jak byś mniał naprawde więcej sztuk to byś bardziej mógł nalegac i ich przekonywac...

#30 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:00

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 Zetor niby nie jest drogi, ale mam prawie dwie strony cennika dodatkowego wyposażenia i jakby trochę dodatków wziąć, tura z osprzętem to ze 110 czy 130 tysięcy robi się prawie 200 tys. Np regulowana kolumna kierownicy 700 zł - czy oni nie mogli by dawać tego w standardzie? a tak część modeli robią z tym część bez tego i muszą produkować dwa typy kolumn, a tak by robili jeden typ i by im to taniej wyszło. Czy taka tablica cyfrowa za 390 zł, też by mogli to dawać w standardzie, i zewnętrzne sterowanie podnośnikiem 290 zł, no takie rzeczy powinni dać w standardzie, te 1200 zł ich nie zbawi, ale robią kasę na dodatkach.

#31 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 12:34

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 kup sobie same 60km jak dobrze się sprawuję to sobie go kup ale dobrze się sprawuje a jak nie to TD NH jakieś 60km
i ci starczy na to 16 ha ;[
zależy na ile wniosek na PROW koni składałeś bo jak ja składałem na 82 km to tylko miałem przedział koni 77lm i 87 km ani więcej a ni mnie być nie może a podpisałeś umowę ze się już martwic jaki kupić :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 19:12

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685 60 koni za mało jak dla mnie
bo nie pociągnie żaden 3 obrotowej 60 konny :)

Nie cytuj poprzedniego posta!!!

Edytowany przez robertbara, 04 styczeń 2010 - 20:16.

Dodaj odpowiedź