KACZOR12

Który lepszy HYDRAMET TUR 16 CZY HYDROMETAL AT 30

Polecane posty

KACZOR12    1

RÓŻNIICA MIĘDZY CENAMI NIEJEST DUŻA INTERESUJE MNIE RUŻNICA MMIEDZY ICH TRWAŁOŚCIĄ I JAKOSĆĄ WYKONANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Według mnie to hydramet lepszy jakościowo bo ładowacze produkują już sporo czasu a hydrometal to niedawno zaczął produkować. Sam zastanawiam się nad nowym ładowaczem i u mnie na pierwszym miejscu będzie hydramet :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miczu    15

Ludzie ja mam tur Hydrometal 4 lata i jest to lekki i mocny ładowacz a Hydramet jest ciężki co dobrze nie wpływa na ciągnik a także na nośność ciągnika mniej weźmie w osprzęt tzn lżejszą belę a tył już będzie bardziej zwietrzać. Tak więc ja jako jedyny jestem przy Hydrometalu


"Ziemia człowieka wydała
i Ziemia człowieka zje,
ale za to trzeba ją wielbić..."
Piękne słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeks    4

Ja tez mialem ten problem tyle jest tych firm i sie zastanawialem ktory tu wybrac, ale decyzja padla na hydrometal AT20 mysle ze bede zadowolony z niego tak jak Miczu. Ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawiam na hydrometal tur jest lekki nic dodać nic ując jest mało wysunięty więc nie obciąża ciągnika tak bardzo w udźwig ma do 1700kg ja mam 1200 kg i podnosiłem worek z granulkami w którym było 1500 kg tylko tył mi trochę bujało

ale zrobisz jak zechcesz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Panowie ale ta mała masa w hydrometalu została osiągnięta pewnym kosztem. To nie jest Stoll w którym dla obniżenia masy zastosowana specjalne wytrzymalsze i lżejsze stopy żelaza. Hydrometal jest zrobiony z podobnych materiałów co inne polskie ładowacze, a mniejsza masa wynika tylko z mniejszej ilości materiału użytego do konstrukcji tego ładowacza. A skoro profile są cieńsze a materiał taki sam, to bardzo odbija się na wytrzymałości tego ładowacza. Konstrukcja jest bardzo mizerna o czym niektórzy moi znajomi już się przekonali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Jak po głupiemu się jeździ to każdy sie rozwali, coś się wygnie, poluzują się śruby, ja tyle jeździłem swoim i nie mogłem wydziwić jaki masywny ładowacz, rama a tylko wystarczyło że dałem znajomemu pojeździć i spawy na ramie poszły hehe plus kilka węży, nie ma mocnych panowie, ważna jest prawidłowa eksploatacja i co jakiś czas ogólny przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
NOWY Ładowacz Czołowy TUR 16 15 HYDRAMET GRATIS (858230321) - Aukcje internetowe Allegro jeśli chodzi o sam hydramet to też chyba troche się pozmieniał te mocowania na ciągnik teraz są jakieś inne, stare hydramety były chwalone za bardzo solidne i mocne mocowanie na ciągniku które pomimo że delikatnie ograniczało skręt bo przebiegało nisko obok silnika było bardzo dużym wzmocnienie dla konstrukcji ciągnika, a te jakoś delikatniej wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Nie wiem jak Wam ale dla mnie ładowacze z hydrametu ograniczają zbytnio widoczność(takie jest moje wrażenie) ale chyba rzadko kiedy rama zmniejsza skręt w ciągniku, jedynie co to błotniki mogły sie odzierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję ładowacze hydrometal i hydramet.Hydramet pracuje u mnie jakieś 8 lat i było widać na mocowaniu pod ciągnikiem przy przednim kole pęknięcie wujek zaspawał i na razie dobrze.Ładowacz ten jest codziennie używany.Od niedawna zaczęło troszkę z przewodów kapać.Jestem z niego bardzo zadowolony.Hydrometal-a użytkuję dopiero parę lat ale praktycznie od samego początku leci olej z złączek niego.Odkręcały się śruby u ładowacza i mocowania ale się na razie uspokoiły.Gdy ramię np.z łapami do bel i belą jest w pionie to się kołysze i to dość sporo że jak chcę żeby się nie machało to jak nacisnę joystic-em to aż ciągnikiem szarpnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio zastanawiamy się nad kupnem do naszego Zetora ładowacza czołowego. Już trochę poprzeglądałem internet i według mnie najlepiej cenowo wychodzi ładowacz z Hydrametu. Ostatnio nawet na allegro napotkałem się na promocje. Tur 15 bodajże na promocji kosztował niecałe 14 tys. zł. Mam kilka pytań do użytkowników tych ładowaczy. Czy sterowanie joystickiem jest elektroniczne czy za pomocą linek. Jak wam się one sprawuję? I czy ma ktoś zamontowanego go na Ursusie 904/914 bądź Zetorze 8045/8145 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to TOENDT: ja mam hydrometal na u 902 sterowanie jest na zasadzie tzw linek Bowmana. Linki podłączone i popychane przez mechanizm w joy-u. Bardzo dobrze to smiga zadnych kłopotów, jest opcja podkrecenia czułości. jakies pytania chętnie odpowiem (dodam TUR chodzi codziennie)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Ładowacz Hydrometalu jest wykonany ze stali drobnoziarnistej przez co osiągnięto tak niską masę a nie tak jak kolega ,,katator''napisał ze jest wykonany z cieńszego materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to TOENDT: ja mam hydrometal na u 902 sterowanie jest na zasadzie tzw linek Bowmana. Linki podłączone i popychane przez mechanizm w joy-u. Bardzo dobrze to smiga zadnych kłopotów, jest opcja podkrecenia czułości. jakies pytania chętnie odpowiem (dodam TUR chodzi codziennie)

Kolego nie wiem o jakim 902 pisałeś ale na tym w swojej galerii to masz hydramet a nie hydrometal :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak chciałbym wziąć go na joysticku elektronicznym, gdzie jest sterowanie za pomocą impulsów. To dużo drożej wychodzi. Na linki nie chciałbym brać, ponieważ znajomy ma ładowacz czołowy na dżoju elektronicznym i jest to fajna sprawa. Wszystko masz w jednej ręce. Linki też lubią pękać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Ładowacz Hydrometalu jest wykonany ze stali drobnoziarnistej przez co osiągnięto tak niską masę a nie tak jak kolega ,,katator''napisał ze jest wykonany z cieńszego materiału

Kolego profile w tym ładowaczu są cieńsze. A to , że jest wykonany ze stali drobnoziarnistej nie oznacza, że materiał ma automatycznie większą wytrzymałość. Stali drobnoziarnistych jest co najmniej kilkanaście rodzajów. Nie mam zielonego pojęcia jakiej stali drobnoziarnistej używają, ale widząc co się dzieje z ładowaczami u znajomych przy niezbyt długiej i intensywnej eksploatacji, nasuwa się wniosek, że nie jest ona najlepszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

To jak będę zamawiał ładowacz to powiem żeby zrobili mi go z szyny kolejowej to na pewno mi nie popęka heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Ładowacz może nie popęka, ale za to ciągnik popęka w dosyć szybkim tempie, bo masa tego ładowacza będzie ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

mam taka prośbe do osób posiadających ładowacz hydrometalu by porobili i wrzucili foty do galeriipozdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj