Skocz do zawartości

Reklama

łuparki do drzewa

• Dodaj odpowiedź
19 odpowiedzi na ten temat

#1 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 02:02

Jestem zainteresowany zakupem łuparki do drzewa na własne potrzeby. Nie miałem do czynienia z takim sprzętem. Czy ma to sens i jakiej klasy sprzęt kupić żeby to chciało coś łupać.
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

#2 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów
  • 24926566

Napisany 27 grudzień 2009 - 08:51

Masz już jakiś sprzęt na oku? Co chcesz łupać metrówki czy takie małe kawałki do pieca?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 10:12

Na własne potrzeby to taką sobie zrób

#4 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2899 postów
  • 8872878

Napisany 27 grudzień 2009 - 10:12

LUPARKA SWIDER STOZEK WAL PILA KRAJZEGA REBAK KLIN (852891854) - Aukcje internetowe Allegro

Można by coś takiego wykonać (konstrukcja nie należy do skomplikowanych), świder można by było zrobić ze zwykłej stali.

Kiedyś na allegro był podobny zestaw ale mi się zdaje że cena była korzystniejsza.
A tu sprzęt w akcji: i kilka innych : http://www.youtube.c...arch_type=&aq=f

Ale tym to będzie tylko można łupać na drewka do pieca bo z większymi pewnie sobie nie poradzi.

A wszystko zależy od Ciebie co się spodoba.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#5 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 10:41

Te świdry mnie nie przekonują przez wzgląd bezpieczeństwa. Natomiast szukam opinii o łuparkach hydraulicznych dzieżko mi mieć coś upatrzonego skoro nie mam o tym temacie zielonego pojęcia.
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

#6 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2899 postów
  • 8872878

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:02

Jeżeli chodzi o względy bezpieczeństwa to w hydraulicznych brak el. wirujących. Świdry o napędzie elektrycznym są bezpieczniejsze od napędu mechanicznego (ciągnik) pod warunkiem że włączanie maszyny jest sterowane poprzez stycznik (włączanie nogą jak w maszynie do szycia np.) ale elementów wirujących nie wyeliminujemy.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#7 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów
  • 24926566

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:07

Ja pracowałem czymś takim Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu  -> Łuparka i szło bez problemu wszelakie drewno. Napisz jeszcze ile masz kasy i jakie długie chcesz łupać klocki.
Zetor is power
power is Zetor

#8 lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:08

Pracowałem taką hydrauliczną i powiem tak, na proste krótkie kawałki drewna się nadaje ale robiłem takie 50-60cm dł i 50cm średnicy topolowe ze sękami to nie raz piłą nie szło tego klina wydobyć tak się skręciło.
Jak chcesz proste drewno rąbać i krótkie to takie coś zmajstruj

#9 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:40

A jaką miała moc ta hydrauliczna którą pracowałeś. Ja myślę tak do trzech tysięcy netto mam kupę drzewa na rowach skrawkach laskach i mam dość łupania.

#10 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów
  • 24926566

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:55

Chyba nic innego niż takie coś nie kupisz ŁUPAK ŁUPARKA 10T RĘBAK!!! NOWY FV + GRATISY (853255346)  - Aukcje internetowe Allegro nie wygląda najgorzej tylko siłownika niema na zdjęciach.
Zetor is power
power is Zetor

#11 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:41

Myślałem o tym ale nie bardzo wiem kto jest producentem i jak z wytrzymałością tego i z efektywnością. Jak by to miało łupać kłody 130cm o grubości do 49 cm to by było super tylko czy się nie skończy jedną wielką porażką

#12 lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:01

Zobacz postgarek, o 27 grudzień 2009 - 11:40, powiedział:

A jaką miała moc ta hydrauliczna którą pracowałeś. Ja myślę tak do trzech tysięcy netto mam kupę drzewa na rowach skrawkach laskach i mam dość łupania.
Nie wiem jaką moc, była to samoróbka, tłok od wózka widłowego, cofał się od sprężyny. Całość do traktora była podłączona.

#13 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 00:28

wow na ebayu niemieckim są średnio o 500 pln tansze albo tylko tak mi sięwydaje

#14 dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 00:36

Ja mam taką starą łuparkę ale 1,2 idzie łupać. Silnik elektryczny który napędza pompę hydr jest w niej i tłok dość gruby. Kiedyś właśnie łupaliśmy takie wałki pow 35cm średnicy.
Sprzedam żmijki z magazynu zbożowego info na pw

#15 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:39

Przymierzam się do amr hp 1000 jak zbiorę środki w myśl zasady kupić raz a dobrze hp 1000

#16 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9304 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:43

Ciekawy pomysł wykorzystania koparki ciagnikowej.
PS ja bym siekiero szybciej to porąbał niż oni to koparko :lol:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.  :D

#17 kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:16

Ja osobiście jak bym miał kupować lub robić jakąkolwiek łuparkę na własne potrzeby, to znaczy przygotowanie drewna na jednorodzinny dom, jest to koło 20 m sześciennych wałków drzewa. Ja bym za inwestował w profesjonalną piłę motorową tak około 4km i porządną siekierę do łupania. Piła w gospodarstwie się często przydaje a siekiera też. Najlepiej pracuje się w dwie osoby. Ja robię tak - tnę piłą na ziemi drzewo na klocki żądanej długości około 20 25 cm długości, druga osoba ustawia je na stojąco na ziemi tam gdzie leżą jak większe to dwa jeden na drugi, tak przygotuje partie wtedy to rozłupuje, a druga osoba te połupane odrzuca na bok, a robię w lesie albo na polu to na przyczepę. Świeżo ścięte drzewo zwłaszcza w zimie lekko się łupie. A na nacięcie przyczepy klocków potrzeba moją piłą 2 do 3 zbiorników paliwa, a czasu nigdy nie nie mierzyłem ale tak około 2 do 3 godzin. A na łuparką każdy klocek musisz przynieść i włożyć połupane odnieść poukładać a potem jeszcze raz to wszystko drzewo na piłę, zajmuje to sporo czasu i siły, natarga się tych grubych kloców na łuparkę co nie miara, a piłą tam gdzie leży potnie i porąbie na drobne i z głowy. A na cieńsze klocki i gałęzie mam zrobione taki stojak co się wkłada większą ilość i tnie więcej na raz

#18 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 15:14

Zakupiłem AMR VP 16. Już nią trochę popracowałem i stwierdzam ze to był udany zakup nie trafił mi się jeszcze klocek którego by nie rozłupała. Przełupałem wszystkie sękate co zawsze odkładałem na bok. Fajny bajer tylko trochę drogi. Ale na moje topole zarąbista maszyna. łuparka amr vp 16

#19 farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • 5582452

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:51

Fajny sprzęcik, najważniejsze ze nie trzeba do góry targać tych klocków tylko z poziomu ziemi wszystko. Ja w tamtym roku zainwestowałem a siekierę fiskarsa do rozłupywania ta największą i nawet idzie ale faktycznie do tych sekatych to by się taka maszyna przydała, ale ja tylko do kominka potrzebuje z 5mp. to jakoś przeżyje bez niej.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 Rolandgif

Rolandgif

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • 13724553
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika.

Napisany 21 grudzień 2012 - 17:51

Polecam zrobić sobie samemu świdra, obecnie na WOM mam maszyna naprawdę wydajna żadna siekiera nie doruwna tej maszynie, we dwoje to robota idzie jak trzeba jeden tnie drugi rąbie z tym że ten co tnie nie nadąża za rębakiem

Dodaj odpowiedź

Zobacz także