Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających?

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:32

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? I ile cię ten sprzęt kosztował u nich??

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Dzisiaj, 05:52
  •  

#22 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:38

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? przypominam ze bylo to 4 lata temu.prasa- 15700zl,1991 rok, sieczkarnia- 7000zl,1993rok przewracarka-4000zl,rok nieznany. cena za sieczkarnie moze wydawac sie spora ale to jest wyjatkowy model, ma 13 nozy, 2 walce zgniatajace, potrzebuje 1000obr na womie i robi naprawde dobra robote.

#23 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 18 maj 2007 - 14:12

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Dzisiaj zadzwoniliśy do kilku facetów, zajmujących się sprowadzaniem używanych pras. Kilku z nich poleca Deutz Fahr. Co sądzicie o tym sprzęcie? Jeden koleś ma nawet z rotorem za 27 tys. Wcześniej myślałem, ze mój 4514 nie da rady z rotorem, ale on mi powiedział, że da tylko, że prasując większym ciągnikiem osiągnę większą wydajność. Ma rację czy chciał mnie tylko naciągnąć? Gdyby to była prawda to rozglądałbym się za taką właśnie prasą, bo w przyszłości może kupiłoby się większy traktor i wtedy prasa byłaby w 100% wykorzystana :lol:

#24 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 20 maj 2007 - 20:12

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? kumpel ma deutza fahra, walcowa. i jeden z wałków urywa mu sie regularnie co 200-300 bel

#25 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 26 maj 2007 - 20:24

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Rezygnujemy ze starej prasy. Pojeździliśmy z ojcem po handlarzach i mało nas krew nie zalała! Niewiele było takich nadających sie do użytku a ceny zabójcze. Już lepiej dołozyć trochę kasy i mieć nową :lol:

#26 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 28 maj 2007 - 08:16

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? "ceny zabójcze" bo to już sezon... ciekawe ile ze swoją musiłabym w tym momencie zapłacić ...
all rights reserved

#27 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 16:27

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? nie kupujcie tylko mascara bo one sie grzeja i zapalkaja spalila mi sie niedawno
i gosciowi z sasiedniej wsi wczoraj

#28 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 22:25

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Polecam claas rolant 46 roto cut. Szczegółną uwagę powinieneś zwrócić uwagę na to czy działa owijarka i czy walce nie są zniszczone.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 22:41

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających?

Rezygnujemy ze starej prasy. Pojeździliśmy z ojcem po handlarzach i mało nas krew nie zalała! Niewiele było takich nadających sie do użytku a ceny zabójcze. Już lepiej dołozyć trochę kasy i mieć nową ;)

Dlatego u handlarzy najlepiej kupować po sezonie. Czasami trafiaja sie ładne prasy za stosunkowo niską cene. Do prasy z rotorem trzeba przynajmniej 80KM a najlepiej 100 i więcej, więc wtedy koleś bezczelnie Cie wkręcał.

#30 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 30 listopad 2007 - 08:40

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? EE patrz czy silnik zdrowy
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 13:42

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? silnik przy prasie???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 01 grudzień 2007 - 15:12

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Taki mały żąrcik Tomka ;)
Technika Rolnicza! (.pl)

#33 Share maras

maras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 grudzień 2007 - 18:42

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? A co o tym sądzicie http://www.allegro.p...one_kr_180.html

#34 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 11:50

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? cena mówi sama za siebie...kosztuje 8 tys bo ma wąski podbieracz i robi duże bele, do tego wiek juz też nie mały, a stan pozozstawia wiele do życzenia... ja bym się bał zaryzykować...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2009 - 09:58

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? kupiłem prasę zwijającą używaną na wały deutz fahr GP 220 i powiem tak słoma z żyta nie szła komora się napełniła i bela przestawała się kręcić siano belowała elegancko w słomie z mieszanki jakoś dawała rade dwóch znajomych kupiło prasę zwijającą claas słoma z żyta wcale nie idzie sprzedaliśmy i nową prasę zwijającą simpe classic wszystko idzie w niej super

#36 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 styczeń 2009 - 10:17

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? masz lyse walki musisz naspawal na nie plaskowniki, alebo prety kwadratowe o srednicy 1 cm. Wez sobie z sipmy zobacz w komorze te walki co sa na dole i zrob tak samo na swoich ja mysle ze jak dasz po 3 prety na 1 walek to bedzie isc tylko szum.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#37 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 12:27

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? nadspawanie prętu o średnicy 1x1 cm. nie jest dobrym pomysłem, kolega tak zrobił przy GP 220 i przy dobijaniu balota porozsadzało obudowy łożysk walców. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby nadspawanie samych "ślaczków" na walcach o wysokości 2-3mm. to powinno wystarczyć.

#38 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 22:45

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? w sipmie 279/1 nalwzy wzrocic uwage czy bebny nie są spawane czy osie na bebnach sie ruszaja do gory i do dolu(znaczy to ze os byla spawana) warto tez zobaczyc łożyska co naciagaja łancuchy zwijające ;]

#39 Share Pawel1222

Pawel1222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 09:54

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:30

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Witam;) ja w tym roku zakupiłem claasa rollanta 66 z siatką z 95 roku. utargowałem na nią cenę 17500. i jak narazie jestem mile zaskoczony : walce są można rzec w idealnym stanie. żąbki maja około 5 mm i to przez co przechodzi sznurek też nie wytarte czyli widać że preska nie była wielce używana. do tego dochodzi siatka i szeroki podbieracz. Preska będzie robiła przy 80 konnym ciągniczku i jak narazie prasując sianokiszonke dawała sobie rade świetniei jest godna polecenia. Z tego co słyszałem to te presy sa bardzo dobre ale musi mieć szeroki podbierak gdyżjak ma wążki i nie ma wtedy tych nagarniaczy to często zdarza się tak że prasująć słome np w słoneczne południe prasa jej nie chce brać. Oczywiście prase polecam;)

http://www.allegro.p...ja_polecam.html to jest ta własnie moja prasa. udało mi się ją znaleść jeszcze w googlach