Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających?

63 odpowiedzi na ten temat

#1 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 maj 2007 - 19:22

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Witam!
Planujemy w tym roku kupić prasę zwijającą do siana i słomy (sianokiszonka raczej odpada). Z tego co się zdążyłem zorientować to do naszego U4514 najlepsza będzie polska Sipma albo Claas rollant 44 (ew.46). Jakiś czas temu ojciec pojechał na składnicę z używanym sprzętem, ale nie wiele to dało, bo nie bardzo wiedział na co zwracać uwagę. Ja też nie bardzo jestem zorientowany, bo dotychczas prasowaliśmy Z224 a prasy zwijające w naszej okolicy nie występują.
Dlatego zwracam się do szanownych użytkowników tych pras, z prośbą o kilka wskazówek, na co szczególnie zwracać uwagę? Czy prasy, które chcemy kupić spełnią swoje zadanie? A może lepiej wybrać jakąś inną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Dzisiaj, 17:55
  •  

#2 Share gumis45

gumis45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 12 maj 2007 - 18:09

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Ja mam Class Rolant 46 i mam tylko jeden maly problem nie wiem gdzie mozan ustwaic ilosc owiniec a tak to ogolnie biega bez zastrzezen w sezonie 2005 zrobila kolo 850 balotow slomy.Przy kupnie zwroc uwage na walce czy nie sa za bardzo wytarte jesli tak swiadczy to o tym jak duzo pracowala.jesli walce sa gole to nie za dobrze a jesli maja zabki to znaczy ze nie byla nadmiernie eksploatowana.Popatrz tez na rozne lancuchy pasy lozyska jaki jest ich stan.
Niezawodność Jest Naszą Siłą

#3 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 14 maj 2007 - 13:49

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? jesli nie bedziesz belowal sianokiszonki to mozna rozejrzec sie za prasami lancuchowymi, sa tansze i lepiej sprawuja sie przy prasowaniu bardzo suchej slomy..

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 maj 2007 - 14:14

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Buchaj ja nie dawno kupiłem walcówkę używana, Arobale1212sx to samo co class 46 tylko inny kolor już ja ja testowałem chodzi super. jak ją kupowałem miałem porównanie bo stały trzy takie same i ta wyglądał najlepiej farba na wałkach mało zniszczona na podbieraczu tak samo, nie ma luzów na żadnych łożyskach, widać ze mało pracowała ponieważ nawet zaczep nie jest wydarty. jestem z niej zadowolony i polecał bym taką mogę ci udostępnić link do zdjęć z moją prasą jeśli jesteś zainteresowany to pisz w podam linka
Ps. sprawdzaj również na elementy przez które przechodzi sznurek do obwiązywanie rożnego rodzaju oczka przelotki itp. bo jak dużo chodziła to będzie to wydarta, a skoro miałeś "Kostkie" tam tez możesz to zauważyć

Gumiś45 regulacje owinięć masz z prawe strony pod klapą jak ja otworzysz, regulacje masz poprzez zmianę przełożenia napędu do aparatu obwiązującego i w zależności na których pozycjach ustawisz pasek klinowy tyle masz owinięć jeśli coś mogę ci wysłać zdjęcia co i jak i również schemat konfiguracji tych przełożeń jak coś to napisz. czekam na kontakt

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#5 Share gumis45

gumis45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 maj 2007 - 18:26

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Balzak jak mozesz to odezwij sie do mnie na gg 1015710 bylbym ci bardzo wdzieczny
Niezawodność Jest Naszą Siłą

#6 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 maj 2007 - 18:38

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Kupiłem dwa lata temu prase carraro łańcuchową, chodzi dobrze tylko szkoda że nie ma podbieracza 1,85m. U mnie jest 1,2m i jest za mało

#7 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 maj 2007 - 18:56

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? @BALZAK - mógłbyś dać linka do zdjęć swojej prasy? Bo dużo o niej słyszałem i już kilka osób mi ją polecało. Słyszałem, że to wersja Claas Rollant produkowana na rynek francuski...

#8 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 maj 2007 - 19:07

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? http://balzak.fotosi...umy/152703.html to jest link do niej jak ja obejrzysz to daj znać i napisz opinie o niej bede wdzięczny

#9 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 maj 2007 - 19:13

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Rzeczywiście- stan idealny. A z tego co już się zdążyłem zorientować to jest rollant w innej barwie. Zauważyłem, że masz ciągasz ją proximą 8441. Czy mój 4514 nie będzie do niej za słaby?
P.S. Chyba masz w niej centralne smarowanie? Prawda?

#10 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 maj 2007 - 19:23

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? tak mam centralne smarowanie i zetora proxime i powiem ci tak ja ja nie dawno kupiłem i jeszcze w dobrej robocie nie była, ale tak na próbe ukosiłem młode żyta i ukręciłem bele zaznaczam ze zyto nie schło tylko odraz po skoszeniu zbelowałem to już pod koniec dobijania to juz czuć było po ciągniku ze leciutko nie ma, tylko ze ta bele ważyło ponad tone pewnie. i jak ona jeszcze sie kręciła to już w ciągniku było czuć lekkie drgania. mój najomy ma "sokółke" i kręci 4514 i jak narazie nie zarzeka więc mysle ze da rade na pewno. tyle ze jak ma sie zapas mocy to nie jest źle

jak coś to pytaj chętnie odpowiem

Pozdrawiam Balzak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 maj 2007 - 19:29

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? 4514 w walcowej bedzie miał co robć...w łańcuchowej będzie akurat

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 maj 2007 - 19:44

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? NIe ukrywam pewnie bedzie miał co robic ale troche wolniej mozna pojechac i biednie ale da rade

#13 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 maj 2007 - 13:12

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Na ppr mi mówili, ze 4514 tak samo ściśnie bele rollantem jak i sipmą tylko, że w przypadku rollanta prasa będzie nie do końca wykorzystana.
A i jeszcze jedno: co to za prasa: claas rollant 42? Bo dzisiaj jechałem obok jednej składnicy i widziałem taką, ale nic o niej nie słyszałem.

#14 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 maj 2007 - 17:24

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? @nowy1989 witaj w klubie :blink: ja mam carraro rivale od lat czterech, tez maly podbierak, jak beluje po kombajnie ktory nie ma drabinek to trzeba troche akrobacji- w prawo w lewo ale poza tym to prasa nie jest zla, prosta konstrukcja, nic sie nie psuje

#15 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 maj 2007 - 17:27

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Andrzejko może masz fotki chętnie popatrzę tak z ciekawości parę postów wyżej jest linko do zdjęcia mojej prasy to zobacz i oceń.

Pozdrawiam Balzak

#16 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 maj 2007 - 20:18

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? rzeczywiscie fajna prasa(zetor tez oczywiscie :blink: )! ktory to rok i gdzie ja kupiles? zdjecia beda jutro bo jeszcze ich nie mam

#17 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 maj 2007 - 20:36

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Rocznik prasy 94 a kupiłem ją w Nowogrodzie koło Łomży. mie tez sie podoba dałęm za nią 23 tyś. to jest to samo co Class Rolland 46 tylko kolor inny.

Pozdrawiam Balzak

#18 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:11

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? fakt, wyglad taki sam.hehe te okolice lomzy to prawdziwe zagłębie :blink: ja moja wzialem w rogienicach kolo lomzy

#19 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:18

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Oczywiście bylem tam sporo sprzętu tam ma gościu, i niektóry nawet fajny a skąd w ogóle jesteś jak można wiedzieć

Pozdrawiam Balzak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:28

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? jest w opisie przeciez. dokladnie to oleksin( nazwa wioski) .70 km na południe od bialegostoku. do rogienic mam chyba kolo setki, moze mniej.troche daleko ale
wsrod ludzi z moich stron tafiły i rogienice to najpopularniejsze firmy od uzywanego sprzetu hehe. razem z ta prasa
wzialem tez u nich sieczkarnie 1-rzedowke claas jaguar35 i przewracarke morra.