Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miedza była, już jej nie ma, no prawie

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:21

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Niestety najgorzej jak ktoś stawia płot na samej miedzy, albo sadzi sobie jakieś krzaczki lub drzewka. My nie mamy zwyczaju się worywać, czy to w drogi, czy to w miedze. Jak to tatko powtarza: droga i miedza rzecz święta. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miedza była, już jej nie ma, no prawie Dzisiaj, 15:33
  •  

#42 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:53

Miedza była, już jej nie ma, no prawie u mnie mój sąsiad pewnej jesieni wyorał mi miedzę <całą> na wiosnę zaczoł mi wchodzić w moje pole twierdzac iż nasze pola nie mają jednakowych długości ja na swoim polu miałem zasiane żyto na kiszonkę a sąsiad na swoim zasiał owies ja u sibie po skoszeniu żyta spryskałem mu <specjalnie prawie połowę tego owsa> nawiozłem gnój i zaorałem pole od jego strony odwaliłem dół taki na pół metra albo i większy on w lato jak orał przewrócił się ciągnikiem na bok <c-330> i przyszła jesień zaczynam orać na swoim polu odoruję od miedzy a on do mnie z nożem wyskakuje miałem widły wsadzone z przodu ciągnika wyszłem wziołem widły do ręki i w tym czasie przyszedł mój stary zaczeli się kłócić sąsiad się coś zaczyna żucać to zaszłem go od tyłu i mu widłami przyjeb*** i narazie jest spokój nic się nie odzywa tylko ostatnio wybieram kiszonkę a on stoi na swoim polu i się gapi na mnie ja do niego co się kur** patrzysz pajacu jeba**** a on odwrócił się i poszedł i niewiem co teraz zrobić czy orać dalej jemu doły czy złapac go wieczorem z paroma kolegami i wytłumaczyć mu po dobroci... :lol:
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#43 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:13

Miedza była, już jej nie ma, no prawie u mnie to normalne ze nie ma miedz
pilnuje się tylko pali granicznych
a to czy trochę w moje czy w sąsiada to pikuś
pilnuje się tylko siewnika żeby w miarę prosto siać

miedza to tylko siedlisko chorób i miejsce zimowania gryzoni zbędny nie wykorzystany pasek ziemi

#44 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 17:23

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Czy ostatnio ktos wznawiał znaki graniczne? Ile taki interes kosztuje? bo mam do wznowienia 10 punktów.

#45 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 kwiecień 2011 - 08:55

Miedza była, już jej nie ma, no prawie W zeszłym roku bez faktury geodeci krzyczeli 400PLN za pierwszy słupek danej działki i 100PLN za każdy następny. Przynajmiej tyle mówili przez telefon.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#46 Share krzychusob

krzychusob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 maj 2011 - 13:49

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Orientuje sie ile wezmie geodeta za rozgraniczenie. Dodam Ze długośc działek i miedzy to 789m.Za wszelkie info zgóry dziekuje

#47 Share Pawellamborghini

Pawellamborghini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:06

Miedza była, już jej nie ma, no prawie u mnie facet od 6 lat zaorał 150 - 170 cm pola ;[
w mojej galerii jest zdjęcie

Edytowany przez Pawellamborghini, 27 luty 2013 - 18:17.
orty, popraw ten chaos bo nie wiadomo o czym móisz

#48 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:58

Miedza była, już jej nie ma, no prawie napisz po polsku to może ktoś zrozumie o co Ci chodzi

KS Falubaz

#49 Share pokus

pokus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 11:19

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Tematy połączone

Witam mam problem z sąsiadami którzy notorycznie niszczą mi granice (zwyczajnie ją orają). Chciał bym się dowiedzieć w jaki sposób z nimi walczyć. Nie mam zamiaru pokryweać z własnych pieniedzy ogromnego kosztu pomiaru przez geodete zwłaszcza że to nie ja zniszczyłem granicę. Nie wiem w jakim dziale powinien znaleźć się mój problem dlatego opisuję go tu. Jeśli jednak jest odpowiednie miejsce to bardzo prosze o przeniesienie go.

Edytowany przez KRISTOFORn, 07 październik 2013 - 11:20.

#50 Share Dany9587

Dany9587

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 13:59

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Witam. Idz zwyczajnie na Policje Ew. zadzwon do dzielnicowego opisz sprawe dodaj ze notorycznie to robia albo oni zainterweniuja albo pokieruja cie gdzies dalej... Jakis paragraf sie znajdzie napewno, moze zniszczenie mienia no sam nie wiem moze ktos odpisze co bardziej sprawy prawne zna. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 14:30

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Możesz to zgłosić na policje, ewentualnie do sądu. Jeśli ci niszczą granice to sąd powoła geodetę. Jesli będzie ich wina zostaną obciążeni kosztami.

#52 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 18:36

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Nie jestem pewien ale w pierwszej kolejności to Urząd Gmminy (gdzieś kiedyś czytałem) i dopiero dalej Policja i Sąd.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#53 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 20:10

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Zapnij pług od oż swoją skibę z bardzo głęboką bruzdą i tyle.Ja tak robię i skutkuję bo jak wywalę bruzdę to nikt już nie wazy się w nią wjechać ciągnikiem.Pług 2 ciągnik ursus c 360 1 bieg kółko do oporu w górę i jazda.

#54 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 07 październik 2013 - 09:04

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Tak jak koledzy wcześniej pisali. Jeżeli słupki graniczne są przekopane to policja później sąd który powoła biegłego. Biegły pomierzy, zakopie słupki tak jak mają być o obciąży kosztami tego który je przestawił. Spokój na lata, a złość między Wami na pokolenia.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#55 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 08 październik 2013 - 20:56

Miedza była, już jej nie ma, no prawie

... a złość między Wami na pokolenia.

mając do wyboru być kopanym w tyłek i mieć spokój co wybierasz?
;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#56 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 październik 2013 - 06:44

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Rozumiem kolego, sam mam takiego sąsiada co przestawił mi słupki i zakopał nowy samowolnie i do tego bez mojej wiedzy jak mu przybrałem de-fakto swojej ziemi jakieś 5 cm. W czasie kontroli z agencji wyszło, że jest ponad metr w moim. Ja już dawno zrobiłbym z nim porządek, ale rodzice mówią żeby to zostawić. Na razie nic nie będę robił. Sąsiad to już dziadek, więc jego czas niedługo przeminie.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#57 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 09 październik 2013 - 08:01

Miedza była, już jej nie ma, no prawie na ARiMR nie patrz. W PL jedynie uprawniony geodeta może nanosić znaki graniczne. W ARiMR to wiedza bo obcieli mi raz powierzchnię a ja walnąłem kwity geodety i spytałem kto jest od spraw pomiaru powierzchni + to że ja idę do sąd jak tego nie naprostują. Trafiłem na doświadczonego pracownika i poprawił powierzchnie tak że nic nie traciłem.

Tutaj masz artykuł z KW który mówi o znakach granicznych
http://statystyka.po.../64000,dok.html

A do ilu PLN jest grzywna poczytaj sobie np tutaj:
http://isap.sejm.gov...10120114&type=3

Ogólnie cały KW jest wart przejrzenia.

Uwierz mi, kara finansowa jest najgorsza. Jak wznawia mi geodeta słupki to wzywa wszystkich a ja przy obecnych mówię do ilu jest kara i jak zniknie mi słupek od razu zgłaszam że najprawdopodobniej sąsiad wyrwał a nikt nie lubi jak policja go szuka ;)
Ja dodatkowo obok słupka geodety wbijam gruby słup drewniany albo betonowy - taki aby było widać z daleka i aby jak się o niego zahaczy to uszkodzić maszynę. Jest trudniej w uprawie ale nikt nie odcina mi po 2-5 metrów pola.
W ten sposób ostudziłem paru z orania słupków geodezyjnych.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#58 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 09 październik 2013 - 08:56

Miedza była, już jej nie ma, no prawie To ja powiem jak nam sąsiadujący z naszym polem facet z 6m kukurydzy dosiał. Miał szczęście że my też mieliśmy tam qq i rządki wyszły idealnie w środku naszych heh. My qq na kiszonkę skosiliśmy a on niedawno przyjechał z policją że mu plony kradniemy. A chłopak przejął po ojcu pole i że nasz kawałek jest trochę nierówny bo rów idzie to on myślał że to jego bo słupków nie mógł znaleźć to zasiał. Potem się bił w serce i przepraszał za zamieszanie. Także z niektórymi idzie się dogadać bezproblemowo. U nas facet sprzedał ziemie która leży przed naszym polem 5h w kawałku który jest otoczony jego polem i tylko jeden dojazd jest a reszta rów. Dla bezproblemowego życia teść się z facetem dogadał i my mieliśmy jedną stronę a on drugą aby żadnej drogi nie było do trochę problemowego pola które jest jak wyspa trochę. Facet ziemię sprzedał to wszystko wróciło do starego układu i też facet przyjechał z pretensjami że po jego polu jeździmy i sobie drogę robimy. Ale dogadaliśmy się że drogę sobie sami zrobimy jak on nie zdąży zebrać plonu i nie będzie miał do nas żadnych roszczeń a drogi żadnej nie będzie bo tylko przecinała pole w pół i przeszkadzała w uprawie

#59 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 09 październik 2013 - 14:24

Miedza była, już jej nie ma, no prawie to jest zawsze do dogadania ot co, jak jednak ktoś furczy to to co pisałem wyżej.

@ChiquitaB - poczytaj o drodze koniecznej i służebności przejazdu/przechodu czy jak tak - idzie zrobić wpis w KW gościa że będziesz miał to uregulowane prawnie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 09 październik 2013 - 15:31

Miedza była, już jej nie ma, no prawie akurat tu mamy papierek wypisany z nim taką małą umowę i w gminie dostarczoną dodatkowo aby czasem komuś coś nie odbiło. Zboże idzie przeżyć ale w tym roku on ma qq na tym polu też i coś planujemy z dobrego serca mu odpalić bo jednak trochę mu wycięliśmy jej a lepiej żyć w zgodzie