Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miedza była, już jej nie ma, no prawie

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:12

Miedza była, już jej nie ma, no prawie ty ortofotomap do doplat nie dostajesz-przeciez maja taka dokladnosc ze widac gdzie jest granica dzialki a gdzie inne uzytki, 4 metry to bez problemu zobaczysz czy sa twoje czy sasiada.
rozgraniczenie-wznowienie granic od 900 zl w wzysz-placisz albo ty albo obydwoje,a potem mozesz wnioskowac o zwrot polowy kosztow.
znalem takiego ktoremu z kazdej strony zaorywali,wiec wzieli geodete i zrobili nowe rozgraniczenie[stare slupki ktos wyrwal]i sie okazalo ze to on musial sie cofac z kazdej storony.
kamienie po miedzach to starsi ludzie glownie klada ,jak dluga to nieraz 5 jest co kawalek. w 80 latach byla komasacja,nowe pomiary,graniczniki, na lakach granice byly wyorywane 1 skibowym plugiem.a i tak sa problemy.
robia nowe granice a pozniej stare slupki sie znajduja 0,5-1 m dalej

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miedza była, już jej nie ma, no prawie Dzisiaj, 17:44
  •  

#22 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:15

Miedza była, już jej nie ma, no prawie No rady bez kitu niezle są.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#23 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:21

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Po cholere ma iść i znim rozmawiac albo umawiać się na geodete? Zapłaci więcej niż to jest warte a jeszcze lepiej wyjdzie jak to on się myli i sasiad dobrze wyorał.
Pierwszą rzeczą jaką zrobi to niech sam się dowie w geodezji o ksero maby i wymiary działki. Bedzie miał 100% pwenośc że to on ma rację. Uniknie to przypału jak sam się myli. dopiero wtedy można z goścem rozmawiać ale tez nic nie mówić o geodecie, jak gość jest normalny to po pokazaniu kwitów i momiarach dojda do porozumienia a jak nie to musi sam zrobić taką granice że jej nie przesunie, stad głęboka bruzda, i co go ma obchodzić ze ten co się worał nie bedzie mógł jeździć kombajnem po jego polu?
Przerabiałem zostawianie z mojej cześci pola paska ziemi na miedze, i konczy się to tak ze gość doorał nie tylko miedze ale i ten pasek nie uprawionej ziemi z mojego pola, ci co się worują robią to z pełną swiadomością i bedą się po kawałku podorywać co roku, taką mają mentalnośc.
Widze ze niewielu ma tu pojęcie o prawdziwym życiu. Poprostu sa tacy ludzie i zawsze skorzystają z okazji na powiekszenie pola nawet o dwa palce.
Ja wychodze z założenia że jak ktos mnie okrada to niemam litośąci i odbiore swoje a jak to się powturzy to niemam litości i skrupołów.

#24 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:25

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Co do takiego przegradzania drogi pastuchem to ja akurat też tak robię, jeździ nią jeszcze jeden sąsiad i on robi identycznie. W naszym przypadku tak jest wygodniej ponieważ po obu stronach drogi są pastwiska i na takiej 3 metrowej drodze można jechać nawet swobodnie zawieszaną 6 metrową maszyną czy kombajnem z takim hederem( chociaż nikt aż takich szerokich maszyn tu nie ma) i nie porasta ona żadnymi chwastami i krzewami. W przypadku tej zaoranej miedzy najpierw radziłbym rozmowę bo gość mógł być niezoorientowany lub wprowadzony w błąd i sprawa może być prosta i nie kosztowna, jeśli nie pójdzie na to wtedy geodetę i wszystko będie jasne a za wynajętą usługę możesz potem domagać się zwrotu kosztów
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#25 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:38

Miedza była, już jej nie ma, no prawie ok, najpierw pomierze dokładnie, na ortofotomapach wychodziło +-pół na pół z jednej strony on miał więcej, z jednej ja,

pomiar, i jak coś rozmowa z gościem, o resztę będę się martwił po tym

żadne bruzdy w grę nie wchodzą, mówimy o terenie pagórkowatym, dziś zrobię głęboką bruzde, za jakiś czas po ulewie będzie jeszcze głębsza, koło na niej urwe, albo ja albo on, u nas jedynie wąskie paski miedzy, tak, żeby spływ miało co zatrzymać

#26 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:41

Miedza była, już jej nie ma, no prawie nie sugeruj sie ortomapa, bo czasem tam granice sa przesuniete.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:50

Miedza była, już jej nie ma, no prawie @darek1972 - tylko nic przyjemnego nie ma jak jedziesz na swoje pole a gdzieś nisko wisi drut który wkręca ci się w łancuch rowera i jest jeszcze podpięty do elektryzatora :lol:
Ja tam porwałem te druty i jeszcze jak mi kobitka skakała że musiała krów pilnować to spytałem czy to jej prywatna droga czy mam iść złożyć skargę do właściciela drogi że utrudnia mi dotarcie do pola. Zmiękła, i po każdym przegonieniu bydła przewiesza drut z drogi do linii pola więc i jej to wiele nie utrudnia życia i przejeżdzającym sporadycznie nie powoduje nieprzyjemnych wstrząsów :D
Gdybym był złośliwy kazałbym aby jeszcze drogę wyrównała tylko po co psuć stosunki sąsiedzkie :D

A co do głównego wątku - pytałem rok temu geodetę ile by chciał gdybym miał do wstawienia parę słupków tak około 15stu sztuk. Coś mówił że trzeba wszystkie zrobić itp ale się uprałem bo wiem że w latach osiemidziesiątych były u nas wznawiane granice. Nie sciemnia komuś innemu. W efekcie wyszło 400-500 PLN za pierwszy słupek a reszte po 100PLN od słupka. Wznawiać nie wznawiałem bo dojdzie parę działek i wtedy myslę połączyć działki, wznowić granice itp. Może hurtowo coś utarguję :D
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:50

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Owszem bywają przesunięte, jeśli większość się pokrywa a jedna nie to napewno jest miedza w złym miejscu

#29 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 16:42

Miedza była, już jej nie ma, no prawie ortofotomapy są podstawą do obliczeń powierzchni pól tylko dla ARIMR , nie muszą pokrywać się z tymi w geodezji .

nowy

#30 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:09

Miedza była, już jej nie ma, no prawie Ja sądzę, że miedz musi być na "stopę" (25cm). Bo inaczej to się robaki sieją i chwasty.
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:29

@darek1972 - tylko nic przyjemnego nie ma jak jedziesz na swoje pole a gdzieś nisko wisi drut który wkręca ci się w łancuch rowera i jest jeszcze podpięty do elektryzatora :lol:
Ja tam porwałem te druty i jeszcze jak mi kobitka skakała że musiała krów pilnować to spytałem czy to jej prywatna droga czy mam iść złożyć skargę do właściciela drogi że utrudnia mi dotarcie do pola. Zmiękła, i po każdym przegonieniu bydła przewiesza drut z drogi do linii pola więc i jej to wiele nie utrudnia życia i przejeżdzającym sporadycznie nie powoduje nieprzyjemnych wstrząsów :D
Gdybym był złośliwy kazałbym aby jeszcze drogę wyrównała tylko po co psuć stosunki sąsiedzkie ;

Może źle to opisałem, pastwiska są ogrodzone na około a drut drogę przecina jedynie po dwa razy u mnie i u sąsiada na wjeździe i wyjeździe z pola. Mamy zrobione bramki z uchwytem izolowanym i po odpięciu nie ma w nim prądu. U mnie ogrodzenie ma kilka kilometrów i jeśli gdzieś jest przerwa w drucie to na powrocie nie bedzie prądu a dochodzi on aż do zabudowań gdzie można sprawdzać prąd nawet co chwilę

#32 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:18

Miedza była, już jej nie ma, no prawie TU są mapki i to nawet te z dopłat i są dokładne widać nawet gdzie mają być słupki

#33 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 18:42

Miedza była, już jej nie ma, no prawie zapomniałeś dodać że na geoportalu nie zawsze naniesone są granice ewidencyjne jak to ma miejsce u mnie :lol:
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#34 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:15

Miedza była, już jej nie ma, no prawie tzn co u ciebie niema tych czerwonych lini może wziołeś nie tą zakładkę albo rozmiar (bo nie na każdym są )

#35 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:53

Miedza była, już jej nie ma, no prawie więc po wstępnym rozeznaniu , miedza nie jest prosta na około 1/2 długości jest krzywa, jego pole się tam rozszerza a moje zwęża

i tak z góry może chciał dobrze, 1 skiba nie jego, w połowie już 3 skiby a z dołu 2

jeszcze tylko z gościem porozmawiać, jak się będzie to normalna rozmowa to odoruję, a nie będzie łatwo wiadomo darń,

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 18:11

Miedza była, już jej nie ma, no prawie pamiętaj ze drzewa możną sadzić 3m od miedzy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:05

tzn co u ciebie niema tych czerwonych lini może wziołeś nie tą zakładkę albo rozmiar (bo nie na każdym są )

są w trakcie nanoszenia, sąsiednie gminy miały to a u nas kilka tygodni temu jeszcze tego nie było (tych czerwonych linii jak to ująłeś). Zakładki dobre wybrane były bo patrzałem na sąsiednią gminę i u nich były naniesione a w naszej gminie jeszcze nie. Po prostu kwestia czasu aż to uaktualnią.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#38 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:10

Miedza była, już jej nie ma, no prawie A myślałem że ta strona dawno już jest a jak z mapkami na dopłaty granice są tam w twoich (bo to te same zdjęcia)

#39 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:44

Miedza była, już jej nie ma, no prawie na geoportalu granic działek nie było, na ortofotomapach z armiru oczywiście są.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:15

Mam taką samą sytację koleś wyorał mi na 3 skiby bo mu coś tam do renty strukturalne brakowało ilś tam arów czy coś nie powiem wam dokładnie. Sie wkurzuliśmy i w jego sie wwaliśmy na 4 i bruzde taką że zawisł kilka razy już władymircem bo ma władymirca.Sam mam ursusa c-330 tata poprosił kolege. A jak bruzda jest na jego to ja nie strace nawet jak dla bezbieczenstwa koło tej strasznie głebokiej zostawie kilku centymetrowy pasek zeby nie zawisnąć Faktycznie naskakał ;D Druga taka sytuacja koleś miał case to nie można mu było naskoczyć to zasadziliśmy 2 rzędy swierka i rząd brzozy chyba nie jest idiota i już sadzonek nie przeorał !;D

Fajnie kto ma większy traktor to więcej mu wolno, haha.

Drzewa można sadzić niestety na granicy, sąsiad posadził sad na granicy i nie mogą doorać, byłem u leśnika w gminie i powiedział że tak można. Płot też można stawiać ale ażurowy.