Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malowanie Władimirca

143 odpowiedzi na ten temat

#41 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 06:52

Malowanie Władimirca Na kompresor 24l szkoda kasy,to samo osiągniesz sprężarka z ciągnika.
Jak już kupywać to ze zbiornikiem 50l i sprężarką dwutłokową smarowaną olejem a nie jakimś teflonem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Malowanie Władimirca Dzisiaj, 13:42
  •  

#42 Share Eliasz

Eliasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 06:53

Malowanie Władimirca Witam wszystkich zgromadzonych na forum mam do was pytania odnośnie malowania ciągnika t-25
1- czym malować, to pytanie zadaje ponieważ dużo o tym poczytałem i z tego wniosek że każdy mówi co innego i w końcu nie wiem czy autorenolakiem czy akrylem wolałbym autorenolakiem ponieważ tańszy, wiem jedno że jako podkład użyje mini ponieważ mam do niej pewien dostęp
2- ile farby pójdzie na pomalowanie całego ciągnika myślę o oryginalnej kolorystyce czyli cały czerwony tylko siatka z przodu i dach i felgi na biało albo kremowo

#43 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 09:22

Malowanie Władimirca Ja 2 lata temu malowałem autorenolakiem swojego i powiem Ci że do dzisiaj farba się trzyma,nic nie wyblakło, więc śmiało Ci mogę go polecić.Na wymalowanie całego czyli blachy+silnik poszło mi prawie 2 puszki.Przygotowanie do malowania w moim przypadku polegało na: mycie całego ciągnika płynem do mycia silników,następnie zmatowienie papierem ściernym wszystkich blach, następnie do odtłuszczenia użyłem benzyny ekstrakcyjnej(spryskałem pistoletem cały ciągnik). I pamiętaj żeby do lakieru dodać utwardzacz! Aha i jeszcze jedno, felgi,siatkę w masce i dach pomaluj na popielato bo wygląda fajniej niż kość słoniowa,ale to już chyba zależy od gustu ;)

#44 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:05

Malowanie Władimirca Jak w temacie jaki bedzie maksymalny koszt pomalowania t-25 całego czyli wliczam też kabinę i silnik??

#45 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:47

Malowanie Władimirca ale chodzi o robociznę czy farbę?
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#46 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:49

Malowanie Władimirca a jaką farbą chcesz malować? olejną, renowacyjną maskę i błotniki, czy akrylem może?

#47 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:52

Malowanie Władimirca Nie mam kompresor i pistolet więc sądzę że jak się ociepli na wiosen polakieruje na podwórku. tylko jakie będą koszta związane z farbami podkładami jakimiś papierami ściernymi i odtłuszczaczami i dokładnie jeśli by mógł ktoś napisać jakiej farby użyć podkładów itp. . I co do lakierowania czy sądzicie że tak na wiosnę a może i w lato będę mógł pomalować ciągnik na podwórku czy koniecznie musi by wszystko w sterylnym otoczeniu. Nie jetem jakimś zawodowym lakiernikiem ale z tego co próbowałem na kawałkach metalu powinienem dać sobie rade. I oczywiście będę lakierował calutki ciągnik a nie tylko kabinę i silnik

Edytowany przez kuba12345, 29 grudzień 2010 - 13:54.

#48 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:49

Malowanie Władimirca Powiem ci że ja jak malowałem swojego zetora, kompletnie tak jak ty chcesz, to za lakier + utwardzacz, podkład, farba na kabinę, silnik, koła to dałem 500zł ale jeszcze trzeba było doliczyć do tego rozcieńczalnik, papier ścierny i taśmę malarską no bo troche było u mnie do obklejenia ;) Więc koszt u mnie nie przekroczył 600zł. Ja malowałem w lipcu przy upale i było wszystko ok i to na podwurku przez 2 tygodnie.Ale warto było :P
URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

#49 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:16

Malowanie Władimirca Czyli w wakacje w bezwietrzną pogodę mogę śmiało malować Władzia na podwórku. A powiedz mi jeszcze czy na silnik to muszę jakąś specjalną farbę wysoko temperaturową kupować czy normalny lakier?? I powiedzcie mi jeszcze co i jak po kolei bo ja to laik w lakierowaniu jestem. Czego ile warstw w jakich odstępach i jak przed malowaniem oczyścić co czym ??

#50 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:13

Malowanie Władimirca na silnik wystarczy zwykła farba olejna, cena jakieś max 20 zł litr
na maskę na moje wystarczy emalia renowacyjna, tutaj cena zależy jeszcze od koloru czerwona najdroższa max jakieś 60 zł litr, na maskę i błotniki litr powinien wystarczyć
jak byś malował tymi farbami to utwardzacze ci niepotrzebne i podkład jeżeli na masce nie ma rdzy również ale na podkładzie lepiej się maluje, nie widać plam, wystarczy mniej warstw farby,
do wyczyszczenia papier ścierny, nie jest taki drogi, teraz nie wiem dokładnie, nie bierz zbyt grubego 300, max 220 wystarczy bo będzie widać rysy
do odtłuszczenia benzyna ekstrakcyjna 2,3 litry ci w zupełności wystarczą litr jakieś 5 zł
rozcieńczalniki w zależności jakie farby kupisz ale litr nitro musisz miec do umycia sprzętu i do zmycia ewentualnych zacieków
na allegro zobaczysz jakie ceny są dokładnie, ale kupuj raczej w sklepie, lepiej dobierzesz kolor
silnik możesz pomalować na raz ale lepiej na dwa razy odstęp jakieś 15 20 min
maska przy renowacyjnej min dwa razy odstęp jakies 5 10 min musi troszkę wyschnąć ale jeszcze się kleić
świetnie wygląda jak pomalujesz po kolorze lakierem bezbarwnym ale to podroża sprawę i wymaga wprawy aby wszystko nie spłynęło
i wcale nie musi być upału 15 20 stopni wystarczy, w maju możesz śmiało ruszać z robotą

Edytowany przez prometeusz, 29 grudzień 2010 - 21:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:30

Malowanie Władimirca Na silnik to lepiej chlorokauczuk. Olejna lubi blaknąć a chlorokauczuk tak nie. porządnie umyj konkretną myjką najlepiej ja i z farbą odpadnie miejscami będziesz miał pewnosć że słaba powłoka odpadła
Mój Wladimirec podbija świat

#52 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:42

Malowanie Władimirca powiem ci tak podkład jak dasz to będzie się wszystko lepiej i dłużej trzymało utwardzacz też dobrze dolać szybciej wyschnie. nie spiesz się z kryciem dokładnym lepiej położyć parę warstw a niżeli jedną i potem zacieki się robią. jak dobrze ułożysz proporcję farby z rozcieńczalnikiem i utwardzaczem to połysk będzie ładny. Tylko lepiej jakieś farby takie co nie wyblakną szybko a na silnik coś porządnego aby przy temp nie odpadło no i od pogody i warunków w jakich ciągnik będzie pracował. Jak podkładem będziesz jechał to pamiętaj że musi dobrze wyschnąć ale z reguły szybko podkład schnie:) papier jak masz grubszą robotę do wykonania to lepiej gruby i później cienkim przejechać albo listkową przejechać:) chlorokauczuk jest wytrzymały chyba najbardziej na otarcia itp

#53 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 10:27

Malowanie Władimirca Ja malowałem swojego chyba 2 albo 3 lata temu, miałem chyba 3 litry farby i wystarczyło,pół puszki jeszcze do dzisiaj leży.A więc tak na początek umyj myjką cały traktor, najlepiej spryskaj go jakimś płynem np. do mycia silników, nic mu to nie zaszkodzi a ładnie tłuste plamy zejdą. Potem tak gdzie rdza papier ścierny i czyścisz aż całą rdzę usuniesz, i na te miejsca podkład. Nie ma sensu całego jechać podkładem bo tam gdzie jest fabryczny lakier to śmiało można kłaść farbę. Po wymalowaniu tych miejsc podkładem dobrze jest wszystkie miejsca do malowania przejechać papierem ściernym w celu zmatowienia powierzchni, a następnie benzyna ekstrakcyjna do pistoleta i lecisz cały ciągnik. No a później malujesz.Ja malowałem 2 warstwami, nie jestem lakiernikiem no ale wyszło nawet fajnie, wszystko malowałem autorenolakiem(koszt tak jak @prometeusz napisał coś około 50 złotych). Felgi i dach miałem malować na kość słoniową ale potem padła koncepcja na popielaty ciemny i pomalowałem grill dach i felgi tym kolorem (chlorokauczuk), więcej jak puszka Ci na pewno nie pójdzie.Jeśli chodzi o mycie sprzętu ja zawsze myje takim samym rodzajem rozpuszczalnika jak farba, nauczyła mnie tego nieprzyjemna akcja z trefnym nitro kiedy cały pistolet trzeba było skrobać;/Więc masz tak :
*3 litry farby renowacyjnej-150 zł
*1 litr ekstrakcyjnej-5 zł
*około 2 litry rozpuszczalnika-1 litr ftalowego 8zł,chlorokauczuk w podobnej cenie
*podkład nie mam pojęcia ile Ci go będzie potrzeba załóżmy że 1 litr-około 20 zł
*papier powiedzmy że 20 arkuszów-około 30 zł

#54 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 13:11

Malowanie Władimirca Tak jak koledzy wyrzej na silnik najlepszy chlorokauczuk, nic nie odpada :P Ja dawałem po 1 warstwie podkładu i od 2 warstw farby na silnik do 4, 5 warstw na blachy. Powiem ci jeszcze że ja jak blachy malowałem, maske, dach, błotniki, to po każdej warstwie szlifowałem na mokro papierem wodnym, efekt olśniewający, tyle że pracy to przy tym było :P
URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

#55 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 18:51

Malowanie Władimirca żeby nie zakładać nowego tematu to pisze tu

jakim kolorem malujecie swoje władki chodzi mi o konkretny numer farby wg palety RAL,
jak ktoś może to niech da zdjęcie jak dany kolor sie prezentuje.

Edytowany przez wueska, 01 lipiec 2011 - 18:52.

#56 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 20:02

Malowanie Władimirca RAL 2002

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#57 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 08:22

Malowanie Władimirca asharot masz może jakieś zdjęcie władymirca malowanego tą farbą? na oko wydaje się ładna :)

#58 Share t25a1

t25a1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:31

Malowanie Władimirca A ja malowałem tak,stary lakier do zera zdarłem,puzniej podkład,żółta farba i na końcu zwykła olejno ftalowa.A efekt wyszedł taki.
Mój odnośnik

#59 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:28

Malowanie Władimirca Witam... Jak w temacie zamieżam w najbliższym czasie możliwe że już w sobote zabrać się za pomalowanie władzia i mój problem polega na tym że mam władka z orginalną kabiną. Chciałbym pomalowac cały ciągnik dosyć dokłanie wiec zastanawiam sie jak pomalować skrzynie oraz zwolnice więc co zatym idzie musze zdiąć kabine i tu własnie tkwi problem jak to zrobić ?? :unsure: które śruby odkręcić i czy będe musiał rozbrajac całą instalacje elektryczną jak i chydrauliczną ?? prosze o pilną odpowiedź i cenne rady osób które napotkały sie z tym samym problemem co ja :rolleyes: POzdrawiam kuba12345 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:48

Malowanie Władimirca W zimę się do tego zabierasz a masz ogrzewany garaż?? i dobre oświetlenie w garażu. Po drugie farba gorzej schnie w zimę, i chyba nie jest dobrze jak się maluje w minusowe tem.
Ja na twoim miejscy bym poczekał chyba że masz ogrzewanie bob jeśli nie to będzie mordęga wiem bo w wakacje malowałem zetorka 2 tygodnie i już było dużo roboty a jak miałbym to robić w zimę to chyba bym odpóścił. Zastanów się dobrze może lepiej trochę zaczekać i uzbierać więcej kasy przy okazji będziesz mógł coś wymienić.