Skocz do zawartości

Zdjęcie

"tuning" fendt 611LS do 612LS

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacja:Podlaskie pow Wyskie Mazowieckie gmina Ciechanowiec Koce Piskuły
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:39

"tuning" fendt 611LS do 612LS nie my ne zmieniamy oleju na pompie a jak Tobie @JAREKB20 sprawuje sie sprzeglo turbomtik?? robiles cos przy nim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"tuning" fendt 611LS do 612LS Dzisiaj, 06:11
  •  

#22 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 23:13

nie my ne zmieniamy oleju na pompie a jak Tobie @JAREKB20 sprawuje sie sprzeglo turbomtik?? robiles cos przy nim

Przy sprzęgle jeszcze nic nie grzebałem. Ale jak na razie sprawuje sie dobrze.
Mi mechanik mówił żeby zmieniać olej w pompie ( bo miałem taki problem ze przy odpalaniu silnik wchodził na najwyżesz obroty i tak przez ok 5 sekund potem gasł lub nie równo chodził i okazało się że listwa na pompie się zacierała bo oleju mało było w pompie).

No i jeszcze w tym roku rozbierałem mechanizm różnicowy tylny bo mi zblokowało dwa koła ( bo dźwignia zotała naciśnięta za bardzo i zakleszczyło mi blokadę) A tak to nie narzekam.
Choć czasem przydałoby sie pare koników przy orce (4 skibowy Rabe XXL + wał Cambella). Ale daje radę. W razie czego jest jeszcze Farmer 312 który bez problemu to ciągnie.

#23 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 13:17

"tuning" fendt 611LS do 612LS Z tym turbem to nie jest tak łatwo, pompa paliwowa musi być inna, blok silnika też ma nieco inna budowę, a mianowicie silnik bez turba niema zraszaczy tłoka (takie wygięte rurki co rzucają olej na tłok od spodu)i kilka innych rzeczy, więc nie wiem czy to się kalkuluje.

#24 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 30 grudzień 2009 - 15:07

"tuning" fendt 611LS do 612LS dzieki kolego za wytlumaczenie ale nie mi nie chodzi o tak duze zwiekszenie mocy myslalem gdzies tak zeby mail gora 120 koni wystarczyl by mi juz

#25 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 17:06

Z tym turbem to nie jest tak łatwo, pompa paliwowa musi być inna, blok silnika też ma nieco inna budowę, a mianowicie silnik bez turba niema zraszaczy tłoka (takie wygięte rurki co rzucają olej na tłok od spodu)i kilka innych rzeczy, więc nie wiem czy to się kalkuluje.

A to nie wiedziałem. Tak myślałem że chłodzenie musi być lepsze.

#26 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 19:53

"tuning" fendt 611LS do 612LS @jarekb20 a ile ten Twoj rabewerk zajmuje?? i jakie ziemie masz??

#27 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 15:22

@jarekb20 a ile ten Twoj rabewerk zajmuje?? i jakie ziemie masz??

Pług zajmuje ok 2m (po 50cm na odkładnice) a ziemie są różne, nie takie bardzo ciężkie 3/4 klasa

#28 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 10:16

"tuning" fendt 611LS do 612LS wybacz jarekb20 za sterte pytan ale czy mogl bys napiasac mi jeszcze na jakich przełozeniach ciagasz ten plog u mnie jak orze to 3 na 3 reduktoze a jak ciezej to 3 na 2 a podoorywke 4 na 2 dawal rade

#29 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:04

wybacz jarekb20 za sterte pytan ale czy mogl bys napiasac mi jeszcze na jakich przełozeniach ciagasz ten plog u mnie jak orze to 3 na 3 reduktoze a jak ciezej to 3 na 2 a podoorywke 4 na 2 dawal rade

Ja orze dokładnie na takich samych przełożeniach. Podorywkę tez na 3x3 bo mam do niego zaczepiany wtedy pług 5 skibowy z przodu i 7 skibowy z tyłu( szerokość zestawu ok 4.2m) :rolleyes:

#30 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:14

"tuning" fendt 611LS do 612LS o ja pierdusze u mnie w 4 skibach na 5 rozsatwionych takimi przelozeniami chodzi tylko fakt nie mam przedniego dociazenia takigo jak powinno byc tylko standart. a moze cos i juz sprzeglo zjadlo. bo i biegi slabiutko mi wchodzily jak ostatnio obornik na pryzme wozilem przeczepa i olej sie rozgrzal a moze bys wrzucil foty tego zestawu na af napewno byl wiele osob zainteresowanych :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:31

"tuning" fendt 611LS do 612LS model 612 prawdopodobnie rózni sie pompa wtryskowa inna dawka paliwa ewentualnie do tego deko przyśpieszony zapłon. jeśl chodzi o montaz turbo trzeba odprężyc silnik w tego typu przypadkach najczęściej przy pomocy innych tłoków, opóxnic zapłon , zwiekszyc dawke paliwa i cisnienie wtrysku, problem chłodzenia tłoków mozna rozwiazac montując intercooler, w praktyce taki wynalazek jest nie opłacalny i nie wiadomo jak długo bedzie działał. Może ja się nie znam ale zastanawia mnie ten dymek z odmy może to być przedmuch.

#32 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:47

"tuning" fendt 611LS do 612LS aha dzieki za info nie omyslalem o tym a jak to sprawdzic?? czy to to??

#33 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:49

"tuning" fendt 611LS do 612LS Pisałeś wcześniej że z odmy wali białawy dymek. U mnie też tak było i co się okazało?? Głowice były źle dokręcone i były przedmuchy co spowodowało że uszczelki poszły się jeb... przejść. Jeszcze okazało się że 3 pierścionki były pęknięte. Po wymianie pierścieni i uszczelek inny ciągnik mam.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#34 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:10

"tuning" fendt 611LS do 612LS ale cos jescze oprocz tego dymku bylo jakies gwizdanie czy cos takieg??

#35 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:20

"tuning" fendt 611LS do 612LS Dopiero po żniwach, jak było już trochę pracy nim zrobione to zaczęło psiukać spod głowic. Woda lub płyn chłodzący dostawał się do komór spalania, z resztą po dłuższej pracy robiło się ciśnienie w chłodnicy i bąbelki było widać.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#36 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:24

"tuning" fendt 611LS do 612LS no u mnie nic podobnego niema sliniczek jest czysciutki i suchutki a poziom plynu i olej zdajsie na danym poziomie ciekawe ile mnie remont by wynios tak konkretnie bo gdzies patrzylem zestaw na jedna dziure cos ponad 500 zl ostro

#37 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 10:00

"tuning" fendt 611LS do 612LS jeśli silnik ma moc i nie bieze oleju czy płynu ja bym radził się nie grzebać. Co do róznic mocy przeglądałem na autodacie dane dla serii 311 i 312 rózne warianty mocy róznia się miedzy innymi wyprzedzeniem zapony wmodelach słabszych zapłon jest wcześniejszy 23st przed górnym połozeniem tłoka ale mają niższy stopień sprężania 16.8 wersje mocniejsze maja zapłon póxniejszy 17,5 st ale za to nają stopień sprężania 17,5 pewnie róznia się też dawka paliwa ale o tym mowy tam nie było. swoją drogą ciekawi mnie jak uzyskuja zmiane stopnia spręzania przy pomocy innych tłoków czy uszczelek pod głowicę.

#38 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 10:26

"tuning" fendt 611LS do 612LS dzieki kolego o tak konkretna odpowiedz mi chodzilo. a moze byc ze u mnie sprzeglo juz przepuszcza i mam takie wrazenie jakby pary nie mial?? :)

#39 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:48

"tuning" fendt 611LS do 612LS Raczej nie, bo to by silnik szedł jak głupi a nie było by przekazania napędu na koła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:14

"tuning" fendt 611LS do 612LS @turbina ale czasem tak jest silnikowi trzeba dawac do obuha zeby szedl. a z miejsca ruszajac np 5 to trzeba miec z gorki zeby nie mosiec pelnego gazu dac a i to nie zawsze pojdzie oczywiscie mowie o roszaniu pustym lub np tylko z belarka co nie jest wielkim obciazeniem