Skocz do zawartości

Zdjęcie

"tuning" fendt 611LS do 612LS

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacja:Podlaskie pow Wyskie Mazowieckie gmina Ciechanowiec Koce Piskuły
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:55

"tuning" fendt 611LS do 612LS Witam jestem posiadaczem fendt 611LS i czasami moca jest on delikatnie przy slaby do niektoryc prac wiec pomyslalem czy istniala by mozliwosc podniesienia jego mocy do tej porownywalnej z modelem 612LS jak sadzicie jest to oplacalne czy bez sensu a jesli jest co konkretnie nalezalo by zrobic dzieki z gory i Wesolych Swiat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"tuning" fendt 611LS do 612LS Dzisiaj, 18:05
  •  

#2 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:46

"tuning" fendt 611LS do 612LS Poczytaj sobie ten wątek,tam są wypowiedzi o podniesieniu mocy:
http://www.agrofoto....rio-t22709.html

#3 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:12

"tuning" fendt 611LS do 612LS zgoda przeczytalem caly temat i nic konstruktywnego nie wynika z tego ta trwala rozmowa o nowych silnikach z wtryskiem i pompa elektroniczna gdzie taka operacja to wiele zabawy a mi chodzi o niewielkie zwiekszenie mocy w dziadku ktory ma prawie 30 lat

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:55

"tuning" fendt 611LS do 612LS Po co ci niewielkie zwiekszenie mocy?? W jakich sytuacjach brakuje Ci mocy? Najlepszym sposobem chyba bedzie zadbanie o czyste filtry,dobre oleje i paliwo. Chyba tylko zalozenie turbo uczyniło by silniejszy ciagnik a to jest finansowo malo oplacalne.

#5 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:12

"tuning" fendt 611LS do 612LS @szczoewko filtry i oleje wymieniam przynakjmniej 2 razy do roku a czasme mocy brakuje mu przy orce bo wspolpracuje ze kvernelandem ab 100 a pracuje na gliniatej 3 klasie ziemi a nie wiem 105 koni to troche malo

#6 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:19

"tuning" fendt 611LS do 612LS Sam pomyśl i odpowiedz sobie na to pytanie: ile on ma na liczniku???

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:27

"tuning" fendt 611LS do 612LS To juz sam sobie odpowiedziales dlaczego brakuje mocy. Pług jest pewnie 4 skibowy wiec proponuje spłycic troche orke lub wykonywac mniejsza predkoscia lub odkrecic jedna skibe i orac na 3 skiby. Sam ciagam 100 konnym JD 4 skibowy obrotowy pług(fotki w galerii) i wiem co to braki mocy na glinie ale mozna sobie własnie z nimi tak poradzic.

#8 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 19:38

"tuning" fendt 611LS do 612LS @marcin87 i co z tego ile ma nalatane. nie mam pieniedzy na nowego i napewno nie bedzie mnie stac przy tych cenach wszystkiego. wiec stram sie tym co mam obrobic i jakos sobie poradzic

@szczewko w tym plugu nie istnieje mozliwosc odkrecenia skiby chyba ze wszystko roz... a to po co mi

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:01

"tuning" fendt 611LS do 612LS I ty chcesz zwiększać moc jak ciągnik nie generuje już takiej mocy jaką powinien mieć :lol:. Remont silnika a później to sobie możesz moc zwiększać :D :D

#10 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:50

"tuning" fendt 611LS do 612LS W Twoim ciągniku, ma on 30 lat prawie i godzin kilkanaście tysięcy najlepszym sposobem na podniesienie mocy silnika będzie gruntowny generalny remont jednostki napędowej, najlepiej w jakiejś poważnej firmie specjalizującej się w tej dziedzinie. My w takich firmach robiliśmy 3 ciągniki i są one dużo mocniejsze niż drugi taki sam ciągnik sąsiada o mniejszym przebiegu.
Polecam Ci te rozwiązanie, gdyż sam mówiłeś że długo nie będzie Cię stać na nowy ciągnik więc tym będziesz musiał robić jeszcze wiele lat i zainwestuj w poważny remont. Samemu czy tam u pana Wieśka w stodole porządnego remontu nie zrobisz, wiem bo my tak robiliśmy kiedyś, a teraz silnik do firmy i spokój, może 2-3 tysiące drożej wyjdzie ale spokój na lata, u mnie na wiosce nikt silników nie robi, tylko wożą do tej firmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 26 grudzień 2009 - 23:10

"tuning" fendt 611LS do 612LS W RPT bym artykuł o zwiększaniu mocy silnika na podstawie dwóch ciągników ok. 3 letnich. Zwiększanie mocy w nich zajęła się specjalizująca się tym firma. Pisało tam że zabieg zwiększania mocy można przeprowadzić na ciągnikach młodych i otwierających daną serię ciągników więc ciągników o jeszcze mniej obciążonych silnikach niż w największych modelach. Muszą mieć też niedużo przeprowadzonych mtg. Podwyżka mocy o 20KM kosztowała w 150KM NH ok 750zł. Więc moim zdaniem w wiekowym ciągniku który ma już trochę mtg nacykane lepiej wykonać generalny remont silnika w dobrym zakładzie naprawczym oraz włożeniu nowych, najlepiej oryginalnych części. Później można ewentualnie podnieść moc silnika przez taką firmę ale z reguły przeprowadza się ją na stosunkowo młodych ciągnikach.

We wrześniu tego roku robiłem mały remont mojego fendta tzn wymianę pierścieni i po jej wykonaniu zwiększyła się moc i power silnika.

Edytowany przez kamil16251290, 26 grudzień 2009 - 23:14.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#12 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 02:21

"tuning" fendt 611LS do 612LS Zrób porządny remont tak jak mówiłem i poczujesz różnicę, bo wraz z wiekiem konie zdychają mimo że zewnętrznie może to być niewidoczne. A potem najwyżej pomyślisz o zwiększeniu mocy, ale raczej tego nie polecam bo może coś się popsuć i potem kasa na naprawę, tymbardziej że to chyba Twój główny koń na gospodarce.
Facet z firmy tuningowej który zwiększał u nas moc w ciągniku z elektroniczną pompą, mówił że można zwiększyć moc w starszych ciągnikach z mechaniczną pompą wtryskową ale tego nie polecał bo jest wzrost zużycia paliwa niewspółmierny do wzrostu mocy, oraz skrócenie żywotności silnika a chyba nie o to Ci chodzi. Mówił że w niektórych przypadkach takie zwiększanie mocy poprzez podkręcenie na pompie jest nic nie warte bo może się dziura w tłoku wypalić, i głównie jest wzrost spalania a nie mocy.
Ale może Twój silnik nie wymaga remontu tylko zrobić pompę i wtryski? Dobrze by było przynajmniej sprawdzić te elementy, od nich dużo zależy. Może gdzieś hamulce trzymają? sprawdź to, ja kiedyś myślę co ten ciągnik tak słaby, a jechałem na zaciągniętym hamulcu postojowym hehe, banalne problemy najtrudniej dostrzec czasami. Może ciągnik gdzieś się lekko zapowietrza, tak mieliśmy w jednym ciągniku, i tracił moc po górę bardzo mocno.
Napisz coś więcej o tym fendcie, rocznik przebieg, czy ma wycieki i jak ma to skąd? Czy dymi? jeśli tak to jaki jest kolor dymu i kiedy on się pojawia? Czy mocno dmucha z odmy? może dmucha z niej olejem?

#13 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 13:08

"tuning" fendt 611LS do 612LS dziekuje za wasze wypowiedzi. sa bardzo pomocnne. jednak o kapitalnym remoncie myslalem i wlsnie zastanawialem sie czy to nie podczas walsnie tego zabiegu dokonac tej operacji podniesienia mocy co bylo by konieczne do tego? zmiana pompy?? calych wtryskiwaczy czy moze samych koncowek itd

#14 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:14

"tuning" fendt 611LS do 612LS Porozmawiaj z tym gościem, na pewno coś doradzi.
kosti68 - Przeglądanie profilu

#15 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 21:41

"tuning" fendt 611LS do 612LS fendt jest z 1981 roku model 611Ls przebieg nieznany do konca poniewaz obecnie na liczniku ma 4tys z kawalkiem w co nie bardzo wierze z odmy polatuje bialawy dymek nie kapie zaden olej wyciekow niema nie liczac z okolic skrzyni niewielkich pocen wymek czasem z wydechu taki niewidomo jaki raz jasniejszy raz ciemniejszy po delikatnym rozgrzaniu zaprzestaje albo z pozycji kierowcy juz tego nie zauwazam nie posiada on turbiny i musze wspomniec ze oleju nie zauwazylem aby "bral" olej pozdro

#16 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:24

"tuning" fendt 611LS do 612LS Jak chcesz zwiększyć moc to jedynie w twoim przypadku wymiana silnika na typ TD226,6B, lub jeśli jest źle to jak wyżej koledzy napisali, generalny remont,(niekonieczni w wyspecjalizowanym warsztacie, bo to nie zawsze jest takie uczciwe i fachowe jak powinno być). Mógłbyś pokusić się o zamontowanie turba do twojego silnika ale to za duża kombinacja i koszty, taniej wyjdzie kupno innego motoru. Jak zapodasz silnik taki jak wyżej podałem to będziesz mógł go sobie wykręcić nawet do 185KM.

#17 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:57

"tuning" fendt 611LS do 612LS

fendt jest z 1981 roku model 611Ls przebieg nieznany do konca poniewaz obecnie na liczniku ma 4tys z kawalkiem w co nie bardzo wierze z odmy polatuje bialawy dymek nie kapie zaden olej wyciekow niema nie liczac z okolic skrzyni niewielkich pocen wymek czasem z wydechu taki niewidomo jaki raz jasniejszy raz ciemniejszy po delikatnym rozgrzaniu zaprzestaje albo z pozycji kierowcy juz tego nie zauwazam nie posiada on turbiny i musze wspomniec ze oleju nie zauwazylem aby "bral" olej pozdro

Po tym co napisałeś silnik nie wygląda na potrzebującego remontu. W sumie z tego co napisałeś wynika że w dobrym stanie jest. Nie wiem, nie znam się na silnikach zbytnio w fendtach. No 4000 godzin to na pewno on nie ma bo tyle mają ciągniki nawet 3 letnie :lol:, lub 10 letnie ale nie prawie 30 letnie, może ma 14 tyś godzin, ale te silniki w tych fendtach z serii 600 są żywotne słyszałem, poza tym znajomy ma 612 to bardzo zadowolony z niej jest.

#18 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 14:24

"tuning" fendt 611LS do 612LS tez tak słyszałem ze długo zyja:)a z tego co wiem ten sam silnik znajduje sie u mnie co i u twego znajomego w 612 tylko hyba sie pompa roznia i wtryskiem a moze i cos z rozrzdem trzeba zmieniac?? a ten zetorek w Twojej galeri to Twoj?? jak sie sparawuje jak z paleniem?? @turbina ten sam silnik co u mnie sie znajduje bez turba kreci sie chyba na 125 koni jesli sie nie myle a jesli tak to prosze o poprawienie mnie

#19 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:28

"tuning" fendt 611LS do 612LS Witam Ja też mam fenda 611LS z 1980 roku i ma 8000mth w orginale odpala na dotyk jedynie w mrozy był troszkę problem. I mam takie pytanko czy przy wymianie oleju zmieniacie olej również w pompie wtryskowej? No i z tego co się orientuje dołożenie do niego turbo to nie taki problem wystarczy tam przy kolektorze kolanko dodać i centralne smarowanie odślepić na silniku. (ale ile w tym prawdy to nie wiem) sam tego nie robiłem. Ale czy po dołożeniu turbo musiałbym coś jeszcze zmieniać jakbym chciał go troche podrasować??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:20

"tuning" fendt 611LS do 612LS O ile wiem to trzeba wymienić tłoki i pierścienie na typ turbo ale nie wiem czy też dół silnika.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.