Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Davidastra    0

ja naprzykład nie daje popalic ciągnikowi max. 2000 obr , poco więcej staje się tylko nieekonomiczny , a jak ktos pisze że niedaje rady to albo silnik do remontu albo maszyny nie pod niego


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kiedyś w orce utrzymywałem obroty maksymalnego momentu obrotowego i spalanie wyszło 3,7 l/mth. Oczywiście przy niższych obrotach wydłuża się trochę czas pracy, ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

brawo kolego elektrotechnik , zgadza się w 100 % tylko niektórzy nieumieja rozróżnić max. moment a max. obroty hahaha


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W C-360 jak w dużej ilości ciągników to nie przekraczać 1800obr to spalanie będzie ekonomiczne. A tak ogólnie to trzymać ok 1600obr i będzie dobrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja orałem pługiem 3x35, 62 ary ciągnikiem mf 260 o mocy 62km i spalił 5,3 l na tym kawałku, czyli wychodzi 8,54 l/ha dodam ze ma silnik 4perkins poj 3,3 ma jeden baniak więcej niż 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriucmg    1

witam, chciał bym się dowiedzieć jakie średnie spalanie ma Ursus C-355 ale w L/ha bo wszędzie podane jest ma mth. Chodzi mi o spalanie takie w przybliżeniu. Orka,agregatowanie(kultywator+wałki), talerzowanie,bronwanie(brony ciężkie, siew oraz to l/mth w rozsiewaczu nawozu oraz opryskiwaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Przy orce zimowej gdzieś ok 25l/ ha, przy lekkich pracach myśle, że więcej niż 10 nie spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w orce pługiem 3x30 na głębokość 20-25 cm na glinie to wychodzi 20-25 l/ha w zależności czy mokro czy dobre warunki, brony to ok 3 l/ha agregat ok 8-12 l/ha podorywka 10 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian94    0

jeśli 360 dużo pali i w dodatku kopci należy wymienić końcówki wtryskiwaczy.ja tak zrobiłem i wynik jest rewelacyjny c 360 pali o niebo mniej i nie kopci nawet przy orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

W C-360 1mth= 1 godzinie zegarowej pracy na obrotach 1850.

A w 3P 1mth= 1 godzina zegarowa pracy na obrotach (chyba) ok 1500.

jedna motgodzina to jedna motogodzina

nie moze być różna w innych traktorach

1mtg to godzina pracy silnika przy obrotach 1850 na min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie jestem pewien ale chyba się mylisz bo w zetorach są jakoś inaczej naliczane mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jedna motgodzina to jedna motogodzina

nie moze być różna w innych traktorach

1mtg to godzina pracy silnika przy obrotach 1850 na min

 

 

Coraz więcej jest na forum fachowców, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym piszą. Kolego mylisz się, w 3p 1mth to 1h przy 1500rpm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Dokładnie to w C360 1 mtg = 1 godzina pracy przy 1865 obr/min, a w 3p - 1 mtg = 1 godzina pracy przy 1500 obr/min. (dane z instrukcji napraw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

przeciesz na licznikach pisze kiedy nabije mth.....3p-1500obr a c-360-1865....wiec perkins bedzie nabijac mth w 50min jesli bedzie pracowac na obrotach c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

Nie jestem pewien ale chyba się mylisz bo w zetorach są jakoś inaczej naliczane mtg.

bo zetor ma inne max obroty. u mnie c360 ma max 2150 a zetor się kreci do 2350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

Wlasnie co to ma do rzeczy.....moj perkins zamyka licznik.....i wtedy mth trwa 40min....lopol92 jak mozesz to luknij w zetorku na liczniku w ile nabija mth.....ale tam to chyba bedzie 2000obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Nie widziałem wcześniej tego tematu.

Ja chyba przebije wszystkich. Kiedyś kosiłem sześćdziesiątką kukurydzę sieczkarnią Kemper Sprinter (jednorzędowa) za sieczkarnią ciągnięty był rozrzutnik dwuosiowy (pojemność skrzyni ok. 10 m3) to przy dobrej kukurydzy i dosyć wilgotnym polu spalanie dochodziło do 10 litrów na godzinę zegarową!!! w czasie jednej godziny kosiło się dwa takie rozrzutniki (wydaje mi się, że było to ok 10 ton zielonki). Przez cały dzień ciągnik spalał prawie dwa zbiorniki paliwa. Na szczęście teraz wyręcza go już inny mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

mój na hektar spali koło 8-9 litrow

to ile Ci spali na motogodzinę ??

ile zrobi się motogodzin na 1 hektar??

Edytowano przez PIOTREK44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj