Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

918 odpowiedzi na ten temat

#141 Share pronar1996818

pronar1996818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 13:31

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? muj ursus c-36-3p ostatnio spalił 5l na 1 moto godzinę 3 pugach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Dzisiaj, 18:03
  •  

#142 Share lukasz5314

lukasz5314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 19:41

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? mam 3p i jak jedziemy po kapuste czy cos to niepali wiencej niz 3l

#143 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 19 sierpień 2009 - 12:28

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Ktoś tu pytał dlaczego 60 wali czarnym dymem a 3p nie. Otóż ja Wam powiem :) 3p ma komorę wstępną w której paliwo i powietrze się wymieszają i dopiero trafiają do komory spalania a 60 nie posiada i paliwo z powietrzem się miesza w komorze spalania ale to i tak nic nie daje w mocy czy momencie obrotowym. Sprawny silnik 60 nie będzie dymił. Owszem z obciążeniem da dyma ale jak się rozdpędza jeśli dymi na stałych obrotach to już układ paliwowy do przejrzenia lub nawet tłok pierścienie tuleja. Więc fani 3p nie zachwycajcie się że Wasz 3p nie dymi a sąsiada 60 trochę puści to nie znaczy o złej jakości silnika. 60 i tak i tak ma większy moment obrotowy a to się bardziej liczy niż moc czy też spalanie. No jak już 60 będzie palić 10 litrów to już coś nie tak. Jeździłem wiele razy i tym i tym i śmię stwierdzić iż 60 jest o wiele lepsza i mniej awaryjna i co za tym idzie mniejszy koszt utrzymania i części tanio są. Zgodzi się ktoś ze mną ? :)

#144 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 13:52

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? 3p ma komore wstepna? Ciekawe gdzie? Jest to silnik z bezposrednim wtryskem paliwa tak samo jak w 60. Nawet ksztalt komory spalania w denku tloka jest podobny w obu ciagnikach. To ze 3p nie dymi to zasluga pompy rozdzielaczowej ktora charakteryzuje sie zmiennym poczatkiem i stalym koncem wrysku. Przez to silnik nie dostanie wiecej paliwa niz moze spalic, chyba ze bedzie przeciazony. :)
60 ma co prawda wiekszy moment obrotowy, ale w 3p moment obrotowy prawie sie nie zmnienia w wiekszym zakresie obrotow niz w 60, a to bardzo duzo daje, rowniez nizsze spalanie. :)

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#145 Share wojtek123

wojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 08:35

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Witam ostatnio w orce mój C-360 spalił około 25l na 2ha, ciężka orka, pług z dużymi odkładniami+brona , ile tak naprawdę powinna spalić??

#146 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 10:31

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Czego tu człowiek może się dowiedzieć o ciągnikach nowego Komory wstępne miesza się paliwo z powietrzem
Jasny gwint chłopaki jakie wy macie pojecie o ciągnikach ???
części do perkinsa są takiej samej ceny co do 360 Tyle że masz 3 tłoki a nie 4 i kapitalka wyjdzie taniej motoru
A co do dymienia to choćby niewiem jak 60 była zrobiona i tak dym bedzie wyraźniejszy niż w 3p
Owszem jak perkins daje dyma większego to się będzie dusił i spadał z obrotów ale 60 wiele więcej nie fiknie a przy takim obciążeniu co perkins bedzie spadał z obrotów nad c 360 będą czarne chmury jak w pewnym filmie :)

Opus meum est

#147 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 wrzesień 2009 - 10:54

Ktoś tu pytał dlaczego 60 wali czarnym dymem a 3p nie. Otóż ja Wam powiem Dodany obrazek 3p ma komorę wstępną w której paliwo i powietrze się wymieszają i dopiero trafiają do komory spalania a 60 nie posiada i paliwo z powietrzem się miesza w komorze spalania ale to i tak nic nie daje w mocy czy momencie obrotowym. Sprawny silnik 60 nie będzie dymił. Owszem z obciążeniem da dyma ale jak się rozdpędza jeśli dymi na stałych obrotach to już układ paliwowy do przejrzenia lub nawet tłok pierścienie tuleja. Więc fani 3p nie zachwycajcie się że Wasz 3p nie dymi a sąsiada 60 trochę puści to nie znaczy o złej jakości silnika. 60 i tak i tak ma większy moment obrotowy a to się bardziej liczy niż moc czy też spalanie. No jak już 60 będzie palić 10 litrów to już coś nie tak. Jeździłem wiele razy i tym i tym i śmię stwierdzić iż 60 jest o wiele lepsza i mniej awaryjna i co za tym idzie mniejszy koszt utrzymania i części tanio są. Zgodzi się ktoś ze mną ? Dodany obrazek

Komora wstępna nie służy do mieszania paliwa z powietrzem. Ona była stworzona niejako do zwiększenia ciśnienia wtrysku. Podczas wtrysku paliwa do komory wstępnej spalała się tylko jego niewielka część (z braku powietrza). To z kolei podnosiło ciśnienie w tej komorze i powodowało wtryśnięcie reszty rozpylonego paliwa do komory głównej gdzie następowało właściwe spalanie. Takie były założenia, a w praktyce bywało różnie, dlatego w nowoczesnych silnikach zrezygnowano z wtrysku pośredniego. Kolega @marian3p ma rację, silnik AD3.152 UR ma wtrysk bezpośredni.

#148 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 29 listopad 2009 - 18:49

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? a ja wam powiem tak ;) ciągnik najlepsiej sprawdzić w lesie:) przy zrywce oczywiście:)latem trafił sie zrąb był podzielony na dwie grupy:) w jednej zrywał gościu c-360-3p(4 miesiące po kapitalnym remoncie ale w zakładzie nie w domu:) a w drugiej ja zwykła c-360 która juz 10 lat działa od kapitalnego remontu i tak jak do c-360 chaczyłem 9 sztuk kopalniaka drewno długości 13 metrów i średnio 17 cm średnicy na 6 metrze (średnoi 9 sztuk chaczyłem)i z tym na 2 biegu ponad 200 metrów prawie ze cały czas tylko na tylnik kołach przód ledwie co tykał ziemi i tak przez 7 godzin i juz musiało być zeby mi 15 litrów spaliła nie zdarzyło się zebym 20 litrów spaliła a gościu tym perkinsem chaczył po 4-5 sztuk i mu sie przód unosił( wymary drewna średnio takie same)i na 3 biegu to tylko z górki dawał radęa tak to 2 tez ponad 200 metrów targał ale mu paliła minimum 20 litrów raz dyłem go zaciągnąć bo akumulatory wydoił to mówił a raczej wszystkich wyzywał ze ta zrywka się nie opłaci bo 30L zdzarł :) perkins był szefa nie kierowcy a zwykła c-360 była nasza własna no i chyba normalne który lepszy:)aa ja mnie mam obciązników z przodu a on pełen komplet, opony na tyle 90% czyli prawie nie zuzyte tyle ze u niego na 3p były zwykłe polskie a u nas są 4 letnie ruskie wiec i wysokośc bieżnika tez się rózniła:)i teraz po tym wpisie ocencie te ciągniki:)pozdrawiam :)

komora wstępna słuzy też do wyciszenia silnika :blink:
mała poprawka bo zawsze mówie 360 a mamy 355:)a niby 355 słabsza od 360 chociaż nie wiem pod jakim względem słabsza :)

#149 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:00

a ja wam powiem tak ;) ciągnik najlepsiej sprawdzić w lesie:) przy zrywce oczywiście:)latem trafił sie zrąb był podzielony na dwie grupy:) w jednej zrywał gościu c-360-3p(4 miesiące po kapitalnym remoncie ale w zakładzie nie w domu:) a w drugiej ja zwykła c-360 która juz 10 lat działa od kapitalnego remontu i tak jak do c-360 chaczyłem 9 sztuk kopalniaka drewno długości 13 metrów i średnio 17 cm średnicy na 6 metrze (średnoi 9 sztuk chaczyłem)i z tym na 2 biegu ponad 200 metrów prawie ze cały czas tylko na tylnik kołach przód ledwie co tykał ziemi i tak przez 7 godzin i juz musiało być zeby mi 15 litrów spaliła nie zdarzyło się zebym 20 litrów spaliła a gościu tym perkinsem chaczył po 4-5 sztuk i mu sie przód unosił( wymary drewna średnio takie same)i na 3 biegu to tylko z górki dawał radęa tak to 2 tez ponad 200 metrów targał ale mu paliła minimum 20 litrów raz dyłem go zaciągnąć bo akumulatory wydoił to mówił a raczej wszystkich wyzywał ze ta zrywka się nie opłaci bo 30L zdzarł :) perkins był szefa nie kierowcy a zwykła c-360 była nasza własna no i chyba normalne który lepszy:)aa ja mnie mam obciązników z przodu a on pełen komplet, opony na tyle 90% czyli prawie nie zuzyte tyle ze u niego na 3p były zwykłe polskie a u nas są 4 letnie ruskie wiec i wysokośc bieżnika tez się rózniła:)i teraz po tym wpisie ocencie te ciągniki:)pozdrawiam :)

komora wstępna słuzy też do wyciszenia silnika :blink:
mała poprawka bo zawsze mówie 360 a mamy 355:)a niby 355 słabsza od 360 chociaż nie wiem pod jakim względem słabsza :)

Opinia eksperta :) tylko w łeb sobie strzelić

#150 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:54

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? a co zle napisałem?? :blink: wiem z doświadczenia to pisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2009 - 13:27

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? A ja wiem z doświadczenia ze perkins nigdy nie spali tyle co c360 i to jeszcze w lzejszej robocie, takie bajki to mozesz opowiadac swoim dzieciom na dobranoc.

#152 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 19:33

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? wierzyć nie musicie ale jednak 3p ma słabszy silnik i gdyby zachaczył do 3p tyle co ja do swojej zwykłej to by nawet z miejsca nie ruszył. pisze tak jak było niewiem dlaczego tyle mu paliła ale tyle paliła. ale kazdy wie swoje :blink:

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2009 - 19:39

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? oczywiście ze jest możliwe ze tyle spaliła 3p choć był po remoncie, moj znajomy ma 3p po remoncie 3 lata i pali tyle co 914 a z dymieniem to dorównuje 60-tkom

#154 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 30 listopad 2009 - 19:46

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? jak ktoś przeciąża ciągniki to nawet i 3p może spalić więcej od zwykłego a jeszcze jak pompa wtryskowa i wtryski są walnięta to tym bardziej ale fakt jest jeden jakby obydwa ciągniki były w stanie idealnym i dostały maxymalne obciążenie które dopuszcza fabryka to 3p na godzinę spali mniej ale ma mniejszy uciąg trzeba o tym pamiętać

#155 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:04

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? tyle ze 3p nie kopciła na o zwykła wiadomo :blink: dziwne mi tez to było ale tak było ;)

#156 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2009 - 20:08

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Dużo zależy od kierowcy jak ma ciężka nogę, np ja w swojej c 330 zrobiłem 18l na hektar sam się dziwiłem ze tyle spaliła

#157 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:12

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? znaczy nie wiem czy wiesz jak robota w lesie wyglądam ale jest tak chaczysz ile się da nie raz az musisz wyszarpywac by ruszyć dojezdzasz na miejsce składu odchaczasz i wikasa spowrotem, na mnie sie darli ze zajade ciągnik a mi tam to wiesz 10 lat po remoncie to moze sie popsuc dosyć zarobiła naprawdę ciągnik sie wrócił z 10 razy:)

#158 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:12

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Mniejszy uciąg ........ ? :blink: Silnik od zwykłej 60 ma 5 koni więcej niż od 3p i troszkę inną kulturę pracy bo co 4 baniaki to nigdy 3 . Obydwa pociągną prawie to samo .......... , tylko co zwykła uciągnie na 3 biegu to petka na 2 - gim . No ale ...... widzę że tu jest grono ekspertów ......... ;) Ciekawe czy któryś z was widział jak się ciągnie 5cbm buka w jednym klocu.......... Temat proponuję zamknąć bo jest bez sensu ......... Nigdy zwykła nie dorówna 3p pod względem spalania.......

#159 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 listopad 2009 - 21:26

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? @Filipoo C-355 ma tyle samo mocy co 3P więc jakim cudem może spalić mniej od Perkinsa? Przy sprawnych silnikach to jest nierealne. Chyba, że przy tym 3P układ wtryskowy jest do wymiany. A tak przy okazji ja do zrywki drewna używam forwardera John Deere 1010 E, który spala niecałe 4 l/mth, przy wydajności 60 m3/h.Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 16:38

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Fillipo a ja wyciągnołem w tartaku sosne 3,5 mbc c 330 na 3 biegu koła w powietrzu przednie belka i heja
wiec jak c 360 3p nie mógł wytargać 3 pręciaków o średnicy 15 cm ?????? no stary nierealne wręcz
Dodam że sosne ciągnąłem około 50 metrów pod trak miała 80 cm średnicy i 19 m długości

Opus meum est