Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

918 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 21:32

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? to lewy ten perkins był
już nieraz widziałem jak sie robi
u mnie teraz ludzie jak mja 60 to tylko perkinsy innych nie chcą
pompy fakt rzędowe ku... nie do zajechania
ale z ta siła to tak nie przesadzaj perkins zrobi to samo co 60
i jednak spali mniej
znajomego ojciec jexdził po pustaki z kolegą
on 60 a tamten perkinsem
na pusto perkins doszedł pierwszy a z ładunkiem 60 dogoniła go
hehe do domu zjeżdżali razem
ale po dniu jeżdzenia byli 3 razy
na 2 przyczepy
perkins spalił 31 litró ropy
a 60 prawie 40
niema bata 60 spali więcej i już
chyba ze robiąc nimi katowałbyś je poprostu to moze tak
inaczej 60 zawsze przegra w spalaniu inaczej poco by robili 3p

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Dzisiaj, 13:03
  •  

#122 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 21:39

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? doprawdy dziwne rzeczy wygadujecie po prostu chyba niektórzy nie mogą zrozumieć że 4 gary 60 nie są lepsze od 3 603p te 4 konie mechaniczne to żadna różnica

#123 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 czerwiec 2009 - 21:59

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Jak już coś to 5 km. Bo 3p ma 47 a c-360 52km. Ja wam powiem że ogólnie na mój gust to myślę podobnie jak @K1ROVEZ. Tył ciągnika który pozostał niezmieniony od 60 jest że tak powiem "ciężki" przez co silnik 3p szybciej się rozlatuje aniżeli w mf255 czy U3512. Ost gadałem z kumplem dlaczego w jego 3p tak strasznie wyje. On mi mówił że to wał korbowy a mi się wierzyć nie chciało. Uwierzyłem dopiero wtedy gdy te wycie usłyszałem na 3 biegu. Bo zazwyczaj w normalnych 60 na tak wolnym biegu te wycie nie jest aż tak słyszalne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#124 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 22:11

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Davidastra, mówię o naprawdę dawnych czasach, 'Pershing' sąsiada to był wtedy nowy ciągnik miał może rok, nasza miała już wtedy 6 lat. Nie musisz mi wierzyć i masz do tego prawo, ja natomiast nie mam powodu żeby 'kitować' w tym czy tez innym temacie, bo nie jestem zakochany w swojej 'sześćdziesiątce'. Piszę prostu jak było.
damian18 oprócz różnicy w mocy ważna jest tez różnica w momencie obrotowym, w ciągniku często nawet ważniejsza...

W Ursusie myśleli chyba, że kupując licencję na ten angielski silnik nie wiadomo jak bardzo poprawią Czechów, ale oni wiedzieli, że droga naprzód wiedzie przez zwiększanie mocy i innych parametrów, a nie przez ich zmniejszanie...
good God damn and other such phrases...

#125 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 23:00

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? K1ROVEZ dobrze gadasz moment obrotowy perkins ma lepszy. zetor cudem techniki nie jest inie będzie trochę odbiegnę od tematu czeska Jawa np 350ts 2 gary paliwożerna i wielki muł MZ etz 150 odstawia jawę bez problemu jawa dogoni ja tylko na długiej i prostej trasie a spali 4 litry przy czym jawa 8 tak więc większe nie znaczy lepsze weż pod uwagę że ciągnikiem nie tylko orzesz ale robisz też setki inych prac gdyby zetor był zarządzany jak ursus już dawno by upadł

i z kupnem tej licencji to głębsza sprawa niż możesz sobie wyobrazić

#126 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 20 czerwiec 2009 - 09:49

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Porónywanie ciągników ze względu na motory super ;) ty już nie wciskaj kitu że gdyby ursus był inaczej zażądzany to by nie upadł. Ludzie kupowali stare c360 i c330 bo po prostu były dobre i wytrzymałe. Ale jak weszły te nowe ursusy to tak z****** opinie ursusowi że później nikt ich nie chciał ;) do sadownictwa to one się nadają, ale nie do rolnictwa. Taka jest prawda :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2009 - 10:19

K1ROVEZ dobrze gadasz moment obrotowy perkins ma lepszy. zetor cudem techniki nie jest inie będzie trochę odbiegnę od tematu czeska Jawa np 350ts 2 gary paliwożerna i wielki muł MZ etz 150 odstawia jawę bez problemu jawa dogoni ja tylko na długiej i prostej trasie a spali 4 litry przy czym jawa 8 tak więc większe nie znaczy lepsze weż pod uwagę że ciągnikiem nie tylko orzesz ale robisz też setki inych prac gdyby zetor był zarządzany jak ursus już dawno by upadł

i z kupnem tej licencji to głębsza sprawa niż możesz sobie wyobrazić

W jaki sposób jest lepszy? 360 ma o 30 Nm więcej od 3p, tak więc gdzie ta przewaga?

#128 Share rado304

rado304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 10:49

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Który jest lepszy zetor 7211,ursus c-360 czy c-360-3p??? bo już teraz nie wiem
ale niech mi ktoś odpowie skąd się bierze ten czarny dym w c-360 i z czego on powstaje? z wody ? bo 3p tak nie dymi jak ten kocioł ! ;) a dlaczego teraz robią ursusy z silnikami perkinsa ? ;) licencja to już było przerabiane! :) kto się zemno zgodzi? :) no chyba silniki 60 to były dobre na spalanie ropy i produkcję dymu ale ochrona środowiska ich nie popiera :)
U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

#129 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:48

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? teraz bardzo dużo ciągników ma perkinsy i jakoś się sprawdzają i są dobre Dawid kupowali bo nic inego nie mogli kupić woleli 30 zamiast konia. Nowe to według ciebie licencyjne czy te co robili teraz??? o nowych nic praktycznie nie wiem więc się nie wypowiem a licencyjne to bardzo dobre maszyny wcale nie gorsze od 60 itd tylko że większość nie potrafi ich obsługiwać taka jest prawda. a porównania z motorami po prostu nie zrozumiałeś nie wiem ile ty masz lat? ale zachowujesz się jak mój brat (12 lat)

#130 Share rado304

rado304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 14:29

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? @damian18 żle mnie zrozumiałeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 14:58

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? rado304 dobrze cie zrozumiałem mój post był skierowany do przeciwników perkinsa

#132 Share rado304

rado304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 16:26

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Tylko że ja nie jestem przeciwnikiem Perkinsów tylko je popieram

#133 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 16:38

Który jest lepszy zetor 7211,ursus c-360 czy c-360-3p??? bo już teraz nie wiem
ale niech mi ktoś odpowie skąd się bierze ten czarny dym w c-360 i z czego on powstaje? z wody ? bo 3p tak nie dymi jak ten kocioł ! ;) a dlaczego teraz robią ursusy z silnikami perkinsa ? ;) licencja to już było przerabiane! :) kto się zemno zgodzi? :) no chyba silniki 60 to były dobre na spalanie ropy i produkcję dymu ale ochrona środowiska ich nie popiera :)

Kolego zadajesz trochę pytania retoryczne. Przecież to jest wiadome że z tych 3 ciągników najlepiej wypada zetor. Nie tylko jest najmocniejszy ale komfort jazdy jest z innej bajki od ursusa. A czarny dym to po prostu jest taka charakterystyka silnika, że przy nagłym dodaniu gazu lub dużym obciążeniu da czarnego dyma. Zresztą każdy z tych ciągników da dyma jak ma ciężko, z ta różnicą że jak Perkins da dymka to się dusi.
Zapraszam na swój profil

#134 Share rado304

rado304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 17:05

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? milanreal1 zgadzam się z tobą zetor ma lepszy komfort od c-360 i 3p a ten dym czarny w c-360 to bierze się chyba z ropy bez urazy ;)

#135 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 21 czerwiec 2009 - 20:57

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Lat 38 a to konto syna ;) A jesli chodzi mi o ursusy to np. 4514, 5314, c360-3p. Tak szczerze to wszyscy uważają je za niewiadomo co i że niby są na powietrze :) ;) :) a w rzeczywistości jest wogóle co innego. Temu co przesiadł sie ze starej c360 na niego to niby cudo techniki, ale z tego co pojeździłem nimi i miałem 2812 to jak dla mnie są nic nie warte. Jakbym kupował c360 to bym wzioł zwykłą, ponieważ i tak więcej wytrzyma niż te perkinsy i roboty się nie boi (zakopci a nie zgaśnie). Ale o ciągniki trzeba dbac temu co c360 wali chmure dymu po prostu nadaje się do remontu :) Pojeździłem troche ciągnikami i wiem jak który chodzi i na co go stac.
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#136 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 22:35

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? silnik 60 wytrzyma więcej niż perkins ciekawa teoria może ją jakoś uzasadnisz??? perkins niby zgaśnie (zależy od kierowcy) a silnik zwykłej 60 zakopci ale nie zgaśnie i co z tego jak zanim spowrotem wbije się na obroty to perkinsa zdąrzę odpalić i wkręcić na obroty

#137 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 20:24

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Oj damian jak 60 daje dyma to nadal idzie i nie spada z obrotów. No chyba ze tak dusisz swoja aż zacznie z nich spadać...
Zapraszam na swój profil

#138 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 20:38

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Perkins może mało pali,ale mocy ma też mniej niż C-360.A co do czarnego dymu to sie w 100% zgadzam z poprzednikami "taka charekterystyka silnika"albo po prostu złe spalanie (zawory,końcówki wtrysków,pompa do roboty),a poza tym jak byście sie choć troche znali na zasadzie działania silnka to byście wiedzieli, że każdy silnik pod obciążeniem czarnego dyma puści.:D:)
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#139 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 22:42

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? milanreal1 to pod takim obciążeniem perkins też nie zgaśnie i nie zadymi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 23:42

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? No jestem bardzo ciekawy czy rzeczywiście... Bo z obserwacji zauważyłem że perkinsy dają dyma dopiero w momencie gdy nie radzą i zaczynają spadać z obrotów. Chyba że inaczej zauważyłeś to mnie poucz.
A c-360 dają dymka już w momencie gdy mają bardzo ciężko.
Zapraszam na swój profil