Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

he spróbuj po torofwej łące ganiać c 330 na 5tce i zawracać się co chwile, lub władkiem tak 16-18km/godz rozwijać zobaczysz ile wtedy spali bo na mój gust to rownei ciężko jak w orce, no chyba że cackasz się jak dziadek jakiś co nie nie ma siły szybciej kierownicą skręcić na nawrocie i redukuje lub jeździ ze zgrabiarką 7km/godz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Gdyby ten Twój sąsiad miał takie siana jak są u mni9e

to by się spurkał a nie przewracał 18 na h


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
he zależy jaka ziemia jak długie pole itd jak ziemia lekka i za głęboko się nie ryje to można duzoz zaorać nawet 3 ha

Ile ? 3 h ? :) Chyba bez opuszczania pługa :) , na moich ziemieach wycgodzi w plugu 2 skibowym grudziądzkim około 17l na hektar w orce zimowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Nic nie pisałem ale też mi sie wydawało troche dziwne ze ciapkiem na 10 litrach ropy zaorzesz 3 ha. Ale powróćmy do tematu. @dragmen a jaka masz prase ? A ile Ci łyknie na mtg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Panowie powiem tyle ze C-330 w ciężkich warunkach zjadła mi 5 do 5,5 litra na mth przy pługu 2 skibowym grudziądzkim

zaorałem wtedy jakieś 0,35h

a z tego co wiem to C-360 zje nawet 8 litrów przy ciężkiej robocie na mth :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

A co do opinii mojego taty i porównywalnym spalaniu 3P i c-330 to raz zrobiłem coś takiego wyjechałem razowac (uprawa w orkę) pole agregatem i jeżdżąc cały dzień na 3 biegu 3p spalił jakieś 35 litrów ale cały dzień a na drugi dzień tata zabrał mi 3P i musiałem walczyć c-330 ale na szczęście już po pierwszej uprawie i c-330 wciągnęła cały bak i ciut około 40 litrow bo jak mi zostało około 0,75 ha to nagle buuu i ciągnik stanął. Więc myślę że 3P jest super oszczędny a co do porownania z c-360 tata jeździł orać równo ze sąsiadem takie same plugi i pola obok to sąsiadowi pod wieczór kończyło się zawsze paliwo a w 3P zostawało około 20-15 litrów wiec jest różnica


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Tak tak zje więcej

Ale napisz ile za tą mth zrobi więcej??


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak 60 spali 8l/mth to już trochę za dużo. Taka w pełni zdrowa 60 nie powinna palić więcej jak 7l. Chyba że 60 wcześniej pracowała w PGR to jest zatyrana i wiadome że będzie dużo palić. Sprawna 60 w ciężkiej robocie spali to samo co 3p. W lekkiej robocie różnica będzie ok 1l/mth. U mnie 60 w ciężkiej robocie spali 6l a w lekkiej 4,5-5l.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No dokladnie w lżejszej robocie to 3P jest lepszy pod względem paliwa ale czy w cięzszej ? Jak zdrowa C-360 to spali podobnie jak 3P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

c 360 przylekkich pracach to nie jest taka oszczędna

mankament - pozostałość po zetorze

silniki są podobne w 7211 i 360

poprostu w ciężkiej pracy jest ok

ale w lekkiej c 360 za dużo pali


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
No dokladnie w lżejszej robocie to 3P jest lepszy pod względem paliwa ale czy w cięzszej ? Jak zdrowa C-360 to spali podobnie jak 3P.

 

 

A co ja z tym poście napisałem ? Ze wiadomo ze jaka by C-360 nie byla to perkins w lżejszej robocie bedzie oszczędniejszy w paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A co do opinii mojego taty i porównywalnym spalaniu 3P i c-330 to raz zrobiłem coś takiego wyjechałem razowac (uprawa w orkę) pole agregatem i jeżdżąc cały dzień na 3 biegu 3p spalił jakieś 35 litrów ale cały dzień a na drugi dzień tata zabrał mi 3P i musiałem walczyć c-330 ale na szczęście już po pierwszej uprawie i c-330 wciągnęła cały bak i ciut około 40 litrow bo jak mi zostało około 0,75 ha to nagle buuu i ciągnik stanął. Więc myślę że 3P jest super oszczędny a co do porownania z c-360 tata jeździł orać równo ze sąsiadem takie same plugi i pola obok to sąsiadowi pod wieczór kończyło się zawsze paliwo a w 3P zostawało około 20-15 litrów wiec jest różnica

Też zauważyłem to samo co Ty. Nawet w cieżkiej pracy 3P spali mniej od 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
lukas120 nie uwieżę że zetor 7211 spalił to samo co 3p

chyba że ryliście na 40 cm

zetor 7211 to najwiekszy pijak

przecież on wiecej pali jak 7711!!!

a c330 napewno wiecej spali na hektar jak c 360 3p

bo ile bedziesz orał hektar c 330 a ile c 360 3p

Tak sobie ten pościk znalazłem-i widzę że nastepny (nie)posiadacz Zetora się znalazł-parę już razy już pisałem że Zetor w przypadku dobrania maszyn bardzo oszczędny jest (nawet link na DLG podawałem) no ale dumni posiadacze C360 3p i tak na słowo nie uwierzą-ba w przypadku bezpośredniego starcia w polu gdyby okazało się że superoszczędny 3p spali więcej od od megapaliwożernego 7211 to i tak powiedzą że na paliwie z BP Zetor Jeździł <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Mów co chcesz, nie jestem posiadaczem tego ciągnika ale faktycznie kolega posiadacz takiego ciagnik mówi że to pijak na pijakami nawet pomimo doboru odpowiednich maszyn , a ciagnik jest w pierwszych rękach prosto z salonu ..... czy jak tam ktoś woli agromy........... do oszczędnych to on nie należy ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Proste pytanie-jeżeli to 7211 to ma go już ponad 15 lat-to dlaczego takiego pijaka od 15 lat trzyma?-zamiast sprzedać i dwa 360 3p sobie kupić-przecież za zaoszczędzone paliwo tak właściwie mógłby sobie trzeciego 3p kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal797    0

U mnie mf po remącie w grabarce palił nawet 2l/mth :) ale tak w przeciętnej pracy to 2,5l do 3l na mth a 60 też po remącie i zniększonym cińnieniu na wtryskach do 18atmosfer to pali mi od 4l do 7lna mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50
Mój 3p przy belowaniu średnio łyknął 3 litry na godzinę zegarową.

to jaką belarką to robisz(może pomyliło CI się z prasą kostkującą) i jakie to bele wychodzą niepodobijane napewno

A moja 60 w orce 3 skibami na ha spalała(bo już tego nie robi) ok8-10l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

mam 60 i 3512 silnik ten sam co w 3p i nikt mi nie wmówi ze 60 pali tyle samo co 3p albo niewiele więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zgodzę się z tym ale częściowo. Zależy ile dla ciebie te "niewiele" oznacza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Wedlug mnie to spalanie w dużym stopniu zalezy od kierowcy i wtryskiwaczy. Swego czasu c-360 paliła5-6l/h w wichrze, 2lata temu wtryskiwacze były regulowane i po tym spalanie w tej samej pracy spadło na ~2,5l/h(zegarową). W ciężkich pracach też widać różnicę spalania, więc tu można sporo gdybać :mellow: Chociaż wiadomo że perkinsy są oszczędne i nie będę tego zaprzeczać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
jako ciekawostę napisze że kolega pożyczył t25 żeby zgrabić siano i wyszło mu że t25 w miękkich łakach a poginał nim jak c 360 spalił tyle camo co c 360 a pobijał się tylko i omal z kabiny nie wypadł, c 330 zresztą podobnie,dlatego chciałbym obalić mit że ciągnik 30km jest najoszczędniejszy do lekkich prac, no chyba że ktoś chce nim tylko konny wóz 16stak ciagać :mellow:

 

:lol: :D U mnie jakoś ten mały ciagnik pali jednak te pare litrów mniej w każdej robocie czy ciezka czy lekka, proporcjonalnei do C-360 oby dwa im cięzsza tym wiecej ale nigdy rusek mi więcej nie wypił nawet przed remontem w orce, teraz to juz wogóle mało pali. Przy wałowaniu czy przerwacaniu zmierze ile spalił na 60 arów łaki, właśnie miękkiej, na mokradłach, tam przy normalnej jeździ ciągnik idzie po powierzchni :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Wedlug mnie to spalanie w dużym stopniu zalezy od kierowcy i wtryskiwaczy. Swego czasu c-360 paliła5-6l/h w wichrze, 2lata temu wtryskiwacze były regulowane i po tym spalanie w tej samej pracy spadło na ~2,5l/h(zegarową). W ciężkich pracach też widać różnicę spalania, więc tu można sporo gdybać :mellow: Chociaż wiadomo że perkinsy są oszczędne i nie będę tego zaprzeczać :lol:

No widze wreszcie ktos napisal podobnie do mnie. Bo jakoś mi nikt nie wierzył że mi w siewie brał 2,7l/h.

Zresztą powiem tak. 60 nie jest równa 60. 2 dni temu miałem "przyjemność" prowadzenia 60 wuja. Po polnej drodze na 5 biegu mało co z kabiny nie wyleciałem. A u mnie spokojnie na 5 jadę ponieważ mam przednia os od 4011 no i fotel tez jest wygodny. Nie jak w 60 wuja gdzie po godz jazdy tyłek bolał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

z twojego posta wywnioskowałem po pierwsze że są różne 60 po drugie że miękii przód i dobre siedzisko wpływa na spalanie bo tego dotyczy temat zejście z 6 litrów na 2,5 litra po naprawie wtryskiwaczy świetny wynik jutro gnam do fachowca z wtryskami od 30 będzie paliła z 0,25litra/h i z wtryskami od 60 będzie paliła 2,5l/h kurde dlaczego ja na to wcześniej nie wpadłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj