Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

918 odpowiedzi na ten temat

#801 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 07:06

To że ruski nie potrafili skopiować jakiegoś 3cyl ciągnika nie znaczy że te silniki są złe, brednie piszesz seweryn, mam renault 3 cyl 55 koni i 60-tka nie ma polotu , stare fendty farmery- ciągniki nie do zajechania, mocniejsze i oszczędniejsze od ursusów .... Twoim tokiem myślenia ursus C45 powinien nie mieć siły i rozpaść się po 500mth a był silny i wytrzymały 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ? Dzisiaj, 01:18
  •  

#802 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 07:58

a ten 3P to całe życie w pługu zaczepiony i uprawie roli po ramę żeby te 4cyl faktycznie były mu potrzebne a ta cała dyskusja miała sens. We wsi już nikt tym ciężkiej roboty nie robi a gimbaza na forum góry chce przestawiać tymi wytworami komuny licytując się, który mniej spali na 1ha...już to widzę jak jeden z drugim wbije jakimś cudem te trójke w 60tce i się potem spuszcza cały dzień z tego powodu bo sąsiad 3P na polu obok musiał dwójką jechać i wypił te piwo 10 min później.  no masakra jakaś

#803 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 12:10

Nie znam dwóch identycznych C-360, które można by ze sobą porównać, nie mówiąc o 3p. Można porównać ciągniki o identycznej masie własnej, identycznych oponach, z tym samym pługiem na tym samym polu po na przykład 30 minutach pracy. Inaczej jest to takie sobie gdybanie. Już sama różnica - jeden ciągnik z oponami radialnymi i pełnym zestawem obciążników , a drugi diagonalne regenerowane i bez obciążników, to od razu spalanie będzie różne, zwłaszcza w głębszej orce.

Jakiś sens montowania tych 3p jednak był. Kierunkiem już wtedy był cięższy ciągnik jako podstawowy (80-100KM) i C-360 3p jako ciągnik pomocniczy. I to ma sens, oczywiście, mówimy o latach 80-tych, a nie współczesnych. Chociaż ostatnio smigałem taką tuningowaną 3p z kabiną na poduszkach plus podłoga, wspomaganie, hydraulika zewnętrzna na joy,  pseudo-EHR. W środku przyzwoicie cicho (most z zetora, zwolnice standard), silnika prawie nie słychać. Przy opryskach nie leje się po plecach :D Z przyczepą uszy nie bolą po szosie. Takim ciągnikiem mógłbym pracować.

#804 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 12:30

wtedy się obudziłeś i zauważyłeś że to jednak renówka była ;)

#805 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 12:35

Mam ciągniki zachodnie z lat 80-tych , wychowałem się na ursusach i powiem szczerze że jak od czasu do czasu mam okazję przejechać się 60-tką to jestem w szoku jak tym można pracować, sprzęgło ciężko chodzi, kierownica ciężko, biegi ciężko, wszystko drga i wyje.... 

#806 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 25 lipiec 2016 - 16:10

Kup części do zachodniego a polskiego to zobaczysz różnicę :)

Wszystko zalezy ile ma ktoś hektarów jak ktoś ma mało to wystarczy mu c-330 lub inny polski traktor.

#807 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 16:30

Wszystko zalezy ile ma ktoś hektarów jak ktoś ma mało to wystarczy mu c-330 lub inny polski traktor.

Cena pomiędzy częściami do zagranicznych ciągników a polskich nie jest duża o ile bierzemy pod uwagę najwyższą półkę części polskich.

Jak ktoś porównuje chiński zamiennik do oryginalnych części to nic dziwnego że "widać różnicę".

#808 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 18:12

Paweł, ja nie twierdzę, że nie masz racji. Dodatkowo modernizacja wyniosła około 10k PLN. Ale jak ktoś ma taki ciągnik w dobrym stanie, to czemu ma się go pozbywać ?

#809 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 18:32

To że ruski nie potrafili skopiować jakiegoś 3cyl ciągnika nie znaczy że te silniki są złe, brednie piszesz seweryn, mam renault 3 cyl 55 koni i 60-tka nie ma polotu , stare fendty farmery- ciągniki nie do zajechania, mocniejsze i oszczędniejsze od ursusów .... Twoim tokiem myślenia ursus C45 powinien nie mieć siły i rozpaść się po 500mth a był silny i wytrzymały 

Twoim tokiem myślenia powinieneś dalej robić koniem. Nie masz zielonego pojęcia co ja myślę i kompletnie nie rozumiesz co czytasz.

We wszystkich pojazdach które znam trzycylindrowe silniki nie cieszyły się popularnością. Czy był to samochód czy motocykl była to lipa i tyle. jedne bezpowrotnie umarły a te obecne nie cieszą się jakąkolwiek popularnością nawet w ciągnikach. 

Kiedyś sprzedasz trzycylindrowa renie siądziesz na czterogarowca i napiszesz że to była dobra zamiana. Dyskusja mija się z celem. Masz taki i dla zasady będziesz chwalił no bo jak.... przecież muszę mieć najlepsze.. Kiedyś  zmienisz na inny i zaczniesz inaczej gadać.

a ten 3P to całe życie w pługu zaczepiony i uprawie roli po ramę żeby te 4cyl faktycznie były mu potrzebne a ta cała dyskusja miała sens. We wsi już nikt tym ciężkiej roboty nie robi a gimbaza na forum góry chce przestawiać tymi wytworami komuny licytując się, który mniej spali na 1ha...już to widzę jak jeden z drugim wbije jakimś cudem te trójke w 60tce i się potem spuszcza cały dzień z tego powodu bo sąsiad 3P na polu obok musiał dwójką jechać i wypił te piwo 10 min później.  no masakra jakaś

No widzisz ty liczysz że ciągnik jedzie godzinę i po robocie. A ja ci mówię że wyjeżdżałem w pole na 10-12 godzin i różnica w czasie była kolosalna. 

Mam ciągniki zachodnie z lat 80-tych , wychowałem się na ursusach i powiem szczerze że jak od czasu do czasu mam okazję przejechać się 60-tką to jestem w szoku jak tym można pracować, sprzęgło ciężko chodzi, kierownica ciężko, biegi ciężko, wszystko drga i wyje.... 

Nie da się ukryć. Dziś każdy inny jest przyjemniejszy w pracy.

Dokładnie. Mając dwa czy pięć na jednym nie zaoszczędzisz fortuny a na drugim nie spalisz więcej paliwa by miało to jakiekolwiek znaczenie. 

KPK Kumurun Team

#810 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 21:04

Czemu mam zmieniać jak ma 55 koni i jest mocniejsza od 50 konnych czwórek? Mam 4 cyl ciągnik do cięższych prac bo w tamtych czasach 3 cyl miały max 60-65 koni. Jest masa nowych ciągników 3 cyl nie wiem skąd masz takie dane.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 25 lipiec 2016 - 21:08

Jest co porównywać 60-tke do zachodniego sprzętu? Takiego zetora 7211 Dałoby się porównać no ale 60-tkę niech niektórzy dadzą spokój 

@bears Powiedz mi kto teraz daje 3 cylindry do pracy w polu? 50 60 km To bardziej na pomoc teraz te nowe c-360 też już posiadają silnik 4 cylindrowy.Mówisz dostosowuje się moc ciągnika do areału no zgoda ale na moim przykładzie, wypadku 8 ha  z czego 4 ha ornego to i by c-330 wystarczyła  ale mam takie ziemie że 330 by stękała w orce.Ja wole mieć zapas mocy zrobić robotę szybciej jakościowo lepiej i zaoszczędzę czas,zaraz mi dopowiesz że zamiast 60-tki to spokojnie 3P by wystarczył bo tą samą robotę zrobię  tylko nie wiem czy pod górę w gline 3P by poradził trzema skibami  jeżeli mialbym się rozwijać i iść w hodowle  i np zakupić prasę belująca to ten dodatkowy gar o wiele przy takiej maszynie się sprawdzi i po męczyć się z tym co jest aż do zakupu mocniejszego konia.Gar dużo daje różnicy czy tego chcesz czy nie

#812 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 21:38

Gar czego? Co w nim jest takiego że daje różnicę? 

Od kiedy to liczba cylindrów określa moc?

Taki ciągnik nie nadaje się do pracy w polu jako główny? A co powiesz o np. DF 5100  88KM przy prawie 370 Nm momentu. 

#813 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 21:47

Już się nie ma co czepiać o te cylindry.... jakbyś usłyszał takiego Case JX60 który ma 3 cyl to byś się za głowe złapał... robiłem kilka lat na Jx z 4 cyl a jak usłyszałem tego 3 cyl to... tylko ze skarpy go zrzucić a moc... to nie miało żadnej mocy choć w papierach oba po 60KM. To już te wyjechane 3P jakoś lepiej się zbiera w lekiej robocie

#814 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 26 lipiec 2016 - 00:01

Taką daje różnice że silnik ma inna kulturę pracy nie tak łatwo zdusić go to czyni dodatkowy cylinder  ale co ja będe się użerał  toż  dodatkowy cylinder nie robi różnicy,to w takim razie  w przypadku c-330 a c-360 3P też nie widać za bardzo różnicy w mocy  bo co tam 3 gar,nie określa mocy to ciekawe jak się mierzy pojemność silnika...

#815 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 07:31

Jak by oba miały po 47 koni to nie wiem czy byś zauważył różnicę.... Między 60-tką a 3P jest 5 koni różnicy i dla tego jest silniejsza

#816 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 07:43

Kolego Adi96 - proszę odpuść bo zaczynasz się kompromitować. Co ma pojemność silnika do liczby cylindrów ( no chyba tylko tyle że przy większej liczbie cylindrów może być większa ta pojemność ). Jeśli chodzi o kulturę pracy to ok przeważnie jest lepsza ale czy to jest jakiś wyznacznik? 

C330 ma 2 cylindry i pojemność niecałe 2 l tylko jakbyś patrzył obiektywnie to zauważyłbyś też zalety tej konstrukcji czyli duży nisko położony moment obrotowy i ciągnie jeszcze w takim zakresie gdzie ten Perkins z 1 cylindrem więcej może tylko pomarzyć. Inny przykład to Zetor 5211 vs np. C360 - co daje ten cylinder?

#817 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 07:49

Pisałem wcześniej, mam renówkę 3 cyl 3 konie mocniejszą od 60 tki i czuć że jest mocniejsza w każdej sytuacji tak jak czuć że 3P jest słabszy, moc jest wyznacznikiem siły a nie to ile ma cylindrów skończcie te brednie.... To samo mówiono o silnikach 5 cyl że nie udane, niewyważone i inne głupoty

#818 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 08:33

Będąc obiektywnym również do kolegi którego chciałem troszkę ostudzić to wg. fizyki moc silnika o tej samej pojemności będzie większa przy większej liczbie cylindrów to z wzorów wynika ale nie jest to wyznacznikiem tego że silnik jest odczuwalnie mocniejszy. Na to jak silnik ciągnie naszym pojazdem odpowiada dwie główne charakterystyki czyli mocy i momentu obrotowego dla poszczególnych obrotów. Silnik o mniejszej liczbie cylindrów jak wcześniej podałem ma niżej położony moment obrotowy i co z tego że ma mniejszą moc w granicach maksymalnych obrotów ( które zresztą ma wyższe lub może mieć wyższe od większej liczby cylindrów ). Dużo osób tu i tego typu podobnymi forach pisze o mocy w kontekście KM - ok ale pamiętać należy że moc podana w dany technicznych to moc maksymalna osiągana w okolicach maksymalnych obrotów których z reguły się nie osiąga.

#819 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 10:32

Taką daje różnice że silnik ma inna kulturę pracy nie tak łatwo zdusić go to czyni dodatkowy cylinder  ale co ja będe się użerał  toż  dodatkowy cylinder nie robi różnicy,to w takim razie  w przypadku c-330 a c-360 3P też nie widać za bardzo różnicy w mocy  bo co tam 3 gar,nie określa mocy to ciekawe jak się mierzy pojemność silnika...

Twoim tokiem rozumowania silnik z układem korbowo-tłokowy wraz z kołem zamachowym o masie 10t łatwiej by było "zdusić" niż 4 cylindrowy silnik C360? Poproszę więcej bo poprawiasz mi humor  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 12:25

Będąc obiektywnym również do kolegi którego chciałem troszkę ostudzić to wg. fizyki moc silnika o tej samej pojemności będzie większa przy większej liczbie cylindrów to z wzorów wynika ale nie jest to wyznacznikiem tego że silnik jest odczuwalnie mocniejszy. Na to jak silnik ciągnie naszym pojazdem odpowiada dwie główne charakterystyki czyli mocy i momentu obrotowego dla poszczególnych obrotów. Silnik o mniejszej liczbie cylindrów jak wcześniej podałem ma niżej położony moment obrotowy i co z tego że ma mniejszą moc w granicach maksymalnych obrotów ( które zresztą ma wyższe lub może mieć wyższe od większej liczby cylindrów ). Dużo osób tu i tego typu podobnymi forach pisze o mocy w kontekście KM - ok ale pamiętać należy że moc podana w dany technicznych to moc maksymalna osiągana w okolicach maksymalnych obrotów których z reguły się nie osiąga.

Załóż silnik od ścigacza do jakiegoś ciężkiego enduro i zobaczysz co sobie lepiej poradzi- 50konny singel 650 czy 120 konna litrówka 4 cyl....