Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Robertos84    5

Kiedyś policzyłem średnie zużycie paliwa z całego roku w moim 3p i wyszło mi 3,3 litra/mth ... najmniejsze zużycie paliwa było w granicy 2 litrów/mth a przy orce pługiem 2 skibowym 2*30 na głebokość około 25/30 cm spalanie bylo w granicy 4 - 4,5 litra/mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

no cos kolo tego

ale 60tka pali dozo


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr84    1

dziwi mnie to ze niektórzy piszą ze 3p jest dużo słabszy od 60 wkońcu to tylko 4km i ich moc jest porównywalna. 60 ma tylko przewage w tym ze ma 4 gary a 3p 3.

 

a co do spalania to ja kiedyś w ciągu jednegodnia 3p wykopciłem cały zbiornik przy sieczkarni jednarzędowej do kuku. a tak to nie narzekam na spalanie w moim 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

jezdzilem kiedys 360 a teraz mam 360-3p i moim zdaniem tak wielkiej roznicy niema w mocy.tu jest moc i w 60tce tez. ja wyczulem roznice na wolnych obrotach 60tka mozna jechac na wolnych a 360-3p takie troche mulowate jest. a na wyzszych obrotach idzie juz normalnie. zreszta perkins to jest silnik wysokoobrotowy i on lubi chodzic na wysokich obrotach.moj na biegu jalowym to ma kolo 800obrotow ale jak nim jezdze to powyzej 1800 a na asfalcie to zawsze 2500. czy pustu czy z 2 x 6ton.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mierzyliśmy z kolega spalanie na godzine zegarową i kolegi c360 rok 86 po remoncie silnika spala od 4 - 6-7l w orce czyli tak około 1- 1,5 l w tych samych pracach jak zwożenie bel kolcem na tuz, lekki transport czy kosiarka rotacyjna, w polu dokładnie nei mierzyliśmy ale c360 w orce mniej powinna palic bo jest lepiej wykożystana ma lepsze pzrełożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabos    0

ja mam 3-p ale pełnymi 60-tkami teżsię jeżdziło i różnica jest taka że 3-p jak ma lżej to potrafi sporo ropu zaoszczędzic a 60(tak samo jak pokrewne zetory) pali praktycznie cały czas tyle samo. ale jak ciągniki dostaną porzadną robotę to już spalanie praktycznie jest jednakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
C-360 3P jest bardzo oszczędny. przy orce spali troszkę więcej niż c-330 a ciągnie jeden korpus więcej. jestem jego posiadaczem i jestem z niego dumny.

bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

"lukas120" - dlaczego bez komentarza?

 

Mi kiedys 3P spalił przy agregatowaniu (brona ciężka+podwójny wał strunowy 2,10m)troszke ponad 20 litrów (dokładnie to przy ostatnim przejeżdzie mi zabrakło) na 3Ha .

Jeżdziłem 3 biegiem szosowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

chodzi mi o to że jes nie możliwe prawie takie samo spalanie na 1h c360 3p i C 330 gdzieś juz na tym forum pisałem ze jak nie mialem duzego ciągnika a mój ojciec miał złamaną nogę to wójkowie mi pomagali orać i tk moka c360pług 3x30 C360 3p pług 3*30 i zetor 7211 pług 3x35 orki były wykonywane na tą samą głębokośc gdyż wszyscy orali tosamo pole jednocześnie i na koniec dnia wszedzie wlewałem tą samą ilość paliwa doslownie +/- 5l i tak paliwożerny zetor paliłtylesamo co oszczedny perkins apług był deczko większy na to mogło mieć wplyw że zetor ma szybszą 2 i jeżdził na troche wolniejszych obrotach a perkins moze być trochę oszczędniejszy od trzydziestki ale na 1ha wykonanej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja nie mam porównania co do zetora bo nigdy nim nie orałem , ale to możliwe co mówisz bo weżmy na 'chłopski rozum" mniejszy silnik (3p)przy tej samej pracy co większy(ZETOR) będzie wysilony i będzie musial pracować na wysokich obrotach ,gdy ten duży dysponuje porównywalną moca na sporo niższych obrotach- zgodze sie że zetor spalił przybliżone ilości paliwa w orce co 3P. A pomiędzy 330 a 3P to pewnie tak samo zależy jak 3P do ZETORA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2

U mnie roczna średnia spalania to 5litrow na mth ,orka do 8. Jak by to byl 3P to bralby mniej dlatego tez chyba sa drozsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

moja 60-ka w orce pali 5-6 litrów oczywiście pług 3 skibowy i spalanie te to orka jesienna na głęboko i dodam że mam ciężką nogę i na obrotomierzu z 2300 obr/min nie schodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

Co wy ludzie :D moja 904 około 75KM i napęd 4X4 przy orce 4x 32 pali 8l na mth. A c 360 przy pracach do niej jakieś 5 l na mth :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój C-360 3P po remoncie silnika spala przy głębokiej orce ok. 4,5l/mth, przy uprawie agregatem 2,7m 3l/mth a przy lekkich pracach ok. 2l/mth. Dodam, że utrzymuję obroty ok. 1600/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

moja 60-ka rocznik 82 pali:

orka na głęboko 3skibowym 5,3l/mth ,

brona 16' 4polowa 4,5l/mth,

prace lekkie 3,9-4,2l/mth. WIEM BO POLICZYLEM :P

a dla ciekawostki powiem, że ciągnik pracował przez 21lat :P:):) bez remontu silnika (okolo5000mth), tylko podstawowa obsługa. most i skrzynie będę remontował tej zimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

mój 3 p pali mi w orce pługiem 2*35 bieg 3 (a wy jakiemi biegami orzecie) gaz do podłogi 4,5 litra na motogodzine. :lol:

 

 

to durzo czy mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe75    0

to srednio- zalezy wiele od gleby.u mnie jak ma lekko to zadowoli sie3 litrami a przy ciezkiej robocie pociagnie i 8.Mowa o 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

lukas120 nie uwieżę że zetor 7211 spalił to samo co 3p

chyba że ryliście na 40 cm

zetor 7211 to najwiekszy pijak

przecież on wiecej pali jak 7711!!!

a c330 napewno wiecej spali na hektar jak c 360 3p

bo ile bedziesz orał hektar c 330 a ile c 360 3p


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

mam 360 i nie przeliczm spalania na motogodzine tylko przeliczajcie na 1ha przy orce na glebokosc 35 cm plugu 3 skibowym bieg 3 szosowy przy obrotach 1800 gleba mozajkowata na dolach piach na gorkach glina ze piece mozna stawi wyszlo w tym roku 17 litrów\ha a w ubieglym roku litr mniej

spor miedzy tym który ciagnik jest oszczedniejszy mozna sprawdzic stawiajac obok siebie obydwa te ciagniki i dajac im te same pługi 3 skibowe i niech zaoraja ze soba z 5ha wtedy wyliczyc zuzycie paliw na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

ja mam troszke inne pytanie. ILE zaorzesz pola ciapkiem na 20litrach ropy???? wazne!!!


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he zależy jaka ziemia jak długie pole itd jak ziemia lekka i za głęboko się nie ryje to można duzoz zaorać nawet 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
mam 360 i nie przeliczm spalania na motogodzine tylko przeliczajcie na 1ha przy orce na glebokosc 35 cm plugu 3 skibowym bieg 3 szosowy przy obrotach 1800 gleba mozajkowata na dolach piach na gorkach glina ze piece mozna stawi wyszlo w tym roku 17 litrów\ha a w ubieglym roku litr mniej

spor miedzy tym który ciagnik jest oszczedniejszy mozna sprawdzic stawiajac obok siebie obydwa te ciagniki i dajac im te same pługi 3 skibowe i niech zaoraja ze soba z 5ha wtedy wyliczyc zuzycie paliw na ha

i też nie do końca wynik będzie uczciwy bo wystarczy że jedne ciągnik 3 cm głębiej pracuje a 2gi nie lub w jednym inaczej działa dociążanie i bardziej sobie spłyca a inny nie, mam tego porównanie jak z 3x30 sprawuej się mf 255 a jak ciągnik 4x4 80km niby tak samo orzą ale to jest tylko niby bo jak wjechałem w bruzde po orce dużym mf-em i zapuściłem tak samo pług to mf poprostu zgasł :D nie mówiąc już o tym że mf spłyca sobie przy każdej okazji gdy tylko troche większy opór stawia pług.

jak dla mnie nauczciwszym pomiarem spalania jest kosiarka rotacyjna i spokojna praca na obr zapewniających 540 obr wom z podobną szybkoscią i wtedy wychodzi że c 360 kolegi ( ma taką samą rotacyjna) pali dokladnie tyle samo co mój mf 255 czyli 4l/godz, różnice są w lekkich pracach tutaj c 360 może palić 1-1,5l/godz więcej ale to że c 360 smok bierze się raczej z tragicznego stanu technicznego tych ciagników, bo c 360 będzie się kałatać a 3p poporostu stanie i koniec albo będzie brał więcej oleju niż ropy spali i trzeba robić remont.

jako ciekawostę napisze że kolega pożyczył t25 żeby zgrabić siano i wyszło mu że t25 w miękkich łakach a poginał nim jak c 360 spalił tyle camo co c 360 a pobijał się tylko i omal z kabiny nie wypadł, c 330 zresztą podobnie,dlatego chciałbym obalić mit że ciągnik 30km jest najoszczędniejszy do lekkich prac, no chyba że ktoś chce nim tylko konny wóz 16stak ciagać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

to gdzie on grabił to siano chyba w chinach

na wodzie

jeżeli gleba była w miare sucha i grabił siano

to co ty opowiadasz

;)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj